Rowing New South Wales Regattas Row Safe: A guide to rowing safely
Drummoyne

2017 Drummoyne Rowers Regatta

Date: Sun 19th March, 2017
Venue: Iron Cove [DRUM]
Regatta Results
RESULTS BY RACE #
Browse All Results
RESULTS BY CLUB
RESULTS BY ATHLETE

Last Names:   All Athletes
[A-D][E-H][I-L][M-P][Q-T][U-Z]

Name Search:
RESULTS BY EVENT
Filter Event List:
Gender:
Seats:
Boat:
Select Event:
#Code 
1MC 8+6
2WC 4x7
3MN 1x3
4MD 1x23
5WD 8+3
6MA/B 2x6
7MA/B 4-3
8WA/B 1x5
9WA/B 2-3
10Para 1x1
11MC 4x8
12WC 2x9
13WC 4+2
14MD 8+-
15WN 1x-
16WD 1x12
17MA/B 1x15
18MA/B 2--
19WA/B 8+-
20Para 2x1
21MC 2x9
22MC 4+5
23WC 1x10
24WC 2-6
25MD 4x11
26WN 2x-
27WD 2x13
28WD 4+2
29MA/B 8+-
30WA/B 4x-
31MC 1x11
32MC 2-7
33WC 8+2
34MN 2x-
35MD 2x15
36MD 4+-
37WD 4x12
38MA/B 4x3
39WA/B 2x2
40WA/B 4--
 
Options:    Show    
Sunday 19th March, 2017

Race 1Final: Para Single Scull
PlaceCrewLane   1000MMargins
1st
BALMAIN
[LTA]
3       4:22.38  0.00
Race 2Final: Mens C Grade Eight
PlaceCrewLane   1000MMargins
1st
MOSMAN
[C]
1       3:15.72  0.00
2nd
UNIVERSITY OF NSW
[C]
2       3:20.19 4.47+4.47
3rd
GLEBE/SYDNEY UNIVERSITY
[C]
3       3:26.15 5.96+10.43
4th
LEICHHARDT 2
[D]
4       3:32.27 6.12+16.55
5th
LEICHHARDT 1
[D]
5       3:35.61 3.34+19.89
6th
NORTH SHORE
[D]
6       4:00.46 24.85+44.74
Race 3Division 1: Women's C Grade Quad Scull
PlaceCrewLane   1000MMargins
1st
LEICHHARDT 2
[C]
3       4:03.39  0.00
2nd
ST GEORGE
[D]
4       4:14.46 11.07+11.07
3rd
LEICHHARDT 1
[C]
5       4:25.89 11.43+22.50
 
SYDNEY UNIVERSITY
[C]
2  SCRATCHED
Race 4Division 2: Women's C Grade Quad Scull
PlaceCrewLane   1000MMargins
1st
GLEBE
[D]
2       4:07.65  0.00
2nd
MOSMAN
[D]
3       4:08.24 0.59+0.59
3rd
BALMAIN
[D]
4       4:15.94 7.70+8.29
Race 5Final: Men's Novice Single Scull
PlaceCrewLane   1000MMargins
1st
LEICHHARDT 1
4       5:32.99  0.00
2nd
LEICHHARDT 3
2       5:51.32 18.33+18.33
3rd
LEICHHARDT 2
3       6:30.98 39.66+57.99
Race 6Division 1: Men's D Grade Single Scull
PlaceCrewLane   1000MMargins
1st
ST GEORGE 1
[D]
2       4:30.36  0.00
2nd
GLEBE 1
[D]
6       4:32.57 2.21+2.21
3rd
SYDNEY 2
[D]
4       4:58.57 26.00+28.21
4th
LEICHHARDT 1
[D]
5       5:03.86 5.29+33.50
5th
SYDNEY WOMENS MLC 1
[D]
3       5:04.99 1.13+34.63
6th
DRUMMOYNE 3
[D]
1       5:07.99 3.00+37.63
Race 7Division 2: Men's D Grade Single Scull
PlaceCrewLane   1000MMargins
1st
BALMAIN 3
[D]
4       4:25.88  0.00
2nd
SYDNEY 1
[D]
1       4:40.65 14.77+14.77
3rd
DRUMMOYNE 1
[D]
5       4:43.92 3.27+18.04
4th
SYDNEY WOMENS MLC 2
[D]
2       5:03.43 19.51+37.55
5th
LEICHHARDT 4
[D]
3       5:38.02 34.59+1:12.14
Race 8Division 3: Men's D Grade Single Scull
PlaceCrewLane   1000MMargins
1st
GLEBE 2
[D]
6       4:57.18  0.00
2nd
SYDNEY WOMENS MLC 3
[D]
4           
3rd
ST GEORGE 2
[D]
3           
4th
LEICHHARDT 3
[D]
1           
5th
BALMAIN 1
[D]
5           
6th
SYDNEY WOMENS MLC 4
[D]
2           
Race 9Division 4: Men's D Grade Single Scull
PlaceCrewLane   1000MMargins
1st
NORTH SHORE
[D]
6       4:53.71  0.00
2nd
DRUMMOYNE 2
[D]
5       4:58.28 4.57+4.57
3rd
SYDNEY 3
[D]
2       5:11.70 13.42+17.99
4th
LEICHHARDT 2
[D]
3       5:36.93 25.23+43.22
5th
BALMAIN 2
[D]
4       5:51.39 14.46+57.68
 
