Rowing New South Wales Regattas Row Safe: A guide to rowing safely

2017 NSW Masters Championships

Date: Sat 6th - Sun 7th May , 2017
Venue: Sydney International Regatta Centre
Regatta Results
RESULTS BY RACE #
Select Day:
RESULTS BY CLUB
RESULTS BY ATHLETE

Last Names:   All Athletes
[A-D][E-H][I-L][M-P][Q-T][U-Z]

Name Search:
RESULTS BY EVENT
Filter Event List:
Gender:
Seats:
Boat:
Select Event:
#Code 
1WM 8+ Trial3
2MM 8+ Trial1
3MMPara 1x3
4WMPara 1x2
5MMA-B 4-5
6WMH 2x2
7WMI-K 2x1
8MMI 1x8
9MMJ-K 1x2
10WMD 2-7
11MMG 2-2
12WME 4-7
13WMG 8+2
14MMF 4x11
15MMH 4-4
16MME 2x18
17WMA 2x6
18WMB 2x6
19MMC 1x9
20WMC 4x5
21WMF 1x8
22MMD 8+4
23Mix A-C 2x13
24MMC 4-1
25WMA-B 8+2
26MMA-B 2-4
27WMH-K 8+1
28MMI-K 4-2
29MMG 4x8
30WME 2-3
31WMG 1x5
32WMF 4-2
33MME 8+7
34MMH 2-2
35MMD 1x11
36WMD 4x8
37WMC 2x10
38MMF 2x8
39Mix A-C 4x5
40Mix G-J 2x12
41MixD-F 4x23
42Para 2x3
43WMC 8+5
44MMD 4-4
45WMF 2-2
46WMI-K 1x-
47WMH 1x2
48MMA 4x1
49WMG 4-2
50MMH 4x7
51MMC 2-3
52MMB 4x5
53MMI-K 2-3
54MMG 2x9
55WMD 2x9
56MME 1x25
57WME 4x16
58MMF 8+12
59WMA 1x3
60WMB 1x7
61MixG-K 4x6
62WM 4x Trial3
63MM 4x Trial3
64MMI-K 4x3
65WMG 4x4
66MMH 2x11
67WMA-B 4-4
68MMA 2x5
69WMH-K 4-1
70MMG 8+5
71MMD 2-2
72MME 4-5
73WMF 4x9
74MMF 1x16
75WME 2x14
76MMC 4x7
77WMD 8+6
78WMC 1x9
79MMB 2x8
80MixG-K 8+1
81Mix D-F 2x33
82Mix A-C 8+1
83WMC 4-4
84MMJ-K 2x1
85WMG-K 2-5
86WMA-B 2-4
87MMA-B 8+2
88MMF 4-6
89MMI 2x3
90MMH 8+2
91MME 2-7
92WME 8+8
93MMD 4x6
94WMF 2x6
95WMD 1x12
96MMG 1x9
97MMC 2x6
98MixD-F 8+6
99WMH-K 4x3
100MMI-K 8+2
101WMA 4x2
102MMC 8+2
103MMG 4-2
104WMC 2-2
105WMG 2x3
106MMF 2-5
107WMD 4-2
108MMH 1x12
109WMF 8+4
110MME 4x10
111MMB 1x7
112WME 1x11
113WMB 4x5
114MMD 2x10
115MMA 1x8
 
Options:    Show        
Saturday 6th May, 2017

Race 1Final: Women's Masters Eight State Team Trials
PlaceCrewLane  500M1000MMargins
1st
LEICHHARDT COMPOSITE
[D]
6     1:40.88 (1) 3:28.30  0.00
2nd
UTS COMPOSITE
[D]
5     1:43.87 (2) 3:36.18 7.88+7.88
3rd
NORTH SHORE
[D]
4     1:47.59 (3) 3:40.64 4.46+12.34
Race 2Heat 1: Men's F Quad Scull
PlaceCrewLane  500M1000MMargins
1st
NEWINGTON MASTERS COMPOSITE
[F]
5     1:39.46 (1) 3:29.62  0.00
2nd
ARMIDALE
[F]
4     1:41.81 (2) 3:33.52 3.90+3.90
3rd
UNIVERSITY OF NSW
[F]
6     1:52.40 (3) 3:50.98 17.46+21.36
4th
NORTH SHORE 1
[F]
2     1:55.80 (4) 3:56.89 5.91+27.27
5th
NEWCASTLE
[F]
7     2:11.12 (5) 4:13.51 16.62+43.89
 
MOSMAN
[F]
3  SCRATCHED
Progress: 1,2,3,4->Final; Rest->Eliminated
Race 3Heat 2: Men's F Quad Scull
PlaceCrewLane  500M1000MMargins
1st
ANU/CANBERRA
[F]
7     1:42.15 (1) 3:34.68  0.00
2nd
LAKE MACQUARIE
[F]
4     1:42.43 (2) 3:43.80 9.12+9.12
3rd
BLACK MOUNTAIN
[F]
5     1:49.90 (3) 3:50.04 6.24+15.36
4th
MANNING RIVER
[F]
3     1:50.91 (4) 3:50.68 0.64+16.00
5th
NORTH SHORE 2
[F]
6     1:57.20 (5) 4:06.88 16.20+32.20
Progress: 1,2,3,4->Final; Rest->Eliminated
Race 4Heat 1: Men's E Double Scull
PlaceCrewLane  500M1000MMargins
1st
GLEBE
[E]
1     1:48.36 (1) 3:47.22  0.00
2nd
MANNING RIVER
[E]
3     1:53.25 (2) 3:56.27 9.05+9.05
3rd
MOSMAN
[E]
9     1:56.00 (3) 3:59.03 2.76+11.81
4th
SYDNEY/DRUMMOYNE
[E]
2     1:57.89 (4) 4:01.38 2.35+14.16
5th
BALMAIN
[E]
6     1:59.70 (5) 4:07.50 6.12+20.28
6th
SHELLHARBOUR CITY 2
[E]
8     2:01.88 (6) 4:15.14 7.64+27.92
7th
ENDEAVOUR/NEWCASTLE
[E]
7     2:03.04 (7) 4:15.26 0.12+28.04
8th
PORT MACQUARIE
[F]
5     2:08.41 (8) 4:24.69 9.43+37.47
9th
SHELLHARBOUR CITY 3
[E]
4     2:13.32 (9) 4:36.67 11.98+49.45
Progress: 1,2,3,4->Final; Rest->Eliminated
Race 5Heat 2: Men's E Double Scull
PlaceCrewLane  500M1000MMargins
1st
ST GEORGE
[E]
7     1:49.33 (2) 3:48.63  0.00
2nd
BLACK MOUNTAIN
[E]
5     1:51.69 (3) 3:50.48 1.85+1.85
3rd
SYDNEY WOMENS MLC 1
[E]
2     1:48.34 (1) 3:55.76 5.28+7.13
4th
GOLD COAST M.R.
[F]
1     1:52.24 (4) 3:59.82 4.06+11.19
5th
UNIVERSITY OF NSW
[E]
4     1:55.50 (5) 4:02.59 2.77+13.96
6th
BLACK MOUNTAIN/CANBERRA
[E]
9     2:04.27 (7) 4:06.19 3.60+17.56
7th
SHELLHARBOUR CITY 1
[F]
3     1:59.68 (6) 4:07.49 1.30+18.86
8th
NEWCASTLE
[E]
6     2:06.87 (8) 4:22.25 14.76+33.62
 
