Roseville

2017 Roseville College Regatta

Date: Sat 11th March, 2017
Venue: Iron Cove
Regatta Results
RESULTS BY RACE #
Browse All Results
RESULTS BY CLUB
RESULTS BY ATHLETE

Last Names:   All Athletes
[A-D][E-H][I-L][M-P][Q-T][U-Z]

Name Search:
RESULTS BY EVENT
Filter Event List:
Gender:
Seats:
Boat:
Select Event:
#Code 
1SGYr8 2x22
2SGYr8 1x41
3SGYr10 8+2
4SGYr9-1 4x+10
5SGYr9-2 4x+8
6SGYr9-3 4x+5
7SGYr9-4 4x+5
8SGYr9-5 4x+5
9SG Para 1x4
10SG Para 1x 5002
11SG 4+2
12SG 4x+13
13SG2 8+2
14SG1 8+2
15SGYr10 2x13
16SGYr10 1x20
17SGYr10 4+2
18SGYr8-1 4x+9
19SGYr8-2 4x+8
20SGYr8-3 4x+7
21SGYr8-4 4x+4
22SGYr8-5 4x+11
23SGYr9 2x19
24SGYr9 1x27
25SGY10-1 4x+8
26SGY10-2 4x+5
27SGY10-3 4x+5
28SGY10-4 4x+3
29SG 2x10
30SG 1x18
31SGY10-5 4x+2
32SGY10-6 4x+4
33SGY10-7 4x+3
 
Options:    Show    
Saturday 11th March, 2017

Race 1Division 1: Schoolgirl Year 8 Double Scull
PlaceCrewLane   1000MMargins
1st
PLC SYDNEY 3
2       4:35.68  0.00
2nd
TARA SCHOOL 2
4       5:04.55 28.87+28.87
3rd
SYDNEY GIRLS 4
5       5:07.08 2.53+31.40
4th
SYDNEY GIRLS 3
6       5:24.82 17.74+49.14
5th
MLC SCHOOL 1
1           
 
PYMBLE LADIES 3
3         DID NOT FINISH
Race 2Division 2: Schoolgirl Year 8 Double Scull
PlaceCrewLane   1000MMargins
1st
SYDNEY GIRLS 2
3          
2nd
PLC SYDNEY 2
4         8.65+8.65
3rd
PYMBLE LADIES 2
5         13.14+21.79
4th
TARA SCHOOL 1
1         6.26+28.05
5th
ST CATHERINE'S 2
2         23.57+51.62
6th
MLC SCHOOL 2
6         1.07+52.69
Race 3Division 3: Schoolgirl Year 8 Double Scull
PlaceCrewLane   1000MMargins
1st
SYDNEY GIRLS 1
5       4:45.06  0.00
2nd
PYMBLE LADIES 1
4           
3rd
ST CATHERINE'S 1
3           
4th
PLC SYDNEY 1
1           
5th
MLC SCHOOL 3
2           
Race 4Division 4: Schoolgirl Year 8 Double Scull
PlaceCrewLane   1000MMargins
1st
LORETO KIRRIBILLI
5       4:32.48  0.00
2nd
LORETO NORMANHURST
1       4:55.08 22.60+22.60
3rd
SYDNEY GIRLS 5
3       5:09.68 14.60+37.20
4th
PLC SYDNEY 4
4       5:42.78 33.10+1:10.30
 