SYDNEY WOMENS MLC 5
[D]
1  SCRATCHED
Race 10Final: Womens D Grade Eight
PlaceCrewLane   1000MMargins
1st
NORTH SHORE
[D]
2       4:30.41  0.00
 
SYDNEY WOMENS MLC
[D]
3  REMOVED
 
LEICHHARDT
[D]
4  REMOVED
Race 11Final: Mens A / B Grade Double Scull
PlaceCrewLane   1000MMargins
1st
ST GEORGE
[C]
2       3:40.08  0.00
2nd
DRUMMOYNE 1
[B]
4       3:41.13 1.05+1.05
3rd
UNIVERSITY OF NSW 2
[B]
3       3:44.19 3.06+4.11
4th
UNIVERSITY OF NSW 1
[B]
5       3:47.36 3.17+7.28
5th
LEICHHARDT
[D]
6       3:53.61 6.25+13.53
6th
DRUMMOYNE 2
[C]
1       3:58.66 5.05+18.58
Race 12Final: Mens A/B Coxless Four
PlaceCrewLane   1000MMargins
1st
GLEBE
[B]
2       3:34.54  0.00
2nd
MOSMAN
[C]
3       3:40.77 6.23+6.23
 
BALMAIN
[D]
4  SCRATCHED
Race 13Final: Womens A / B Grade Single Scull
PlaceCrewLane   1000MMargins
1st
LEICHHARDT 1
[B]
5       4:41.25  0.00
2nd
MOSMAN
[B]
3       4:49.52 8.27+8.27
3rd
LEICHHARDT 2
[C]
2       5:00.93 11.41+19.68
 
LEICHHARDT 3
[B]
1           
 
LAKE MACQUARIE
[C]
4  SCRATCHED
Race 14Final: Womens A /B Coxless Pair
PlaceCrewLane   1000MMargins
1st
LEICHHARDT 1
[B]
3       4:39.90  0.00
2nd
LEICHHARDT 2
[C]
4       4:46.24 6.34+6.34
3rd
MOSMAN
[D]
2       4:53.89 7.65+13.99
Race 15Final: Para Double Scull
PlaceCrewLane   1000MMargins
1st
BALMAIN
[LTA]
3       4:05.34  0.00
Race 16Division 1: Men's C Grade Quad Scull
PlaceCrewLane   1000MMargins
1st
SYDNEY
[D]
4       3:28.16  0.00
2nd
LEICHHARDT 1
[C]
3       3:28.98 0.82+0.82
3rd
ST GEORGE
[D]
2       3:36.98 8.00+8.82
4th
LEICHHARDT 2
[C]
5       3:45.20 8.22+17.04
Race 17Division 2: Men's C Grade Quad Scull
PlaceCrewLane   1000MMargins
1st
UNIVERSITY OF NSW
[C]
3       3:38.05  0.00
2nd
MACQUARIE UNI
[D]
5       3:47.01 8.96+8.96
3rd
LEICHHARDT 3
[D]
2       3:50.51 3.50+12.46
4th
DRUMMOYNE
[D]
4       4:04.26 13.75+26.21
Race 18Division 1: Women's C Grade Double Scull
PlaceCrewLane   1000MMargins
1st
GLEBE 2
[C]
2       4:36.78  0.00
2nd
BALMAIN 3
[C]
3       5:01.47 24.69+24.69
3rd
BALMAIN 1
[C]
5       5:09.12 7.65+32.34
4th
BALMAIN 4
[C]
1       5:12.93 3.81+36.15
 
LEICHHARDT 3
[C]
4           
Race 19Division 2: Women's C Grade Double Scull
PlaceCrewLane   1000MMargins
1st
GLEBE 1
[D]
5       5:10.25  0.00
2nd
LEICHHARDT 1
[D]
4       5:10.84 0.59+0.59
 