SYDNEY WOMENS MLC 2
[F]
8  SCRATCHED
Progress: 1,2,3,4->Final; Rest->Eliminated
Race 6Final: Men's Para Single Scull
PlaceCrewLane  500M1000MHcpMargins
1st
BALMAIN
[A]
8     2:11.72 (2) 4:18.199  0.00
2nd
NEPEAN
[D]
7     2:11.34 (1) 4:21.91- 3.72+3.72
3rd
PENRITH
[A]
1     3:27.94 (3) 7:19.19- 2:57.28+3:01.00
Race 7Final: Women's Para Single Scull
PlaceCrewLane  500M1000MMargins
1st
NEPEAN
[A]
8     2:08.64 (1) 4:21.19  0.00
2nd
PENRITH
[A]
1     3:05.91 (2) 6:24.24 2:03.05+2:03.05
Race 8Final: Men's A-B Coxless Four
PlaceCrewLane  500M1000MMargins
1st
MOSMAN
[C]
7     1:35.19 (1) 3:16.33  0.00
2nd
BLACK MOUNTAIN/MOSMAN
[C]
5     1:37.22 (2) 3:17.60 1.27+1.27
3rd
LEICHHARDT 1
[B]
6     1:42.97 (3) 3:33.82 16.22+17.49
4th
LEICHHARDT 2
[B]
4     1:43.70 (4) 3:37.19 3.37+20.86
5th
BALMAIN
[B]
3     1:48.81 (5) 3:47.95 10.76+31.62
Race 9Final: Women's H Double Scull
Women's I-K Double Scull
PlaceCrewLane  500M1000MHcpMargins
1st1st WMH 2x:
SYDNEY
[H]

5
    2:39.57 (1) 4:59.7420  0.00
2nd2nd WMH 2x:
LAKE MACQUARIE
[H]

4
    2:52.77 (3) 5:21.9720 22.23+22.23
3rd1st WMI-K 2x:
SYDNEY UNIVERSITY
[I]

6
    2:40.69 (2) 5:27.42- 5.45+27.68
Race 10Final: Men's I Single Scull
PlaceCrewLane  500M1000MMargins
1st
LAKE MACQUARIE
[I]
5     2:02.62 (1) 4:18.89  0.00
2nd
SWAN RIVER
[I]
6     2:08.34 (3) 4:23.62 4.73+4.73
3rd
CANBERRA 1
[I]
4     2:07.34 (2) 4:31.04 7.42+12.15
4th
CANBERRA 2
[I]
2     2:20.83 (4) 4:46.21 15.17+27.32
5th
BLACK MOUNTAIN
[I]
8     2:21.90 (5) 4:46.63 0.42+27.74
6th
LOWER CLARENCE
[I]
7     2:29.35 (6) 5:03.30 16.67+44.41
7th
MANNING RIVER
[I]
1     2:39.81 (7) 5:31.03 27.73+1:12.14
 
MURWILLUMBAH
[I]
3  SCRATCHED
Race 11Final: Men's J-K Single Scull
PlaceCrewLane  500M1000MMargins
1st
NORTH SHORE
[J]
4     2:29.92 (1) 5:08.09  0.00
 
ARMIDALE
[K]
5  SCRATCHED
Race 12Final: Women's D Pair
PlaceCrewLane  500M1000MMargins
1st
NORTH SHORE 1
[E]
6     2:03.36 (2) 4:07.69  0.00
2nd
CANBERRA
[D]
7     2:02.94 (1) 4:10.95 3.26+3.26
3rd
NEWCASTLE/LAKE MACQUARIE
[D]
8     2:04.40 (3) 4:13.38 2.43+5.69
4th
NORTH SHORE 2
[D]
2     2:06.64 (5) 4:16.80 3.42+9.11
5th
LEICHHARDT
[D]
4     2:07.50 (6) 4:19.88 3.08+12.19
6th
CANBERRA/UTS
[D]
5     2:06.15 (4) 4:21.06 1.18+13.37
7th
LAKE MACQUARIE
[D]
3     2:16.13 (7) 4:43.58 22.52+35.89
Race 13Final: Men's G Pair
PlaceCrewLane  500M1000MMargins
1st
LEICHHARDT
[G]
4     2:05.22 (1) 4:11.75  0.00
2nd
SYDNEY WOMENS MLC
[G]
5     2:20.52 (2) 4:41.69 29.94+29.94
Race 14Final: Women's E Coxless Four
PlaceCrewLane  500M1000MMargins
1st
BLACK MOUNTAIN/CANBERRA
[E]
6     2:01.59 (2) 4:05.67  0.00
2nd
NORTH SHORE 2
[E]
3     2:01.76 (3) 4:08.56 2.89+2.89
3rd
NORTH SHORE 1
[E]
7     2:01.18 (1) 4:13.52 4.96+7.85
4th
SYDNEY WOMENS MLC 1
[E]
4     2:05.07 (4) 4:19.25 5.73+13.58
5th
MANNING RIVER/LAKE MACQUARIE
[E]
5     2:11.91 (5) 4:34.62 15.37+28.95
6th
SYDNEY WOMENS MLC 2
[E]
2     2:22.14 (6) 4:46.86 12.24+41.19
7th
SHELLHARBOUR CITY
[E]
8     2:22.15 (7) 4:49.90 3.04+44.23
Race 15Final: Women's G Eight
PlaceCrewLane  500M1000MMargins
1st
ANU COMPOSITE
[G]
5     1:54.54 (1) 3:54.66  0.00
2nd
NORTH SHORE
[G]
4     2:00.84 (2) 4:06.71 12.05+12.05
Race 16Final: Men's F Quad Scull
PlaceCrewLane  500M1000MMargins
1st
NEWINGTON MASTERS COMPOSITE
[F]
5     1:37.79 (1) 3:20.18  0.00
2nd
LAKE MACQUARIE
[F]
6     1:37.98 (2) 3:20.28 0.10+0.10
3rd
ANU/CANBERRA
[F]
4     1:40.18 (3) 3:27.84 7.56+7.66
4th
ARMIDALE
[F]
3     1:41.55 (4) 3:34.26 6.42+14.08
5th
BLACK MOUNTAIN
[F]
2     1:50.93 (5) 3:45.47 11.21+25.29
6th
MANNING RIVER
[F]
8     1:51.27 (6) 3:45.62 0.15+25.44
7th
UNIVERSITY OF NSW
[F]
7     1:53.91 (7) 3:52.31 6.69+32.13
8th
NORTH SHORE 1
[F]
1     1:57.13 (8) 3:57.24 4.93+37.06
Race 17Final: Men's H Coxless Four
PlaceCrewLane  500M1000MMargins
1st
MOSMAN
[H]
4     1:48.57 (1) 3:45.09  0.00
2nd
MURWILLUMBAH
[H]
5     1:54.65 (2) 3:55.39 10.30+10.30
3rd
ST GEORGE/LEICHHARDT
[H]
6     1:59.56 (3) 4:05.27 9.88+20.18
4th
ST GEORGE
[H]
3     2:00.19 (4) 4:10.39 5.12+25.30
Race 18Final: Men's E Double Scull
PlaceCrewLane  500M1000MMargins
1st
MANNING RIVER
[E]
3     1:46.86 (3) 3:36.08  0.00
2nd
GLEBE
[E]
5     1:45.89 (1) 3:37.69 1.61+1.61
3rd
SYDNEY WOMENS MLC 1
[E]
2     1:46.40 (2) 3:39.75 2.06+3.67
4th
ST GEORGE
[E]
4     1:48.29 (4) 3:40.85 1.10+4.77
5th
BLACK MOUNTAIN
[E]
6     1:51.22 (5) 3:46.61 5.76+10.53
6th
GOLD COAST M.R.
[F]
8     1:54.56 (6) 3:53.08 6.47+17.00
7th
SYDNEY/DRUMMOYNE
[E]
1     1:56.26 (7) 3:54.78 1.70+18.70
8th
MOSMAN
[E]
7     1:59.77 (8) 4:01.87 7.09+25.79
Race 19Final: Women's A Double Scull
PlaceCrewLane  500M1000MMargins
1st
MOSMAN 1
[A]
7     1:56.60 (2) 3:56.45  0.00
2nd
LOWER CLARENCE
[C]
4     1:56.00 (1) 4:00.21 3.76+3.76
3rd
SYDNEY/LEICHHARDT
[B]
2     1:58.22 (3) 4:01.83 1.62+5.38
4th
MOSMAN 3
[C]
3     2:06.44 (4) 4:14.06 12.23+17.61
5th
CANBERRA
[A]
6     2:06.83 (5) 4:19.69 5.63+23.24
6th
MOSMAN 2
[A]
5     2:13.13 (6) 4:29.76 10.07+33.31
Race 20Final: Women's B Double Scull
PlaceCrewLane  500M1000MMargins
1st
SHOALHAVEN
[C]
4     1:52.80 (2) 3:48.17  0.00
2nd
ANU/CANBERRA
[C]
7     1:51.57 (1) 3:51.88 3.71+3.71
3rd
GLEBE
[B]
8     1:53.69 (3) 3:54.03 2.15+5.86
4th
LEICHHARDT
[B]
3     1:55.88 (4) 3:56.19 2.16+8.02
5th
MANNING RIVER
[B]
5     1:56.09 (5) 3:58.90 2.71+10.73
 