PYMBLE LADIES 4
2  SCRATCHED
Race 5Division 1: Schoolgirl Year 8 Single Scull
PlaceCrewLane   1000MMargins
1st
ST CATHERINE'S 3
1       NTT  
2nd
PYMBLE LADIES 3
2         17.00+17.00
3rd
PLC SYDNEY 5
5         10.00+27.00
4th
TARA SCHOOL 4
4         6.00+33.00
5th
SYDNEY GIRLS 1
6         9.00+42.00
6th
PLC SYDNEY 6
3         9.00+51.00
Race 6Division 2: Schoolgirl Year 8 Single Scull
PlaceCrewLane   1000MMargins
1st
PYMBLE LADIES 1
5       5:13.18  0.00
2nd
LORETO KIRRIBILLI 1
6       5:14.18 1.00+1.00
3rd
SYDNEY GIRLS 2
3       5:15.18 1.00+2.00
4th
PLC SYDNEY 3
4       5:27.18 12.00+14.00
5th
ST CATHERINE'S 5
2       5:35.18 8.00+22.00
6th
PLC SYDNEY 7
1           
Race 7Division 3: Schoolgirl Year 8 Single Scull
PlaceCrewLane   1000MMargins
1st
TARA SCHOOL 5
6       5:13.39  0.00
2nd
MLC SCHOOL 4
1       5:34.39 21.00+21.00
3rd
PLC SYDNEY 8
2       5:35.39 1.00+22.00
4th
PYMBLE LADIES 4
3       5:36.39 1.00+23.00
5th
PLC SYDNEY 9
4       5:56.39 20.00+43.00
 
ST CATHERINE'S 6
5         DID NOT FINISH
Race 8Division 4: Schoolgirl Year 8 Single Scull
PlaceCrewLane   1000MMargins
1st
TARA SCHOOL 3
1       NTT  
2nd
ST CATHERINE'S 2
4         30.00+30.00
3rd
PYMBLE LADIES 6
5         16.00+46.00
4th
PLC SYDNEY 11
2         6.00+52.00
5th
PLC SYDNEY 12
3         10.00+1:02.00
 
MLC SCHOOL 3
6  SCRATCHED
Race 9Division 5: Schoolgirl Year 8 Single Scull
PlaceCrewLane   1000MMargins
1st
PYMBLE LADIES 2
4          
2nd
TARA SCHOOL 1
6       NTT   
3rd
PLC SYDNEY 1
1           
4th
PLC SYDNEY 4
5           
 
MLC SCHOOL 1
2         DID NOT FINISH
 
ST CATHERINE'S 4
3         DID NOT FINISH
Race 10Division 6: Schoolgirl Year 8 Single Scull
PlaceCrewLane   1000MMargins
1st
ST CATHERINE'S 1
6       NTT  
2nd
MLC SCHOOL 2
5         10.43+10.43
3rd
TARA SCHOOL 6
2         25.76+36.19
4th
LORETO KIRRIBILLI 2
1         4.89+41.08
5th
PLC SYDNEY 2
3         33.18+1:14.26
6th
NORTH SYDNEY GIRLS
4         1:15.20+2:29.46
Race 11Division 7: Schoolgirl Year 8 Single Scull
PlaceCrewLane   1000MMargins
1st
TARA SCHOOL 2
3       NTT  
2nd
PLC SYDNEY 10
1         22.50+22.50
3rd
SYDNEY GIRLS 3
4         2.56+25.06
4th
ST CATHERINE'S 7
2         10.08+35.14
 
