Endeavour

2017 Henley on Hunter Regatta

Date: Sun 10th September, 2017
Venue: Berry Park
Regatta Results
RESULTS BY RACE #
Browse All Results
RESULTS BY CLUB
RESULTS BY ATHLETE

Last Names:   All Athletes
[A-D][E-H][I-L][M-P][Q-T][U-Z]

Name Search:
RESULTS BY EVENT
Filter Event List:
Gender:
Seats:
Boat:
Select Event:
#Code 
1WM 8+1
2MM 4x6
3MM 2--
4MU17 2x4
5MU19 2x2
6MO 4+/--
7WO 1x5
8WU17 2x-
9WU19 2x3
10WU16 4x1
11WM 1x11
12MM 8+-
13MU16 4x-
14MU17 1x7
15MU19 1x2
16MO 2x5
17WO 4x-
18WU16 1x5
19WM 4+/-2
20WM 2x10
21MMEnd 4x18
22WMEnd 4x25
23MM 2x12
24MM 4+/--
25MU16 1x2
26MO 4x5
27WO 2x2
28WU17 1x-
29WU19 1x3
30WM 2-2
31WM 4x6
32MM 1x8
33MU16 2x-
34MU17 4x1
35MU19 4x-
36MO 1x9
37WO 4+/-1
38WU17 4x-
39WU19 4x-
40WU16 2x4
41MixEnd 8+20
 
Options:    Show    
Sunday 10th September, 2017

Race 1Division 1: Men's Masters Quad Scull
PlaceCrewLane   1000MHcpMargins
1st
SYDNEY WOMENS MLC/PORT MACQUA..
[F]
4       3:23.76-  0.00
2nd
SYDNEY WOMENS MLC
[F]
2       3:46.14- 22.38+22.38
3rd
ENDEAVOUR 2
[E]
3       3:55.466 9.32+31.70
Race 2Final: Men's Under 17 Double Scull
PlaceCrewLane   1750MMargins
1st
PORT MACQUARIE
4       6:06.17  0.00
2nd
HUNTER VALLEY GRAMMAR
2       6:06.81 0.64+0.64
3rd
LAKE MACQUARIE 2
3       6:59.86 53.05+53.69
4th
LAKE MACQUARIE 1
5       7:41.31 41.45+1:35.14
Race 3Final: Men's Under 19 Double Scull

CANCELLED
Race 4Division 2: Men's Masters Quad Scull
PlaceCrewLane   1000MHcpMargins
1st
GLEBE
[C]
4       Ntt4  
2nd
LAKE MACQUARIE
[D]
2        - 3.77+3.77
 
ENDEAVOUR 1
[D]
3        - DID NOT FINISH
Race 5Final: Women's Open Single Scull
PlaceCrewLane   1750MMargins
1st
NEWCASTLE UNI 1
2       7:18.98  0.00
2nd
NEWCASTLE UNI 3
5       7:23.61 4.63+4.63
3rd
NEWCASTLE UNI 4
1       7:42.02 18.41+23.04
4th
SYDNEY WOMENS MLC
4       7:44.76 2.74+25.78
 
NEWCASTLE UNI 2
3  SCRATCHED
Race 6Final: Women's Under 19 Double Scull
PlaceCrewLane   1750MMargins
1st
HUNTER VALLEY GRAMMAR
3       6:51.81  0.00
2nd
LEICHHARDT 1
2       6:55.20 3.39+3.39
3rd
LEICHHARDT 2
4           
Race 7Division 1: Women's Masters Single Scull
PlaceCrewLane   1000MHcpMargins
1st
NEWCASTLE
[C]
3       4:08.34-  0.00
2nd
GLEBE
[B]
5       4:15.674 7.33+7.33
 
LAKE MACQUARIE 2
[C]
2  SCRATCHED
 
SYDNEY WOMENS MLC 3
[B]
4  SCRATCHED
Race 8Division 2: Women's Masters Single Scull
PlaceCrewLane   1000MMargins
1st
SYDNEY WOMENS MLC 1
[E]
4       4:57.36  0.00
2nd
SYDNEY WOMENS MLC 4
[E]
2       5:06.98 9.62+9.62
 
ENDEAVOUR 2
[E]
3  SCRATCHED
 
LAKE MACQUARIE 1
[E]
5  DID NOT START
Race 9Division 3: Women's Masters Single Scull
PlaceCrewLane   1000MHcpMargins
1st
LAKE MACQUARIE 3
[F]
3       4:48.02-  0.00
2nd
SYDNEY WOMENS MLC 2
[F]
2       4:55.30- 7.28+7.28
 