NORTH SHORE
[B]
6  SCRATCHED
Race 21Final: Men's C Single Scull
PlaceCrewLane  500M1000MMargins
1st
MOSMAN
[C]
4     1:49.56 (1) 3:45.81  0.00
2nd
BLACK MOUNTAIN
[D]
5     1:52.95 (2) 3:49.89 4.08+4.08
3rd
LEICHHARDT
[D]
3     1:56.26 (3) 3:56.03 6.14+10.22
4th
LAKE MACQUARIE 1
[C]
7     1:58.39 (4) 3:57.32 1.29+11.51
5th
NEWCASTLE
[C]
2     1:59.34 (5) 4:01.55 4.23+15.74
6th
SYDNEY
[E]
1     2:02.05 (6) 4:06.15 4.60+20.34
7th
LAKE MACQUARIE 2
[C]
6     2:02.16 (7) 4:13.61 7.46+27.80
8th
BALMAIN
[C]
9     2:04.91 (8) 4:14.00 0.39+28.19
9th
DRUMMOYNE
[D]
8     2:05.82 (9) 4:18.70 4.70+32.89
Race 22Final: Women's C Quad Scull
PlaceCrewLane  500M1000MMargins
1st
NORTH SHORE COMPOSITE
[C]
6     1:46.65 (1) 3:41.47  0.00
2nd
LAKE TUGGERANONG
[D]
4     1:55.17 (3) 3:52.98 11.51+11.51
3rd
GOLD COAST M.R./LAKE MACQUARIE
[C]
3     1:54.62 (2) 3:54.68 1.70+13.21
4th
NEWCASTLE/LAKE MACQUARIE
[C]
5     1:57.59 (4) 3:54.86 0.18+13.39
5th
CANBERRA/BLACK MOUNTAIN
[C]
7     1:58.56 (5) 4:04.38 9.52+22.91
Race 23Final: Women's F Single Scull
PlaceCrewLane  500M1000MMargins
1st
CANBERRA
[F]
6     2:10.30 (2) 4:25.80  0.00
2nd
SYDNEY
[F]
2     2:09.02 (1) 4:26.25 0.45+0.45
3rd
LAKE MACQUARIE
[F]
7     2:15.86 (4) 4:40.17 13.92+14.37
4th
ST GEORGE
[F]
3     2:18.88 (5) 4:41.29 1.12+15.49
5th
DRUMMOYNE
[F]
5     2:15.47 (3) 4:48.38 7.09+22.58
6th
NEWCASTLE
[F]
4     2:22.12 (6) 4:52.36 3.98+26.56
7th
MURWILLUMBAH
[F]
1       5:02.90 10.54+37.10
 
SYDNEY WOMENS MLC
[F]
8  SCRATCHED
Race 24Final: Men's D Eight
PlaceCrewLane  500M1000MMargins
1st
MOSMAN
[D]
5     1:29.13 (1) 3:02.59  0.00
2nd
SYDNEY
[D]
4     1:30.36 (2) 3:04.07 1.48+1.48
3rd
LEICHHARDT
[D]
6     1:35.58 (3) 3:18.05 13.98+15.46
4th
LAKE MACQUARIE/MANNING RIVER
[D]
3     1:56.66 (4) 3:53.37 35.32+50.78
Race 25Division 1: Mixed A-C Double Scull
PlaceCrewLane  500M1000MHcpMargins
1st
LEICHHARDT 2
[B]
5     1:52.66 (1) 3:48.42-  0.00
2nd
LEICHHARDT 1
[A]
2     1:53.24 (2) 3:49.591 1.17+1.17
3rd
GLEBE 2
[B]
7     1:55.52 (3) 3:49.88- 0.29+1.46
4th
ARMIDALE 1
[B]
4     1:58.35 (4) 3:58.19- 8.31+9.77
5th
NEWCASTLE 2
[B]
6     2:09.26 (5) 4:15.03- 16.84+26.61
6th
SHELLHARBOUR CITY
[A]
3     2:11.72 (6) 4:25.981 10.95+37.56
Race 26Division 2: Mixed A-C Double Scull
PlaceCrewLane  500M1000MMargins
1st
SHOALHAVEN 1
[C]
2     1:50.82 (1) 3:45.05  0.00
2nd
GLEBE 1
[C]
4     1:52.45 (2) 3:49.09 4.04+4.04
3rd
LEICHHARDT 3
[D]
7     1:58.73 (3) 4:01.54 12.45+16.49
4th
DRUMMOYNE/LAKE MACQUARIE
[C]
8     2:01.37 (4) 4:09.42 7.88+24.37
5th
ARMIDALE 2
[C]
3     2:05.46 (5) 4:16.52 7.10+31.47
6th
NEWCASTLE 1
[C]
6     2:18.18 (6) 4:37.65 21.13+52.60
 