PYMBLE LADIES 5
5  SCRATCHED
Race 12Final: Schoolgirl Year 10 Eight
PlaceCrewLane   1500MMargins
1st
LORETO NORMANHURST
4       6:26.28  0.00
2nd
LORETO KIRRIBILLI
3       6:42.44 16.16+16.16
Race 13Division 1: Schoolgirl Year 9 Coxed Quad Scull Division 1
PlaceCrewLane   1000MMargins
1st
SYDNEY GIRLS
5       4:14.31  0.00
2nd
ST CATHERINE'S
3       4:16.91 2.60+2.60
3rd
MLC SCHOOL
4       4:22.00 5.09+7.69
4th
LORETO NORMANHURST
1       4:27.94 5.94+13.63
5th
PLC SYDNEY
2       4:41.29 13.35+26.98
Race 14Division 2: Schoolgirl Year 9 Coxed Quad Scull Division 1
PlaceCrewLane   1000MMargins
1st
ROSEVILLE
5       4:16.31  0.00
2nd
PYMBLE LADIES
3       4:19.69 3.38+3.38
3rd
LORETO KIRRIBILLI
4       4:21.88 2.19+5.57
4th
NORTH SYDNEY GIRLS
2       4:41.56 19.68+25.25
5th
TARA SCHOOL
1       5:20.61 39.05+1:04.30
Race 15Division: Schoolgirl Year 9 Coxed Quad Scull Division 2
PlaceCrewLane   1000MMargins
1st
SYDNEY GIRLS
5       4:21.59  0.00
2nd
ST CATHERINE'S
7       4:31.85 10.26+10.26
3rd
MLC SCHOOL
1       4:34.78 2.93+13.19
4th
ROSEVILLE
4       4:35.47 0.69+13.88
5th
LORETO KIRRIBILLI
8       4:35.92 0.45+14.33
6th
LORETO NORMANHURST
3       4:38.42 2.50+16.83
7th
PYMBLE LADIES
6       4:41.92 3.50+20.33
8th
PLC SYDNEY
2       5:23.52 41.60+1:01.93
Race 16Final: Schoolgirl Year 9 Coxed Quad Scull Division 3
PlaceCrewLane   1000MMargins
1st
LORETO NORMANHURST
2       4:22.28  0.00
2nd
ROSEVILLE
5       4:39.38 17.10+17.10
3rd
PYMBLE LADIES
1       4:40.29 0.91+18.01
4th
LORETO KIRRIBILLI
3       4:42.49 2.20+20.21
5th
SYDNEY GIRLS
4       4:45.52 3.03+23.24
Race 17Final: Schoolgirl Year 9 Coxed Quad Scull Division 4
PlaceCrewLane   1000MMargins
1st
LORETO NORMANHURST
4       4:37.13  0.00
2nd
PYMBLE LADIES
5       4:44.79 7.66+7.66
3rd
ROSEVILLE
3       4:54.32 9.53+17.19
4th
LORETO KIRRIBILLI
1       4:59.20 4.88+22.07
5th
NORTH SYDNEY GIRLS
2       5:00.20 1.00+23.07
Race 18Final: Schoolgirl Year 9 Coxed Quad Scull Division 5
PlaceCrewLane   1000MMargins
1st
PYMBLE LADIES
2       4:40.80  0.00
2nd
LORETO KIRRIBILLI 6
1       4:57.40 16.60+16.60
3rd
LORETO KIRRIBILLI 5
3       5:12.05 14.65+31.25
4th
LORETO NORMANHURST
5       5:17.26 5.21+36.46
5th
ROSEVILLE
4       5:44.02 26.76+1:03.22
Race 19Final: Schoolgirl Para Single Scull
PlaceCrewLane   1000MMargins
1st
PLC SYDNEY 4
[LTA]
4       6:09.83  0.00
2nd
PLC SYDNEY 2
[LTA]
5       6:11.79 1.96+1.96
3rd
PLC SYDNEY 3
[LTA]
3       6:42.34 30.55+32.51
4th
PLC SYDNEY 1
[LTA]
2       7:11.34 29.00+1:01.51
Race 20Final: Schoolgirl Para Single Scull Recreational 500
PlaceCrewLane   500MMargins
1st
PLC SYDNEY 1
3       4:21.35  0.00
2nd
PLC SYDNEY 2
4           
Race 21Final: Schoolgirl Four
PlaceCrewLane   1500MMargins
1st
ROSEVILLE
4       6:29.77  0.00
2nd
ST CATHERINE'S
3       6:46.89 17.12+17.12
Race 22Division 1: Schoolgirl Coxed Quad Scull
PlaceCrewLane   1500MMargins
1st
LORETO NORMANHURST 3
5       7:06.75  0.00
2nd
LORETO NORMANHURST 4
4       7:32.85 26.10+26.10
3rd
PYMBLE LADIES
6       7:34.66 1.81+27.91
4th
LORETO NORMANHURST 2
1       7:37.32 2.66+30.57
5th
LORETO NORMANHURST 5
3       8:14.63 37.31+1:07.88
6th
NORTH SYDNEY GIRLS 2
2       8:51.28 36.65+1:44.53
Race 23Division 2: Schoolgirl Coxed Quad Scull
PlaceCrewLane   1500MMargins
1st
SYDNEY GIRLS
5       6:42.10  0.00
2nd
PLC SYDNEY
1       6:49.01 6.91+6.91
3rd
LORETO NORMANHURST 1
4       6:54.20 5.19+12.10
4th
MLC SCHOOL
3       6:58.70 4.50+16.60
5th
NORTH SYDNEY GIRLS 1
6       7:03.76 5.06+21.66
6th
ROSEVILLE
7       7:20.01 16.25+37.91
7th
TARA SCHOOL
2       7:20.63 0.62+38.53
Race 24Final: Schoolgirl Second Eight
Schoolgirl 1st Eight
PlaceCrewLane   1500MMargins
1st1st SG1 8+:
LORETO KIRRIBILLI