LEICHHARDT 2
[C]
2           
 
BALMAIN 2
[C]
3  SCRATCHED
Race 20Final: Women's C Grade Coxed Four
PlaceCrewLane   1000MMargins
1st
LEICHHARDT
[C]
3       4:19.46  0.00
2nd
ST GEORGE
[D]
4       4:32.75 13.29+13.29
Race 21Division 1: Women's D Grade Single Scull
PlaceCrewLane   1000MMargins
1st
SYDNEY WOMENS MLC 1
[D]
6       5:16.63  0.00
2nd
DRUMMOYNE 1
[D]
4       5:18.74 2.11+2.11
3rd
DRUMMOYNE 2
[D]
2       5:25.52 6.78+8.89
4th
LEICHHARDT 1
[D]
3       5:56.87 31.35+40.24
5th
ST GEORGE 1
[D]
5       6:43.95 47.08+1:27.32
 
ST GEORGE 2
[D]
1           
Race 22Division 2: Women's D Grade Single Scull
PlaceCrewLane   1000MMargins
1st
ST GEORGE 3
[D]
4       6:03.56  0.00
2nd
MOSMAN
[D]
5       6:40.46 36.90+36.90
3rd
BALMAIN
[D]
1       7:39.46 59.00+1:35.90
 
SYDNEY WOMENS MLC 2
[D]
2  SCRATCHED
 
LEICHHARDT 3
[D]
3  SCRATCHED
 
LEICHHARDT 2
[D]
6           
Race 23Division 1: Mens A / B Grade Single Scull
PlaceCrewLane   1000MMargins
1st
LEICHHARDT 2
[A]
1       4:16.29  0.00
2nd
DRUMMOYNE 4
[B]
5       4:21.30 5.01+5.01
3rd
UNIVERSITY OF NSW
[A]
2       4:31.11 9.81+14.82
4th
DRUMMOYNE 3
[B]
3       4:32.84 1.73+16.55
5th
DRUMMOYNE 2
[B]
4       4:39.23 6.39+22.94
Race 24Division 2: Mens A / B Grade Single Scull
PlaceCrewLane   1000MMargins
1st
ST GEORGE
[C]
2       4:35.38  0.00
2nd
SYDNEY WOMENS MLC 1
[C]
5       5:05.64 30.26+30.26
 
DRUMMOYNE 1
[C]
1           
 
GLEBE
[C]
3           
 
SYDNEY
[C]
4           
Race 25Division 3: Mens A / B Grade Single Scull
PlaceCrewLane   1000MMargins
1st
LEICHHARDT 1
[C]
1       4:36.27  0.00
2nd
BALMAIN 1
[D]
4       5:03.41 27.14+27.14
3rd
SYDNEY WOMENS MLC 2
[D]
5       5:13.80 10.39+37.53
4th
LEICHHARDT 3
[D]
3       5:18.80 5.00+42.53
 
BALMAIN 2
[D]
2           
Race 26Division 1: Men's C Grade Double Scull
PlaceCrewLane   1000MMargins
1st
ST GEORGE 3
[C]
3       3:42.24  0.00
2nd
LEICHHARDT 1
[C]
5       3:54.62 12.38+12.38
3rd
ST GEORGE 1
[C]
4       3:55.23 0.61+12.99
4th
LEICHHARDT 3
[C]
1       4:04.76 9.53+22.52
 
LEICHHARDT 2
[C]
2           
Race 27Division 2: Men's C Grade Double Scull
PlaceCrewLane   1000MMargins
1st
SYDNEY
[D]
5       3:53.57  0.00
2nd
ST GEORGE 2
[D]
3       4:13.89 20.32+20.32
3rd
DRUMMOYNE 1
[D]
2       4:27.70 13.81+34.13
4th
DRUMMOYNE 2
[D]
4       4:34.20 6.50+40.63
Race 28Final: Men's C Grade Coxed Four
PlaceCrewLane   1000MMargins
1st
MOSMAN
[C]
4       3:46.63  0.00
2nd
SYDNEY
[C]
2       3:50.43 3.80+3.80
3rd
LEICHHARDT 1
[D]
5       4:13.70 23.27+27.07
4th
LEICHHARDT 3
[D]
3       4:36.70 23.00+50.07
 
LEICHHARDT 2
[D]
1  SCRATCHED
Race 29Division 1: Women's C Grade Single Scull
PlaceCrewLane   1000MMargins
1st
LEICHHARDT 1
[C]
5       4:59.09  0.00
2nd
LEICHHARDT 2
[C]
2       5:41.41 42.32+42.32
3rd
BALMAIN 1
[C]
1       6:16.22 34.81+1:17.13
4th
LAKE MACQUARIE
[C]
4       6:36.15 19.93+1:37.06
 