SHOALHAVEN 2
[C]
5  SCRATCHED
Race 27Heat 1: Men's D Single Scull
PlaceCrewLane  500M1000MMargins
1st
ST GEORGE 1
[D]
7     1:58.13 (1) 4:07.30  0.00
2nd
GLEBE
[D]
3     1:58.37 (2) 4:09.29 1.99+1.99
3rd
SYDNEY WOMENS MLC
[D]
6     2:00.64 (3) 4:12.60 3.31+5.30
4th
DRUMMOYNE 2
[D]
2     2:06.25 (4) 4:16.02 3.42+8.72
5th
SHOALHAVEN 2
[D]
5     2:11.73 (6) 4:26.70 10.68+19.40
6th
NEWCASTLE
[D]
4     2:08.05 (5) 4:36.68 9.98+29.38
Progress: 1,2,3,4->Final; Rest->Eliminated
Race 28Heat 2: Men's D Single Scull
PlaceCrewLane  500M1000MMargins
1st
BLACK MOUNTAIN
[D]
5     1:58.81 (1) 4:07.24  0.00
2nd
ST GEORGE 2
[D]
4     2:03.19 (2) 4:10.05 2.81+2.81
3rd
SHOALHAVEN 1
[E]
3     2:06.14 (4) 4:13.60 3.55+6.36
4th
LEICHHARDT
[D]
7     2:04.75 (3) 4:15.61 2.01+8.37
5th
DRUMMOYNE 1
[D]
6     2:10.43 (5) 4:26.05 10.44+18.81
Progress: 1,2,3,4->Final; Rest->Eliminated
Race 29Heat 1: Women's C Double Scull

CONSOLIDATED
Race 30Heat 2: Women's C Double Scull

CONSOLIDATED
Race 31Final: Men's C Coxless Four

CANCELLED
Race 32Final: Women's A-B Eight
PlaceCrewLane   1000MMargins
1st
NORTH SHORE COMPOSITE
[B]
5       NTT  
2nd
MOSMAN
[B]
4         10.63+10.63
Race 33Final: Men's A-B Pair
PlaceCrewLane  500M1000MHcpMargins
1st
BLACK MOUNTAIN
[C]
4     1:49.32 (1) 3:40.97-  0.00
2nd
LEICHHARDT 2
[A]
3     1:59.69 (3) 4:04.511 23.54+23.54
3rd
LEICHHARDT 1
[B]
6     1:57.50 (2) 4:04.69- 0.18+23.72
4th
NEWCASTLE
[B]
5     2:06.80 (4) 4:14.21- 9.52+33.24
Race 34Final: Men's I-K Coxless Four
PlaceCrewLane  500M1000MHcpMargins
1st
NORTH SHORE COMPOSITE
[J]
5     2:17.49 (1) 4:36.73-  0.00
2nd
ST GEORGE
[I]
4     2:33.10 (2) 4:47.2522 10.52+10.52
Race 35Final: Men's G Quad Scull
PlaceCrewLane  500M1000MMargins
1st
MANNING RIVER
[G]
8     1:44.92 (2) 3:32.16  0.00
2nd
OLD IGNATIANS COMPOSITE
[G]
4     1:44.30 (1) 3:34.31 2.15+2.15
3rd
MOSMAN
[H]
1     1:48.84 (3) 3:41.67 7.36+9.51
4th
BLACK MOUNTAIN/CANBERRA
[G]
6     1:52.45 (4) 3:48.02 6.35+15.86
5th
PORT MACQUARIE COMPOSITE
[G]
5     1:53.94 (5) 3:50.72 2.70+18.56
6th
SYDNEY WOMENS MLC 2
[G]
7     1:56.23 (6) 3:55.58 4.86+23.42
7th
LEICHHARDT
[G]
2     1:56.50 (7) 4:03.90 8.32+31.74
8th
SYDNEY WOMENS MLC 3
[G]
3     2:05.29 (8) 4:15.72 11.82+43.56
Race 36Final: Women's E Pair
PlaceCrewLane  500M1000MMargins
1st
NORTH SHORE 1
[E]
6     2:04.38 (1) 4:15.10  0.00
2nd
NORTH SHORE 2
[E]
4     2:06.98 (2) 4:24.64 9.54+9.54
3rd
NORTH SHORE 3
[E]
5     2:13.84 (3) 4:36.10 11.46+21.00
Race 37Final: Women's G Single Scull
PlaceCrewLane  500M1000MMargins
1st
SYDNEY
[G]
7     2:25.39 (2) 4:54.67  0.00
2nd
MOSMAN
[G]
3     2:23.88 (1) 4:59.22 4.55+4.55
3rd
NORTH SHORE
[G]
6     2:28.01 (3) 5:01.81 2.59+7.14
4th
LOWER CLARENCE
[G]
5     2:29.49 (4) 5:06.77 4.96+12.10
5th
NEWCASTLE
[G]
4     4:21.82 (5) 7:52.17 2:45.40+2:57.50
Race 38Final: Women's F Coxless Four
PlaceCrewLane  500M1000MMargins
1st
ANU/CANBERRA
[F]
5     2:02.89 (1) 4:13.18  0.00
2nd
UNIVERSITY OF NSW
[F]
4     2:12.27 (2) 4:34.79 21.61+21.61
Race 39Final: Men's E Eight
PlaceCrewLane  500M1000MMargins
1st
MOSMAN
[E]
5     1:34.00 (2) 3:10.58  0.00
2nd
SYDNEY
[E]
7     1:33.54 (1) 3:11.30 0.72+0.72
3rd
LEICHHARDT
[E]
3     1:37.17 (4) 3:18.81 7.51+8.23
4th
DRUMMOYNE
[E]
4     1:36.56 (3) 3:23.42 4.61+12.84
5th
NORTH SHORE 1
[E]
6     1:39.66 (5) 3:25.58 2.16+15.00
6th
UNIVERSITY OF NSW/GLEBE
[E]
2     1:39.75 (6) 3:25.96 0.38+15.38
7th
NORTH SHORE 2
[E]
8     1:41.24 (7) 3:26.57 0.61+15.99
Race 40Final: Men's H Pair