5
      6:04.83  0.00
2nd2nd SG1 8+:
LORETO NORMANHURST

4
      6:09.42 4.59+4.59
3rd1st SG2 8+:
PYMBLE LADIES

2
      6:09.82 0.40+4.99
4th2nd SG2 8+:
LORETO KIRRIBILLI

3
      6:35.04 25.22+30.21
Race 25Division 1: Schoolgirl Year 10 Double Scull
PlaceCrewLane   1500MMargins
1st
PLC SYDNEY 3
3       7:18.25  0.00
2nd
BALMAIN
5       7:35.24 16.99+16.99
3rd
SYDNEY GIRLS
1       7:41.30 6.06+23.05
4th
PYMBLE LADIES 2
4       7:47.13 5.83+28.88
5th
ST CATHERINE'S
2       7:50.25 3.12+32.00
Race 26Division 2: Schoolgirl Year 10 Double Scull
PlaceCrewLane   1500MMargins
1st
LORETO KIRRIBILLI
3       7:54.65  0.00
2nd
PYMBLE LADIES 1
2       8:14.97 20.32+20.32
3rd
NORTH SYDNEY GIRLS
4       9:13.99 59.02+1:19.34
 
PLC SYDNEY 1
5  DID NOT START
Race 27Division 3: Schoolgirl Year 10 Double Scull
PlaceCrewLane   1500MMargins
1st
PLC SYDNEY 2
3       7:34.70  0.00
2nd
TARA SCHOOL
2       7:41.61 6.91+6.91
 
MLC SCHOOL
4  SCRATCHED
 
LORETO NORMANHURST
5  DID NOT START
Race 28Division 1: Schoolgirl Year 10 Single Scull
PlaceCrewLane   1500MMargins
1st
MLC SCHOOL
5       7:29.75  0.00
2nd
LORETO KIRRIBILLI 1
3       7:47.64 17.89+17.89
3rd
PLC SYDNEY 2
4       8:31.28 43.64+1:01.53
4th
PYMBLE LADIES 2
1       9:05.20 33.92+1:35.45
 
BURWOOD GIRLS HIGH
2  DID NOT START
Race 29Division 2: Schoolgirl Year 10 Single Scull
PlaceCrewLane   1500MMargins
1st
MLC SCHOOL
5       7:58.13  0.00
2nd
ROSEVILLE
2       8:06.12 7.99+7.99
3rd
SYDNEY GIRLS
4       8:10.05 3.93+11.92
 