ST GEORGE
[C]
3           
Race 30Division 2: Women's C Grade Single Scull
PlaceCrewLane   1000MMargins
1st
MOSMAN
[C]
2       4:59.09  0.00
2nd
GLEBE
[C]
5       5:41.41 42.32+42.32
3rd
LEICHHARDT 4
[C]
1       6:16.22 34.81+1:17.13
4th
LEICHHARDT 3
[C]
4       6:36.15 19.93+1:37.06
 
BALMAIN 2
[C]
3  SCRATCHED
Race 31Final: Women's C Grade Coxless Pair
PlaceCrewLane   1000MMargins
1st
NORTH SHORE
[D]
5       4:55.87  0.00
2nd
LEICHHARDT 2
[C]
6       5:28.57 32.70+32.70
3rd
LEICHHARDT 1
[C]
3       5:42.83 14.26+46.96
4th
MOSMAN
[C]
4       6:01.97 19.14+1:06.10
 
SYDNEY WOMENS MLC
[D]
1  SCRATCHED
 
UNIVERSITY OF NSW
[D]
2           
Race 32Division 1: Men's D Grade Quad Scull
PlaceCrewLane   1000MMargins
1st
SYDNEY
[D]
4       3:56.13  0.00
2nd
MACQUARIE UNI
[D]
1       4:00.39 4.26+4.26
3rd
SYDNEY WOMENS MLC
[D]
3       4:02.63 2.24+6.50
4th
GLEBE
[D]
2       4:25.45 22.82+29.32
 
UNIVERSITY OF NSW
[C]
5           
Race 33Division 2: Men's D Grade Quad Scull
PlaceCrewLane   1000MMargins
1st
BALMAIN 2
[D]
1       4:05.71  0.00
2nd
LEICHHARDT 3
[D]
6       4:18.56 12.85+12.85
3rd
LEICHHARDT 1
[D]
3       4:36.52 17.96+30.81
4th
BALMAIN 1
[D]
4       4:49.50 12.98+43.79
5th
LEICHHARDT 2
[D]
5       5:03.35 13.85+57.64
 
NORTH SHORE
[D]
2  SCRATCHED
Race 34Division 1: Women's D Grade Double Scull
PlaceCrewLane   1000MMargins
1st
MOSMAN
[D]
1       5:22.51  0.00
2nd
LEICHHARDT 1
[D]
3       5:29.46 6.95+6.95
3rd
BALMAIN 1
[D]
2       5:37.17 7.71+14.66
4th
BALMAIN 4
[D]
4       6:06.02 28.85+43.51
5th
SYDNEY WOMENS MLC 1
[D]
5       7:00.29 54.27+1:37.78
Race 35Division 2: Women's D Grade Double Scull
PlaceCrewLane   1000MMargins
1st
DRUMMOYNE
[D]
5       6:11.51  0.00
2nd
BALMAIN 2
[D]
4       6:17.86 6.35+6.35
3rd
ST GEORGE
[D]
2       6:41.91 24.05+30.40
4th
SYDNEY WOMENS MLC 2
[D]
3       7:06.97 25.06+55.46
Race 36Division 3: Women's D Grade Double Scull
PlaceCrewLane   1000MMargins
1st
BALMAIN 3
[D]
3       5:51.22  0.00
2nd
LEICHHARDT 2
[D]
5       6:27.33 36.11+36.11
3rd
NORTH SHORE
[D]
4       6:38.50 11.17+47.28
4th
SYDNEY WOMENS MLC 3
[D]
2       7:43.98 1:05.48+1:52.76
Race 37Final: Women's D Grade Coxed Four
PlaceCrewLane   1000MMargins
1st
ST GEORGE
[D]
3       5:01.20  0.00
2nd
LEICHHARDT
[D]
4       5:11.36 10.16+10.16
Race 38Division 1: Men's C Grade Single Scull
PlaceCrewLane   1000MMargins
1st
ST GEORGE 3
[C]
1       5:01.09  0.00
2nd
LEICHHARDT 2
[C]
2       5:25.98 24.89+24.89
 
GLEBE
[C]
3  SCRATCHED
 
SYDNEY 1
[C]
4           
 
SYDNEY WOMENS MLC
[C]
5  SCRATCHED
Race 39Division 2: Men's C Grade Single Scull
PlaceCrewLane   1000MMargins
1st
SYDNEY 2
[D]
4       4:37.60  0.00
2nd
ST GEORGE 1
[C]
5       4:55.94 18.34+18.34
3rd
LEICHHARDT 3
[C]
6       5:02.38 6.44+24.78
4th
ST GEORGE 2
[D]
3       5:20.72 18.34+43.12
 