CANCELLED
Race 41Final: Men's D Single Scull
PlaceCrewLane  500M1000MMargins
1st
BLACK MOUNTAIN
[D]
5     1:54.51 (1) 3:54.30  0.00
2nd
GLEBE
[D]
6     1:57.54 (2) 3:58.17 3.87+3.87
3rd
LEICHHARDT
[D]
1     1:58.43 (3) 3:59.35 1.18+5.05
4th
ST GEORGE 1
[D]
4     1:58.50 (4) 4:02.71 3.36+8.41
5th
ST GEORGE 2
[D]
3     2:01.17 (5) 4:08.34 5.63+14.04
6th
SYDNEY WOMENS MLC
[D]
2     2:02.75 (6) 4:19.75 11.41+25.45
7th
DRUMMOYNE 2
[D]
8     2:09.04 (7) 4:21.00 1.25+26.70
8th
SHOALHAVEN 1
[E]
7     2:10.90 (8) 4:24.36 3.36+30.06
Race 42Final: Women's D Quad Scull
PlaceCrewLane  500M1000MMargins
1st
ANU/CANBERRA
[D]
3     1:49.37 (2) 3:41.68  0.00
2nd
MOSMAN
[D]
5     1:49.27 (1) 3:45.42 3.74+3.74
3rd
LEICHHARDT/SYDNEY
[D]
4     1:55.15 (3) 3:55.65 10.23+13.97
4th
LEICHHARDT
[D]
7     2:01.24 (4) 4:08.51 12.86+26.83
5th
MANNING RIVER
[D]
1     2:01.32 (5) 4:15.38 6.87+33.70
6th
GLEBE/SYDNEY
[D]
8     2:09.98 (6) 4:19.37 3.99+37.69
7th
BLACK MOUNTAIN
[D]
2     2:10.19 (7) 4:22.07 2.70+40.39
8th
NORTH SHORE
[D]
6     2:21.50 (8) 4:43.06 20.99+1:01.38
Race 43Final: Women's C Double Scull
PlaceCrewLane  500M1000MMargins
1st
SHOALHAVEN 1
[C]
5     1:55.12 (1) 3:51.40  0.00
2nd
ST GEORGE
[C]
4     1:56.84 (2) 3:56.45 5.05+5.05
3rd
SHOALHAVEN 2
[C]
1     1:57.16 (3) 3:58.34 1.89+6.94
4th
SHELLHARBOUR CITY
[C]
7     2:03.36 (4) 4:11.99 13.65+20.59
5th
NORTH SHORE/LEICHHARDT
[C]
6     2:04.31 (5) 4:15.21 3.22+23.81
6th
NEWCASTLE
[C]
3     2:08.35 (6) 4:25.07 9.86+33.67
7th
LAKE TUGGERANONG
[C]
8     2:11.16 (7) 4:25.16 0.09+33.76
8th
LAKE MACQUARIE 1
[C]
9     2:13.01 (8) 4:29.14 3.98+37.74
9th
LAKE MACQUARIE 2
[D]
2     2:21.24 (9) 4:47.95 18.81+56.55
Race 44Final: Men's F Double Scull
PlaceCrewLane  500M1000MMargins
1st
GLEBE
[F]
2     1:48.66 (1) 3:46.30  0.00
2nd
SYDNEY WOMENS MLC
[F]
4     1:53.33 (2) 3:51.07 4.77+4.77
3rd
NEWINGTON MASTERS
[F]
3     1:58.56 (4) 3:55.91 4.84+9.61
4th
ARMIDALE
[F]
8     1:57.70 (3) 4:01.75 5.84+15.45
5th
UNIVERSITY OF NSW
[F]
5     2:01.21 (6) 4:02.41 0.66+16.11
6th
NEWCASTLE
[F]
7     1:59.93 (5) 4:11.66 9.25+25.36
7th
SHELLHARBOUR CITY
[F]
6     2:02.19 (7) 4:13.16 1.50+26.86
8th
SYDNEY
[F]
1     2:15.65 (8) 4:31.86 18.70+45.56
Race 45Final: Mixed A-C Quad Scull
PlaceCrewLane  500M1000MHcpMargins
1st
NEPEAN
[C]
7     1:44.93 (1) 3:33.57-  0.00
1st
LEICHHARDT/SYDNEY
[A]
5     1:50.52 (2) 3:33.574 0.000.00
3rd
ARMIDALE
[B]
4     2:02.23 (3) 4:02.013 28.44+28.44
4th
SHELLHARBOUR CITY/SHOALHAVEN
[B]
3     2:07.94 (5) 4:11.483 9.47+37.91
5th
NEWCASTLE
[C]
6     2:04.16 (4) 4:12.69- 1.21+39.12
Race 46Division 1: Mixed G-J Double Scull
PlaceCrewLane  500M1000MMargins
1st
MURWILLUMBAH
[G]
6     2:01.48 (1) 4:18.01  0.00
2nd
PORT MACQUARIE
[G]
4     2:11.95 (3) 4:31.81 13.80+13.80
3rd
SYDNEY WOMENS MLC
[G]
3     2:31.78 (4) 5:09.08 37.27+51.07
 
NEWCASTLE
[G]
5     2:11.61 (2)   DID NOT FINISH
Race 47Division 2: Mixed G-J Double Scull
PlaceCrewLane  500M1000MHcpMargins
1st
CANBERRA 1
[I]
8     2:12.93 (1) 4:31.41-  0.00
2nd
CANBERRA 2
[H]
3     2:35.41 (3) 4:53.1517 21.74+21.74
3rd
CENTRAL COAST
[H]
4     2:31.75 (2) 4:56.1017 2.95+24.69
4th
LOWER CLARENCE
[H]
6     2:38.33 (4) 4:58.2017 2.10+26.79
5th
ENDEAVOUR
[H]
5     2:45.31 (5) 5:15.6217 17.42+44.21
6th
NORTH SHORE 2
[H]
1     2:48.28 (6) 5:17.6617 2.04+46.25
7th
MANNING RIVER/LAKE MACQUARIE
[H]
2     2:50.06 (7) 5:24.5817 6.92+53.17
 