PLC SYDNEY 1
1  DID NOT START
 
TARA SCHOOL 3
3  SCRATCHED
Race 30Division 3: Schoolgirl Year 10 Single Scull
PlaceCrewLane   1500MMargins
1st
PYMBLE LADIES 1
3       7:36.08  0.00
2nd
BARKER COLLEGE
5       8:05.14 29.06+29.06
3rd
ST CATHERINE'S
1       8:26.18 21.04+50.10
4th
TARA SCHOOL 1
4       8:45.08 18.90+1:09.00
5th
PLC SYDNEY 4
2       9:30.38 45.30+1:54.30
Race 31Division 4: Schoolgirl Year 10 Single Scull
PlaceCrewLane   1500MMargins
1st
LORETO KIRRIBILLI 2
4       8:12.06  0.00
2nd
PYMBLE LADIES 3
2       8:35.93 23.87+23.87
3rd
TARA SCHOOL 2
5       8:50.00 14.07+37.94
4th
NORTH SYDNEY GIRLS
1       9:01.41 11.41+49.35
5th
PLC SYDNEY 3
3       9:01.42 0.01+49.36
Race 32Final: Schoolgirl Year 10 Coxed Four
PlaceCrewLane   1500MMargins
1st
LORETO KIRRIBILLI
4       7:05.63  0.00
2nd
ST CATHERINE'S
3       7:08.68 3.05+3.05
Race 33Division 1: Schoolgirl Year 8 Coxed Quad Scull Division 1
PlaceCrewLane   1000MMargins
1st
LORETO KIRRIBILLI
5       4:11.84  0.00
2nd
ST CATHERINE'S
1       4:22.09 10.25+10.25
3rd
PYMBLE LADIES
4       4:22.78 0.69+10.94
4th
LORETO NORMANHURST
3       4:32.11 9.33+20.27
5th
ROSEVILLE
2       4:44.45 12.34+32.61
Race 34Division 2: Schoolgirl Year 8 Coxed Quad Scull Division 1
PlaceCrewLane   1000MMargins
1st
PLC SYDNEY
5       4:12.53  0.00
2nd
SYDNEY GIRLS
4       4:13.56 1.03+1.03
3rd
TARA SCHOOL
2       4:27.25 13.69+14.72
4th
MLC SCHOOL
3       4:31.98 4.73+19.45
Race 35Division: Schoolgirl Year 8 Coxed Quad Scull Division 2
PlaceCrewLane   1000MMargins
1st
ST CATHERINE'S
4       4:26.00  0.00
2nd
TARA SCHOOL
5       4:29.50 3.50+3.50
3rd
LORETO NORMANHURST
1       4:34.16 4.66+8.16
4th
PLC SYDNEY
3       4:35.09 0.93+9.09
5th
LORETO KIRRIBILLI
7       4:37.60 2.51+11.60
6th
PYMBLE LADIES
8       4:45.70 8.10+19.70
7th
SYDNEY GIRLS
2       4:46.75 1.05+20.75
8th
ROSEVILLE
6       4:59.94 13.19+33.94
Race 36Division: Schoolgirl Year 8 Coxed Quad Scull Division 3
PlaceCrewLane   1000MMargins
1st
LORETO NORMANHURST
1       4:24.44  0.00
2nd
PLC SYDNEY
3       4:30.34 5.90+5.90
3rd
SYDNEY GIRLS
7       4:40.73 10.39+16.29
4th
ST CATHERINE'S
5       4:45.63 4.90+21.19
5th
LORETO KIRRIBILLI
4       4:49.47 3.84+25.03
6th
PYMBLE LADIES
2       4:52.24 2.77+27.80
7th
ROSEVILLE
6       5:23.36 31.12+58.92
Race 37Final: Schoolgirl Year 8 Coxed Quad Scull Division 4
PlaceCrewLane   1000MMargins
1st
LORETO NORMANHURST
2       4:35.57  0.00
2nd
PLC SYDNEY
4           
3rd
LORETO KIRRIBILLI
3           
 