DRUMMOYNE
[D]
1           
 
LEICHHARDT 1
[D]
2           
Race 40Division 1: Men's C Grade Coxless Pair
PlaceCrewLane   1000MMargins
1st
LEICHHARDT 4
[C]
3       4:45.00  0.00
2nd
LEICHHARDT 3
[D]
5       5:07.48 22.48+22.48
 
MOSMAN
[C]
2  SCRATCHED
 
BALMAIN
[C]
4  SCRATCHED
Race 41Division 2: Men's C Grade Coxless Pair
PlaceCrewLane   1000MMargins
1st
SYDNEY
[D]
3       4:52.72  0.00
2nd
LEICHHARDT 2
[D]
4       5:26.13 33.41+33.41
3rd
LEICHHARDT 1
[D]
2       5:59.13 33.00+1:06.41
Race 42Final: Womens C Grade Eight
PlaceCrewLane   1000MMargins
1st
LEICHHARDT 1
[C]
4       4:28.07  0.00
2nd
LEICHHARDT 2
[D]
3       5:00.98 32.91+32.91
Race 43Division 1: Men's D Grade Double Scull
PlaceCrewLane   1000MMargins
1st
MACQUARIE UNI
[D]
4       4:14.43  0.00
2nd
SYDNEY WOMENS MLC 1
[D]
2       4:22.37 7.94+7.94
3rd
UNIVERSITY OF NSW 2
[D]
1       4:25.22 2.85+10.79
4th
SYDNEY 2
[D]
3       4:38.56 13.34+24.13
 
UNIVERSITY OF NSW 1
[D]
5  SCRATCHED
Race 44Division 2: Men's D Grade Double Scull
PlaceCrewLane   1000MMargins
1st
SYDNEY 1
[D]
3       4:17.12  0.00
2nd
SYDNEY WOMENS MLC 2
[D]
4       4:25.25 8.13+8.13
3rd
LEICHHARDT 1
[D]
1       4:41.06 15.81+23.94
4th
BALMAIN 1
[D]
5       4:54.68 13.62+37.56
 
GLEBE
[D]
2  SCRATCHED
Race 45Division 3: Men's D Grade Double Scull
PlaceCrewLane   1000MMargins
1st
LEICHHARDT 4
[D]
1       4:32.08  0.00
2nd
LEICHHARDT 2
[D]
5       4:42.15 10.07+10.07
3rd
BALMAIN 2
[D]
2       4:49.24 7.09+17.16
4th
LEICHHARDT 3
[D]
3       5:06.33 17.09+34.25
5th
SYDNEY WOMENS MLC 3
[D]
4       5:09.20 2.87+37.12
Race 46Division 1: Women's D Grade Quad Scull
PlaceCrewLane   1000MMargins
1st
MOSMAN
[D]
1       4:21.07  0.00
2nd
BALMAIN 1
[D]
5       4:21.73 0.66+0.66
3rd
LEICHHARDT 1
[D]
4       4:38.17 16.44+17.10
4th
ST GEORGE
[D]
2       4:43.78 5.61+22.71
 
BALMAIN 3
[D]
3           
 
UNIVERSITY OF NSW
[D]
6           
Race 47Division 2: Women's D Grade Quad Scull
PlaceCrewLane   1000MMargins
1st
LEICHHARDT 3
[D]
5       4:34.81  0.00
2nd
LEICHHARDT 2
[D]
2       4:42.76 7.95+7.95
3rd
SYDNEY WOMENS MLC 1
[D]
1       4:48.61 5.85+13.80
4th
BALMAIN 2
[D]
6       4:49.95 1.34+15.14
5th
SYDNEY WOMENS MLC 2
[D]
3       5:15.83 25.88+41.02
 
BALMAIN 4
[D]
4  SCRATCHED
Race 48Final: Mens A / B Grade Quad Scull
PlaceCrewLane   1000MMargins
1st
UNIVERSITY OF NSW
[B]
3       3:28.07  0.00
2nd
LEICHHARDT
[C]
4       3:33.14 5.07+5.07
 
DRUMMOYNE
[B]
2  SCRATCHED
Race 49Final: Womens A / B Grade Double Scull
PlaceCrewLane   1000MMargins
1st
LEICHHARDT 1
[B]
4       4:36.99  0.00
 
LEICHHARDT 2
[C]
3           
Croker OarsResults brought to you by Croker Oars