NORTH SHORE 1
[H]
7  SCRATCHED
Race 48Division 1: Mixed D-F Quad Scull
PlaceCrewLane  500M1000MMargins
1st
SHOALHAVEN
[D]
4     1:47.47 (2) 3:34.95  0.00
2nd
LEICHHARDT/DRUMMOYNE
[D]
5     1:46.76 (1) 3:35.96 1.01+1.01
3rd
SYDNEY WOMENS MLC 1
[D]
6     1:49.41 (3) 3:45.71 9.75+10.76
4th
LAKE MACQUARIE 3
[D]
3     2:05.60 (4) 4:10.35 24.64+35.40
Race 49Division 2: Mixed D-F Quad Scull
PlaceCrewLane  500M1000MMargins
1st
BLACK MOUNTAIN 1
[E]
5     1:49.48 (1) 3:42.82  0.00
2nd
GOLD COAST M.R.
[E]
6     1:53.89 (2) 3:49.32 6.50+6.50
3rd
BLACK MOUNTAIN 2
[E]
8     1:59.88 (3) 4:00.25 10.93+17.43
4th
LAKE MACQUARIE 1
[E]
4     2:01.16 (4) 4:03.67 3.42+20.85
5th
SHELLHARBOUR CITY 2
[E]
7     2:03.76 (5) 4:12.27 8.60+29.45
6th
SHOALHAVEN/SHELLHARBOUR CITY
[E]
3     2:13.39 (6) 4:25.85 13.58+43.03
7th
NEWCASTLE 1
[E]
2     2:16.90 (7) 4:27.04 1.19+44.22
Race 50Division 3: Mixed D-F Quad Scull
PlaceCrewLane  500M1000MMargins
1st
BLACK MOUNTAIN 3
[F]
4     1:58.49 (1) 3:57.39  0.00
2nd
CANBERRA 2
[F]
6     2:01.65 (3) 4:01.60 4.21+4.21
3rd
UNIVERSITY OF NSW 1
[F]
5     1:59.66 (2) 4:03.96 2.36+6.57
4th
UNIVERSITY OF NSW 2
[F]
3     2:03.13 (4) 4:12.31 8.35+14.92
5th
SYDNEY WOMENS MLC 2
[F]
7     2:07.69 (6) 4:16.85 4.54+19.46
6th
NEWCASTLE 2
[F]
2     2:07.47 (5) 4:19.39 2.54+22.00
Race 51Division 4: Mixed D-F Quad Scull
PlaceCrewLane  500M1000MMargins
1st
LAKE MACQUARIE 2
[F]
3     1:49.67 (1) 3:44.95  0.00
2nd
SHELLHARBOUR CITY 1
[F]
6     1:58.46 (2) 3:57.12 12.17+12.17
3rd
BLACK MOUNTAIN/CANBERRA
[F]
2     1:59.40 (4) 3:57.26 0.14+12.31
4th
CANBERRA 1
[F]
5     1:59.10 (3) 4:02.44 5.18+17.49
5th
UNIVERSITY NSW/MACQUARIE UNI
[F]
7     2:01.47 (5) 4:04.77 2.33+19.82
6th
SYDNEY WOMENS MLC 3
[F]
4     2:12.66 (6) 4:27.39 22.62+42.44
Race 52Heat 1: Men's E Single Scull
PlaceCrewLane  500M1000MMargins
1st
SYDNEY 1
[E]
5     1:58.57 (1) 3:59.15  0.00
2nd
CANBERRA 1
[E]
6     1:58.82 (2) 4:04.11 4.96+4.96
3rd
MANNING RIVER 1
[E]
9     2:04.03 (3) 4:11.84 7.73+12.69
4th
ST GEORGE 2
[E]
7     2:06.45 (4) 4:12.52 0.68+13.37
5th
SHOALHAVEN 3
[G]
3     2:11.03 (5) 4:28.93 16.41+29.78
6th
NORTH SHORE 2
[E]
8     2:16.34 (7) 4:34.42 5.49+35.27
7th
NEWCASTLE
[E]
1     2:13.92 (6) 4:38.94 4.52+39.79
 
BALMAIN 2
[E]
2  SCRATCHED
 
SYDNEY WOMENS MLC 2
[F]
4  SCRATCHED
Progress: 1,2,3->Final; Rest->Eliminated
Race 53Heat 2: Men's E Single Scull
PlaceCrewLane  500M1000MMargins
1st
NORTH SHORE 1
[E]
2     1:59.53 (1) 4:09.04  0.00
2nd
NEWINGTON MASTERS 2
[E]
5     2:05.02 (3) 4:12.04 3.00+3.00
3rd
MANNING RIVER 2
[E]
7     2:04.59 (2) 4:14.26 2.22+5.22
4th
SYDNEY 3
[E]
6     2:05.73 (5) 4:16.65 2.39+7.61
5th
ST GEORGE 3
[E]
1     2:05.52 (4) 4:21.26 4.61+12.22
6th
SYDNEY WOMENS MLC 1
[F]
8     2:10.62 (6) 4:23.16 1.90+14.12
7th
CANBERRA 2
[E]
3     2:11.91 (7) 4:24.80 1.64+15.76
8th
SHOALHAVEN 1
[E]
4     2:13.39 (8) 4:27.94 3.14+18.90
Progress: 1,2,3->Final; Rest->Eliminated
Race 54Heat 3: Men's E Single Scull
PlaceCrewLane  500M1000MMargins
1st
COFFS HARBOUR
[F]
7     1:59.65 (1) 4:05.45  0.00
2nd
CANBERRA 3
[F]
1     2:06.22 (2) 4:15.38 9.93+9.93
3rd
BLACK MOUNTAIN
[E]
5     2:06.89 (3) 4:16.86 1.48+11.41
4th
SYDNEY 2
[E]
2     2:07.89 (4) 4:21.73 4.87+16.28
5th
NEWINGTON MASTERS 1
[F]
6     2:10.20 (5) 4:24.19 2.46+18.74
6th
ST GEORGE 1
[F]
4     2:12.61 (6) 4:31.11 6.92+25.66
7th
BALMAIN 1
[E]
3       4:36.39 5.28+30.94
8th
SHOALHAVEN 2
[F]
8     2:20.12 (7) 4:42.17 5.78+36.72
Progress: 1,2,3->Final; Rest->Eliminated
Race 55Heat 1: Women's E Quad Scull
PlaceCrewLane  500M1000MMargins
1st
UTS/CANBERRA
[E]
8     1:56.34 (2) 3:58.57  0.00
2nd
ST GEORGE COMPOSITE
[E]
4     1:55.98 (1) 3:59.94 1.37+1.37
3rd
BLACK MOUNTAIN COMPOSITE
[E]
1     2:01.63 (3) 4:06.10 6.16+7.53
4th
LAKE MACQUARIE
[E]
7     2:05.10 (4) 4:15.73 9.63+17.16
5th
NORTH SHORE 1
[E]
2     2:08.99 (6) 4:17.60 1.87+19.03
6th
LEICHHARDT/SYDNEY
[E]
3     2:05.69 (5) 4:18.04 0.44+19.47
7th
CANBERRA
[E]
6     2:15.21 (7) 4:28.06 10.02+29.49
8th
SYDNEY WOMENS MLC/GLEBE
[E]
5     2:19.97 (8) 4:44.02 15.96+45.45
Progress: 1,2,3,4->Final; Rest->Eliminated
Race 56Heat 2: Women's E Quad Scull
PlaceCrewLane  500M1000MMargins
1st
LOWER CLARENCE
[F]
4     1:59.62 (1) 4:02.61  0.00
2nd
CANBERRA/BLACK MOUNTAIN
[E]
3     2:02.20 (3) 4:07.44 4.83+4.83
3rd
DRUMMOYNE COMPOSITE
[E]
1     2:00.11 (2) 4:12.90 5.46+10.29
4th
MANNING RIVER/CANBERRA
[E]
5     2:05.56 (4) 4:18.21 5.31+15.60
5th
BLACK MOUNTAIN
[F]
7     2:11.77 (5) 4:22.45 4.24+19.84
6th
NORTH SHORE 2
[E]
8     2:13.23 (6) 4:28.79 6.34+26.18
7th
NEWCASTLE
[F]
2     2:17.40 (7) 4:29.18 0.39+26.57
 