PYMBLE LADIES
5  SCRATCHED
Race 38Division 1: Schoolgirl Year 8 Coxed Quad Scull Division 5
PlaceCrewLane   1000MMargins
1st
PLC SYDNEY 1
2       4:46.00  0.00
2nd
LORETO KIRRIBILLI 1
5       4:50.75 4.75+4.75
3rd
PYMBLE LADIES
1       4:53.65 2.90+7.65
4th
LORETO NORMANHURST 1
3       4:55.91 2.26+9.91
5th
MLC SCHOOL
4       5:43.61 47.70+57.61
Race 39Division 2: Schoolgirl Year 8 Coxed Quad Scull Division 5
PlaceCrewLane   1000MMargins
1st
PLC SYDNEY 2
5       4:40.50  0.00
2nd
LORETO KIRRIBILLI 2
6       4:43.24 2.74+2.74
3rd
LORETO NORMANHURST 3
4       4:58.44 15.20+17.94
4th
PLC SYDNEY 3
3       5:08.61 10.17+28.11
5th
LORETO NORMANHURST 4
2       5:53.07 44.46+1:12.57
 
LORETO NORMANHURST 2
1  DID NOT START
Race 40Division 1: Schoolgirl Year 9 Double Scull
PlaceCrewLane   1000MMargins
1st
PLC SYDNEY 3
2       5:03.09  0.00
2nd
ROSEVILLE 2
1       5:13.14 10.05+10.05
3rd
SYDNEY GIRLS 4
3       5:23.54 10.40+20.45
4th
PYMBLE LADIES 2
4       5:44.40 20.86+41.31
5th
LORETO KIRRIBILLI 2
5       5:53.04 8.64+49.95
Race 41Division 2: Schoolgirl Year 9 Double Scull
PlaceCrewLane   1000MMargins
1st
SYDNEY GIRLS 1
4       4:20.69  0.00
2nd
PYMBLE LADIES 1
1       4:30.03 9.34+9.34
3rd
LORETO KIRRIBILLI 1
5       4:38.91 8.88+18.22
4th
MLC SCHOOL 2
3       4:44.85 5.94+24.16
5th
PLC SYDNEY 2
2       5:36.78 51.93+1:16.09
Race 42Division 3: Schoolgirl Year 9 Double Scull
PlaceCrewLane   1000MMargins
1st
MLC SCHOOL 3
2       4:19.18  0.00
2nd
ST CATHERINE'S
1       4:20.22 1.04+1.04
3rd
SYDNEY GIRLS 2
3       4:21.44 1.22+2.26
4th
BALMAIN
5       4:37.37 15.93+18.19
5th
NORTH SYDNEY GIRLS
4       4:40.98 3.61+21.80
Race 43Division 4: Schoolgirl Year 9 Double Scull
PlaceCrewLane   1000MMargins
1st
SYDNEY GIRLS 3
5       4:33.93  0.00
2nd
MLC SCHOOL 1
2       4:36.27 2.34+2.34
3rd
ROSEVILLE 1
4       4:42.09 5.82+8.16
4th
PLC SYDNEY 1
3           
Race 44Division 1: Schoolgirl Year 9 Single Scull
PlaceCrewLane   1000MMargins
1st
SYDNEY GIRLS 3
5       4:46.28  0.00
2nd
PYMBLE LADIES 2
1       4:51.08 4.80+4.80
3rd
MLC SCHOOL 4
3       4:56.35 5.27+10.07
4th
NORTH SYDNEY GIRLS 1
2       5:06.51 10.16+20.23
5th
PLC SYDNEY 3
4       5:16.91 10.40+30.63
 