ENDEAVOUR 1
[E]
4  SCRATCHED
Race 10Final: Men's Open Double Scull
PlaceCrewLane   1750MMargins
1st
NEWCASTLE UNI
2       6:33.22  0.00
2nd
GLEBE
4       6:37.58 4.36+4.36
3rd
NEWCASTLE
5       6:40.93 3.35+7.71
4th
ENDEAVOUR
3       6:57.60 16.67+24.38
5th
SYDNEY WOMENS MLC
1       7:09.29 11.69+36.07
Race 11Division 1: Men's Under 17 Single Scull
PlaceCrewLane   1750MMargins
1st
PORT MACQUARIE 2
5       NTT  
2nd
HUNTER VALLEY GRAMMAR 1
3         NTT 
3rd
GLEBE 2
2         NTT 
4th
LAKE MACQUARIE
4         NTT 
Race 12Division 2: Men's Under 17 Single Scull
PlaceCrewLane   1750MMargins
1st
PORT MACQUARIE 1
3       NTT  
2nd
HUNTER VALLEY GRAMMAR 2
4         NTT 
3rd
GLEBE 1
2         NTT 
Race 13Final: Men's Under 19 Single Scull
PlaceCrewLane   1750MMargins
1st
PORT MACQUARIE
4       NTT  
2nd
GLEBE
3         1:35.98+1.00
Race 14Final: Women's Under 16 Single Scull
PlaceCrewLane   1000MMargins
1st
LEICHHARDT 1
5       4:42.94  0.00
2nd
HUNTER VALLEY GRAMMAR
2       4:43.14 0.20+0.20
3rd
LEICHHARDT 2
3       4:44.30 1.16+1.36
4th
ENDEAVOUR
1       4:52.52 8.22+9.58
5th
NEWCASTLE
4       5:16.59 24.07+33.65
Race 15Final: Women's Masters Coxed/Coxless Four
PlaceCrewLane   1000MMargins
1st
UNIVERSITY OF NSW
[F]
4       4:53.41  0.00
2nd
SYDNEY WOMENS MLC
[F]
3       5:19.52 26.11+26.11
Race 16Division 1: Women's Masters Double Scull
PlaceCrewLane   1000MMargins
1st
GLEBE 2
[C]
2       4:44.45  0.00
2nd
LAKE MACQUARIE
[C]
3       4:51.78 7.33+7.33
3rd
SYDNEY WOMENS MLC 1
[C]
1       5:11.28 19.50+26.83
4th
SYDNEY WOMENS MLC 2
[C]
4       5:14.30 3.02+29.85
 
GLEBE 1
[C]
5  SCRATCHED
Race 17Division 2: Women's Masters Double Scull
PlaceCrewLane   1000MHcpMargins
1st
PORT MACQUARIE
[D]
4       4:49.736  0.00
2nd
SYDNEY WOMENS MLC 3
[D]
3       4:56.046 6.31+6.31
3rd
LAKE MACQUARIE/ENDEAVOUR
[E]
1       5:04.36- 8.32+14.63
4th
ENDEAVOUR 2
[D]
5       5:04.646 0.28+14.91
5th
ENDEAVOUR 1
[D]
2       5:25.516 20.87+35.78
Race 18Division: Men's Endeavour Quad Scull
PlaceCrewLane   1000MMargins
1st
ENDEAVOUR COMPOSITE 4
[E]
5       4:04.92  0.00
2nd
NEWCASTLE COMPOSITE 3
[E]
4       4:23.70 18.78+18.78
3rd
ENDEAVOUR COMPOSITE 1
[E]
2       4:25.60 1.90+20.68
4th
ENDEAVOUR COMPOSITE 2
[E]
3       4:41.56 15.96+36.64
Race 19Division: Women's Endeavour Quad Scull
PlaceCrewLane   1000MMargins
1st
ENDEAVOUR COMPOSITE 3
[E]
3       4:57.97  0.00
2nd
LAKE MACQUARIE COMPOSITE 5
[E]
5       5:00.81 2.84+2.84
3rd
ENDEAVOUR COMPOSITE 4
[E]
4       5:02.52 1.71+4.55
4th
NEWCASTLE COMPOSITE 2
[E]
2       5:09.80 7.28+11.83
5th
NEWCASTLE COMPOSITE 1
[E]
6       5:16.41 6.61+18.44
6th
NEWCASTLE COMPOSITE 1
[D]
1       5:18.39 1.98+20.42
Race 20Division 1: Men's Masters Double Scull
PlaceCrewLane   1000MHcpMargins
1st
DRUMMOYNE
[D]
4       4:23.87-  0.00
2nd
ENDEAVOUR 1
[D]
1       4:32.84- 8.97+8.97
3rd
LAKE MACQUARIE
[D]
2       4:39.01- 6.17+15.14
4th
ENDEAVOUR 3
[D]
5       4:43.21- 4.20+19.34
5th
ENDEAVOUR 2
[C]
3       5:20.104 36.89+56.23
Race 21Division 2: Men's Masters Double Scull
PlaceCrewLane   1000MHcpMargins
1st
GLEBE 2
[E]
2       4:27.59-  0.00
2nd
GLEBE 1
[B]
4       4:42.2012 14.61+14.61
3rd
NEWCASTLE
[E]
3       5:04.53- 22.33+36.94
Race 22Division 3: Men's Masters Double Scull
PlaceCrewLane   1000MHcpMargins
1st
SYDNEY WOMENS MLC 2
[F]
5       4:37.087  0.00
2nd
SYDNEY WOMENS MLC/PORT MACQUA..
[F]
4       4:55.267 18.18+18.18
3rd
SYDNEY WOMENS MLC 4
[G]
2       5:12.73- 17.47+35.65
4th
SYDNEY WOMENS MLC 3
[F]
3       5:23.647 10.91+46.56
Race 23Final: Men's Under 16 Single Scull
PlaceCrewLane   1000MMargins
1st
GLEBE 2
4       5:22.17  0.00
2nd
GLEBE 1
3       5:29.23 7.06+7.06
Race 24Final: Men's Open Quad Scull
PlaceCrewLane   1750MMargins
1st
NEWCASTLE
3       6:49.95  0.00
2nd
NEWCASTLE UNI
5       6:59.90 9.95+9.95
3rd
ENDEAVOUR/NEWCASTLE UNI
2       7:03.04 3.14+13.09
4th
PORT MACQUARIE
1       7:12.67 9.63+22.72
5th
GLEBE
4       7:37.26 24.59+47.31
Race 25Final: Women's Open Double Scull
PlaceCrewLane   1750MMargins
1st
NEWCASTLE UNI
3       9:37.04  0.00
2nd
NEWCASTLE UNI
4       10:50.02 1:12.98+1:12.98
Race 26Final: Women's Under 19 Single Scull
PlaceCrewLane   1750MMargins
1st
LEICHHARDT
3       9:26.11  0.00
2nd
HUNTER VALLEY GRAMMAR
2       9:35.31 9.20+9.20
3rd
LEICHHARDT
4       9:36.67 1.36+10.56
Race 27Final: Women's Masters Pair
PlaceCrewLane   1000MHcpMargins
1st
UNIVERSITY OF NSW
[F]
4       5:42.788  0.00
2nd
SYDNEY WOMENS MLC
[G]
3       6:26.12- 43.34+43.34
Race 28Division 1: Women's Masters Quad Scull
PlaceCrewLane   1000MHcpMargins
1st
LAKE MACQUARIE 2
[D]
4       4:46.39-  0.00
2nd
SYDNEY WOMENS MLC 1
[C]
3       5:42.235 55.84+55.84
 