NORTH SHORE 3
[E]
6  SCRATCHED
Progress: 1,2,3,4->Final; Rest->Eliminated
Race 57Heat 1: Men's F Eight
PlaceCrewLane  500M1000MMargins
1st
MOSMAN/SYDNEY UNIVERSITY
[F]
5     1:43.42 (3) 3:28.26  0.00
2nd
LEICHHARDT 1
[F]
6     1:41.80 (1) 3:29.11 0.85+0.85
3rd
DRUMMOYNE
[F]
4     1:42.09 (2) 3:29.74 0.63+1.48
4th
NORTH SHORE/DRUMMOYNE
[F]
3     1:47.29 (5) 3:33.71 3.97+5.45
5th
UNIVERSITY OF NSW COMPOSITE
[F]
2     1:45.80 (4) 3:35.00 1.29+6.74
6th
GOLD COAST M.R. COMPOSITE
[F]
7     1:53.72 (6) 3:46.42 11.42+18.16
Progress: 1,2,3,4->Final; Rest->Eliminated
Race 58Heat 2: Men's F Eight
PlaceCrewLane  500M1000MMargins
1st
CANBERRA
[F]
3       3:26.90  0.00
2nd
NORTH SHORE 1
[F]
5     1:41.89 (1) 3:30.16 3.26+3.26
3rd
BLACK MOUNTAIN
[F]
8     1:47.69 (2) 3:37.56 7.40+10.66
4th
NORTH SHORE/LEICHHARDT 2
[F]
7     1:51.55 (4) 3:46.29 8.73+19.39
5th
LEICHHARDT 2
[F]
2     1:51.34 (3) 3:46.46 0.17+19.56
 
LEICHHARDT 3
[F]
4  SCRATCHED
Progress: 1,2,3,4->Final; Rest->Eliminated
Race 59Final: Para Double Scull
PlaceCrewLane  500M1000MMargins
1st
NEPEAN 1
[LTA]
6     1:49.13 (1) 3:42.57  0.00
2nd
ANU
[LTA]
5     1:53.45 (2) 3:53.71 11.14+11.14
3rd
NEPEAN 2
[LTA]
4     1:56.76 (3) 3:58.07 4.36+15.50
Race 60Final: Women's C Eight
PlaceCrewLane  500M1000MMargins
1st
NORTH SHORE
[C]
6     1:45.29 (1) 3:34.59  0.00
2nd
LEICHHARDT COMPOSITE
[C]
3     1:47.88 (2) 3:37.14 2.55+2.55
3rd
MOSMAN 1
[C]
4     1:48.90 (3) 3:40.28 3.14+5.69
4th
MOSMAN 2
[C]
7     1:51.53 (4) 3:49.72 9.44+15.13
5th
BLACK MOUNTAIN COMPOSITE
[C]
5     1:52.33 (5) 3:52.64 2.92+18.05
Race 61Final: Men's D Coxless Four
PlaceCrewLane  500M1000MMargins
1st
ST GEORGE
[D]
4     1:41.75 (1) 3:26.54  0.00
2nd
MOSMAN
[D]
6     1:42.06 (2) 3:29.68 3.14+3.14
3rd
UNIVERSITY OF NSW/SYDNEY
[D]
3     1:48.95 (3) 3:43.89 14.21+17.35
4th
NORTH SHORE
[D]
5     1:52.41 (4) 3:47.79 3.90+21.25
Race 62Final: Women's F Pair
PlaceCrewLane  500M1000MMargins
1st
NORTH SHORE
[F]
5     2:20.37 (2) 4:43.90  0.00
2nd
UNIVERSITY OF NSW
[F]
4     2:17.30 (1) 4:44.12 0.22+0.22
Race 63Final: Women's H Single Scull
PlaceCrewLane  500M1000MMargins
1st
ENDEAVOUR
[H]
4     2:33.55 (1) 5:17.41  0.00
2nd
LAKE MACQUARIE
[H]
5     2:46.79 (2) 5:33.06 15.65+15.65
Race 64Final: Women's G Coxless Four
PlaceCrewLane  500M1000MMargins
1st
NORTH SHORE/DRUMMOYNE
[G]
4     2:05.37 (1) 4:20.07  0.00
2nd
SYDNEY WOMENS MLC
[G]
5     2:32.73 (2) 5:03.45 43.38+43.38
Race 65Final: Men's H Quad Scull
PlaceCrewLane  500M1000MMargins
1st
MOSMAN
[H]
4     1:48.06 (1) 3:40.96  0.00
2nd
MURWILLUMBAH
[H]
3     1:51.94 (2) 3:49.86 8.90+8.90
3rd
CANBERRA
[H]
7     1:53.55 (3) 3:52.86 3.00+11.90
4th
ST GEORGE/LEICHHARDT
[H]
6     1:57.54 (4) 3:58.76 5.90+17.80
5th
ST GEORGE
[H]
5     1:59.31 (5) 4:02.98 4.22+22.02
6th
MANNING RIVER
[H]
8     2:01.96 (6) 4:04.99 2.01+24.03
7th
NEWCASTLE
[H]
2     2:05.43 (7) 4:11.89 6.90+30.93
Race 66Final: Men's C Pair
PlaceCrewLane  500M1000MMargins
1st
GLEBE
[C]
6     1:46.67 (1) 3:39.78  0.00
2nd
MOSMAN
[C]
4     1:54.90 (3) 3:43.47 3.69+3.69
3rd
SYDNEY
[C]
5     1:50.13 (2) 3:43.86 0.39+4.08
Race 67Final: Men's B Quad Scull
PlaceCrewLane  500M1000MMargins
1st
BLACK MOUNTAIN
[B]
5     1:37.35 (1) 3:16.36  0.00
2nd
NEWCASTLE UNI COMPOSITE
[C]
7     1:38.86 (2) 3:19.81 3.45+3.45
3rd
LEICHHARDT 1
[B]
6     1:39.63 (3) 3:21.03 1.22+4.67
4th
BALMAIN
[B]
4     1:45.94 (4) 3:36.73 15.70+20.37
5th
LEICHHARDT 2
[B]
3     1:47.68 (5) 3:39.88 3.15+23.52
Race 68Final: Men's I-K Pair
PlaceCrewLane  500M1000MHcpMargins
1st
DRUMMOYNE/NORTH SHORE
[I]
4     3:15.90 (2) 5:33.651:02  0.00
2nd
LEICHHARDT/NORTH SHORE
[K]
6     2:55.38 (1) 5:38.70- 5.05+5.05
 