TARA SCHOOL 3
6  DID NOT START
Race 45Division 2: Schoolgirl Year 9 Single Scull
PlaceCrewLane   1000MMargins
1st
SYDNEY GIRLS 1
5       4:29.37  0.00
2nd
MLC SCHOOL 3
4       4:37.54 8.17+8.17
3rd
PYMBLE LADIES 1
3       4:39.64 2.10+10.27
4th
LORETO KIRRIBILLI 1
1       4:47.58 7.94+18.21
5th
NORTH SYDNEY GIRLS 2
6       5:05.74 18.16+36.37
 
PLC SYDNEY 2
2         DID NOT FINISH
Race 46Division 3: Schoolgirl Year 9 Single Scull
PlaceCrewLane   1000MMargins
1st
ST CATHERINE'S 2
5       4:47.24  0.00
2nd
SYDNEY GIRLS 4
2           
3rd
PLC SYDNEY 1
3           
4th
TARA SCHOOL 2
4           
5th
MLC SCHOOL 2
6           
Race 47Division 4: Schoolgirl Year 9 Single Scull
PlaceCrewLane   1000MMargins
1st
SYDNEY GIRLS 2
3       4:39.57  0.00
2nd
LORETO KIRRIBILLI 2
2       4:44.89 5.32+5.32
3rd
MLC SCHOOL 5
5       5:03.90 19.01+24.33
4th
PLC SYDNEY 4
1       5:08.40 4.50+28.83
 
PYMBLE LADIES 4
4  DID NOT START
Race 48Division 5: Schoolgirl Year 9 Single Scull
PlaceCrewLane   1000MMargins
1st
ST CATHERINE'S 1
4       4:34.85  0.00
2nd
TARA SCHOOL 1
1       4:44.13 9.28+9.28
3rd
MLC SCHOOL 1
2       5:07.50 23.37+32.65
4th
ROSEVILLE
3       5:08.75 1.25+33.90
5th
PYMBLE LADIES 3
5       5:39.14 30.39+1:04.29
Race 49Division: Schoolgirl Year 10 Coxed Quad Scull Division 1
PlaceCrewLane   1500MMargins
1st
ROSEVILLE
6       6:22.33  0.00
2nd
PYMBLE LADIES
2       6:29.61 7.28+7.28
3rd
LORETO NORMANHURST
4       6:37.53 7.92+15.20
4th
ST CATHERINE'S
1       6:46.84 9.31+24.51
5th
PLC SYDNEY
5       6:49.30 2.46+26.97
6th
SYDNEY GIRLS
3       6:52.29 2.99+29.96
7th
TARA SCHOOL
7       7:14.34 22.05+52.01
8th
LORETO KIRRIBILLI
8       9:36.00 2:21.66+3:13.67
Race 50Final: Schoolgirl Year 10 Coxed Quad Scull Division 2
PlaceCrewLane   1500MMargins
1st
LORETO NORMANHURST
2       6:39.00  0.00
2nd
ROSEVILLE
5       6:58.93 19.93+19.93
3rd
LORETO KIRRIBILLI
4       7:04.57 5.64+25.57
4th
PYMBLE LADIES
1       7:10.43 5.86+31.43
5th
PLC SYDNEY
3       7:33.18 22.75+54.18
Race 51Final: Schoolgirl Year 10 Coxed Quad Scull Division 3
Schoolgirl Year 10 Coxed Quad Scull Division 4
PlaceCrewLane   1500MMargins
1st1st SGY10-3 4x+:
LORETO NORMANHURST

5
      7:07.40  0.00
2nd1st SGY10-4 4x+:
LORETO NORMANHURST

8
      7:12.45 5.05+5.05
3rd2nd SGY10-3 4x+:
LORETO KIRRIBILLI

4
      7:13.55 1.10+6.15
4th2nd SGY10-4 4x+:
PYMBLE LADIES

6
      7:24.39 10.84+16.99
5th3rd SGY10-3 4x+:
PYMBLE LADIES

1
      7:44.26 19.87+36.86
6th3rd SGY10-4 4x+:
LORETO KIRRIBILLI

7
      8:03.83 19.57+56.43
 SGY10-3 4x+:
ST CATHERINE'S

2
  DID NOT START
 SGY10-3 4x+:
PLC SYDNEY

3
  DID NOT START
Race 52Division 1: Schoolgirl Double Scull
PlaceCrewLane   1500MMargins
1st
SYDNEY GIRLS 1
2       7:07.29  0.00
2nd
ROSEVILLE 1
3       7:20.93 13.64+13.64
3rd
PLC SYDNEY 3
5       7:30.61 9.68+23.32
 