GLEBE
[C]
2  SCRATCHED
Race 29Division 2: Women's Masters Quad Scull
PlaceCrewLane   1000MHcpMargins
1st
SYDNEY WOMENS MLC 2
[E]
3       4:58.31-  0.00
2nd
LAKE MACQUARIE 1
[E]
2       5:13.44- 15.13+15.13
3rd
ENDEAVOUR
[D]
4       5:15.945 2.50+17.63
Race 30Division 1: Men's Masters Single Scull
PlaceCrewLane   1000MHcpMargins
1st
DRUMMOYNE
[D]
5       5:40.7219  0.00
2nd
SYDNEY WOMENS MLC 3
[G]
2       5:53.59- 12.87+12.87
3rd
SYDNEY WOMENS MLC 4
[G]
3       6:13.31- 19.72+32.59
 
ENDEAVOUR
[D]
4  SCRATCHED
Race 31Division 2: Men's Masters Single Scull
PlaceCrewLane   1000MHcpMargins
1st
GLEBE
[F]
3       4:50.18-  0.00
2nd
NEWCASTLE
[B]
5       4:56.4719 6.29+6.29
3rd
SYDNEY WOMENS MLC 1
[F]
2       5:11.48- 15.01+21.30
4th
SYDNEY WOMENS MLC 2
[F]
4       5:39.81- 28.33+49.63
Race 32Division 1: Men's Open Single Scull
PlaceCrewLane   1750MMargins
1st
NEWCASTLE 2
5       NTT  
2nd
UNIVERSITY OF NSW
3         9.61+9.61
3rd
NEWCASTLE UNI 1
2         20.56+30.17
 
GLEBE
4  SCRATCHED
Race 33Division 2: Men's Open Single Scull
PlaceCrewLane   1750MMargins
1st
PORT MACQUARIE
4       NTT  
2nd
NEWCASTLE 1
2         49.43+49.43
3rd
DRUMMOYNE
3         2.93+52.36
4th
NEWCASTLE 3
5         26.01+1:18.37
5th
NEWCASTLE UNI 2
1         30.09+1:48.46
Race 34Final: Women's Under 16 Double Scull
PlaceCrewLane   1000MMargins
1st
LEICHHARDT 2
5       4:53.64  0.00
2nd
LEICHHARDT 1
3       5:11.75 18.11+18.11
3rd
NEWCASTLE
4       5:34.72 22.97+41.08
4th
ENDEAVOUR
2       5:59.28 24.56+1:05.64
Race 35Division: Mixed Endeavour Eight
PlaceCrewLane   1000MMargins
1st
NEWCASTLE COMPOSITE 1
[E]
2       4:32.14  0.00
2nd
ENDEAVOUR COMPOSITE 2
[F]
3           
Croker OarsResults brought to you by Croker Oars