NORTH SHORE
[I]
5  SCRATCHED
Race 69Final: Men's G Double Scull
PlaceCrewLane  500M1000MMargins
1st
MANNING RIVER
[G]
6     1:49.36 (1) 3:46.21  0.00
2nd
LAKE MACQUARIE
[G]
3     1:51.26 (2) 3:49.69 3.48+3.48
3rd
PORT MACQUARIE
[G]
7     2:07.41 (3) 4:18.01 28.32+31.80
4th
CANBERRA
[G]
9     2:09.02 (5) 4:23.05 5.04+36.84
5th
LEICHHARDT 2
[G]
5     2:07.99 (4) 4:27.61 4.56+41.40
6th
LEICHHARDT 1
[G]
1     2:12.31 (6) 4:29.20 1.59+42.99
7th
SYDNEY WOMENS MLC 1
[G]
2     2:13.78 (7) 4:33.36 4.16+47.15
8th
SYDNEY WOMENS MLC 2
[G]
8     2:18.29 (8) 4:50.59 17.23+1:04.38
 
MURWILLUMBAH
[G]
4  SCRATCHED
Race 70Final: Women's D Double Scull
PlaceCrewLane  500M1000MMargins
1st
ST GEORGE/BALMAIN
[D]
7     2:00.27 (1) 4:00.15  0.00
2nd
NEWCASTLE/LAKE MACQUARIE
[D]
4     2:01.37 (2) 4:05.39 5.24+5.24
3rd
ANU
[D]
2     2:05.11 (3) 4:10.03 4.64+9.88
4th
BLACK MOUNTAIN 1
[D]
3     2:06.62 (4) 4:11.49 1.46+11.34
5th
PORT MACQUARIE
[D]
5     2:08.16 (5) 4:15.61 4.12+15.46
6th
SYDNEY WOMENS MLC
[D]
8     2:08.58 (6) 4:24.59 8.98+24.44
7th
GOLD COAST M.R./LAKE MACQUARIE
[E]
6     2:13.55 (7) 4:36.06 11.47+35.91
8th
BLACK MOUNTAIN 2
[D]
9     2:22.12 (8) 4:46.36 10.30+46.21
 
MOSMAN/SYDNEY WOMENS MLC
[D]
1  SCRATCHED
Race 71Final: Men's E Single Scull
PlaceCrewLane  500M1000MMargins
1st
SYDNEY 1
[E]
6     1:54.06 (1) 3:51.34  0.00
2nd
COFFS HARBOUR
[F]
4     1:56.02 (2) 3:56.49 5.15+5.15
3rd
MANNING RIVER 1
[E]
8     1:59.97 (5) 3:58.72 2.23+7.38
4th
NORTH SHORE 1
[E]
5     1:56.87 (3) 3:59.86 1.14+8.52
5th
CANBERRA 1
[E]
2     1:57.93 (4) 4:03.11 3.25+11.77
6th
CANBERRA 3
[F]
7     2:04.22 (7) 4:09.44 6.33+18.10
7th
MANNING RIVER 2
[E]
9     2:01.93 (6) 4:10.12 0.68+18.78
8th
NEWINGTON MASTERS 2
[E]
3     2:05.09 (8) 4:14.12 4.00+22.78
9th
BLACK MOUNTAIN
[E]
1     2:08.91 (9) 4:18.07 3.95+26.73
Race 72Final: Women's E Quad Scull
PlaceCrewLane  500M1000MMargins
1st
UTS/CANBERRA
[E]
4     1:54.75 (2) 3:50.94  0.00
2nd
ST GEORGE COMPOSITE
[E]
6     1:53.75 (1) 3:52.02 1.08+1.08
3rd
LOWER CLARENCE
[F]
5     1:55.23 (3) 3:55.83 3.81+4.89
4th
BLACK MOUNTAIN COMPOSITE
[E]
2     1:59.26 (5) 3:59.92 4.09+8.98
5th
DRUMMOYNE COMPOSITE
[E]
7     1:58.47 (4) 4:04.22 4.30+13.28
6th
CANBERRA/BLACK MOUNTAIN
[E]
3     2:01.52 (6) 4:06.04 1.82+15.10
7th
LAKE MACQUARIE
[E]
8     2:04.98 (7) 4:16.78 10.74+25.84
8th
MANNING RIVER/CANBERRA
[E]
1     2:05.55 (8) 4:17.74 0.96+26.80
Race 73Final: Men's F Eight
PlaceCrewLane  500M1000MMargins
1st
LEICHHARDT 1
[F]
6     1:40.07 (4) 3:22.25  0.00
2nd
MOSMAN/SYDNEY UNIVERSITY
[F]
4     1:38.90 (1) 3:22.59 0.34+0.34
3rd
NORTH SHORE 1
[F]
3     1:39.77 (2) 3:23.24 0.65+0.99
4th
CANBERRA
[F]
5     1:39.91 (3) 3:23.32 0.08+1.07
5th
DRUMMOYNE
[F]
2     1:41.41 (5) 3:28.61 5.29+6.36
6th
NORTH SHORE/DRUMMOYNE
[F]
8     1:45.89 (7) 3:33.73 5.12+11.48
7th
BLACK MOUNTAIN
[F]
7     1:45.53 (6) 3:33.95 0.22+11.70
8th
NORTH SHORE/LEICHHARDT 2
[F]
1     1:51.50 (8) 3:46.88 12.93+24.63
Race 74Final: Women's A Single Scull
PlaceCrewLane  500M1000MMargins
1st
MOSMAN
[A]
5     2:03.51 (1) 4:12.43  0.00
2nd
LEICHHARDT
[C]
4     2:15.50 (2) 4:35.06 22.63+22.63
3rd
LAKE MACQUARIE
[A]
6     2:24.90 (3) 4:54.97 19.91+42.54
Race 75Final: Women's B Single Scull
PlaceCrewLane  500M1000MMargins
1st
LEICHHARDT
[B]
4     2:00.07 (1) 4:04.21  0.00
2nd
SHOALHAVEN
[B]
5     2:03.47 (2) 4:06.85 2.64+2.64
3rd
MANNING RIVER
[B]
3     2:07.33 (3) 4:17.70 10.85+13.49
4th
GLEBE
[B]
6     2:09.40 (4) 4:24.17 6.47+19.96
5th
NORTH SHORE
[C]
7     2:11.15 (5) 4:33.69 9.52+29.48
6th
SHELLHARBOUR CITY
[B]
8     2:16.30 (6) 4:35.59 1.90+31.38
 
BLACK MOUNTAIN
[D]
2  SCRATCHED
Race 76Final: Mixed G-K Quad Scull
PlaceCrewLane  500M1000MHcpMargins
1st
CANBERRA
[I]
6     2:00.25 (1) 4:08.87-  0.00
2nd
NORTH SHORE 2
[I]
7     2:09.25 (2) 4:21.40- 12.53+12.53
3rd
MURWILLUMBAH
[G]
3     2:25.08 (4) 4:26.8526 5.45+17.98
4th
NORTH SHORE/DRUMMOYNE 1
[H]
5     2:21.96 (3) 4:31.2316 4.38+22.36
5th
PORT MACQUARIE/NORTH SHORE
[G]
2     2:30.02 (5) 4:33.4926 2.26+24.62
6th
SYDNEY WOMENS MLC
[G]
4     2:36.74 (6) 4:52.8226 19.33+43.95
Croker OarsResults brought to you by Croker Oars