TARA SCHOOL
1  SCRATCHED
 
PLC SYDNEY 2
4  DID NOT START
Race 53Division 2: Schoolgirl Double Scull
PlaceCrewLane   1500MMargins
1st
SYDNEY GIRLS 2
2       NTT  
2nd
NORTH SYDNEY GIRLS
5         6.11+6.11
3rd
MLC SCHOOL
4         17.34+23.45
4th
PLC SYDNEY 1
3         4.03+27.48
 
ROSEVILLE 2
1  DID NOT START
Race 54Division 1: Schoolgirl Single Scull
PlaceCrewLane   1500MMargins
1st
PYMBLE LADIES 3
2       7:31.83  0.00
2nd
ROSEVILLE
6       7:41.13 9.30+9.30
3rd
TARA SCHOOL 2
4       8:04.81 23.68+32.98
4th
PYMBLE LADIES 8
5       8:11.51 6.70+39.68
 
PYMBLE LADIES 2
1  SCRATCHED
 
PYMBLE LADIES 1
3  DID NOT START
Race 55Division 2: Schoolgirl Single Scull
PlaceCrewLane   1500MMargins
1st
MLC SCHOOL
2       7:22.63  0.00
2nd
PYMBLE LADIES 4
3           
3rd
NORTH SYDNEY GIRLS 1
4           
4th
PYMBLE LADIES 7
1           
5th
PYMBLE LADIES 10
5           
 
BURWOOD GIRLS HIGH
6  DID NOT START
Race 56Division 3: Schoolgirl Single Scull
PlaceCrewLane   1500MMargins
1st
SYDNEY GIRLS
4       7:22.19  0.00
2nd
TARA SCHOOL 1
2       7:29.22 7.03+7.03
3rd
PYMBLE LADIES 5
6       7:32.95 3.73+10.76
4th
PYMBLE LADIES 9
1       8:04.02 31.07+41.83
5th
NORTH SYDNEY GIRLS 2
5       9:02.32 58.30+1:40.13
 
PYMBLE LADIES 6
3  DID NOT START
Race 57Final: Schoolgirl Year 10 Coxed Quad Scull Division 5
Schoolgirl Year 10 Coxed Quad Scull Division 6
PlaceCrewLane   1500MMargins
1st1st SGY10-6 4x+:
LORETO NORMANHURST 2

6
      6:49.73  0.00
2nd1st SGY10-5 4x+:
LORETO KIRRIBILLI

1
      7:08.83 19.10+19.10
3rd2nd SGY10-6 4x+:
LORETO NORMANHURST 3

3
      7:17.46 8.63+27.73
4th2nd SGY10-5 4x+:
LORETO NORMANHURST

2
      7:35.70 18.24+45.97
5th3rd SGY10-6 4x+:
LORETO KIRRIBILLI

4
      7:40.91 5.21+51.18
6th4th SGY10-6 4x+:
LORETO NORMANHURST 1

5
      7:57.85 16.94+1:08.12
Race 58Final: Schoolgirl Year 10 Coxed Quad Scull Division 7
PlaceCrewLane   1500MMargins
1st
LORETO NORMANHURST 1
3       6:36.13  0.00
2nd
LORETO NORMANHURST 2
5       6:55.68 19.55+19.55
3rd
LORETO KIRRIBILLI
4       7:35.64 39.96+59.51
Croker OarsResults brought to you by Croker Oars