Rowing New South Wales Regattas Row Safe: A guide to rowing safely
Grafton High

2017 Grafton High School Regatta

Date: Sun 19th November, 2017
Venue: Clarence River, Grafton
Lane Draw
Options:    Show
Sunday 19th November, 2017

Race 110. MU17 4x : Men's Under 17 Quad ScullFinal
Start Time: 8:30 AM2000M
A110.01South Grafton High Lex Bagster, Patrick Reilly, Caleb Barker, Scott Rose, Coaches: Adam Dewberry, Colin Lang
A210.02Lower Clarence Kate Behn, Kirilly Maxwell, Clara Samms, Stephanie Hutton, Coaches: Harold Kratz, Clare Millist
Race 21. WMHcp 1x : Women's Masters Handicap Single ScullDivision 1
Start Time: 8:40 AM1000M
B101.06Lower Clarence 230 secs  Keryn Saunders
B201.05Lower Clarence 120 secs  Candice Jagoe, Coach: Keryn Saunders
B301.08Lower Clarence 410 secs  Clare Millist, Coach: Keryn Saunders
B401.02Grafton 26 secs  Karin Mills, Coaches: Kenneth Maughan, Michael Collins
B501.03Iluka 1 Linda Kratzmann
Race 31. WMHcp 1x : Women's Masters Handicap Single ScullDivision 2
Start Time: 8:50 AM1000M
C101.07Lower Clarence 328 secs  Amanda Steel, Coach: Keryn Saunders
C201.01Grafton 16 secs  Jennifer Sneesby, Coaches: Kenneth Maughan, Michael Collins
C301.04Iluka 25 secs  Rosemary Boulton
C401.09Lower Clarence 5 Lisa Plummer, Coach: Keryn Saunders
Race 42. WN 1x : Women's Novice Single ScullFinal
Start Time: 9:00 AM1000M
D102.02Lower Clarence Irene San Andres, Coach: Clare Millist
D202.01Iluka Julie Parlevliet
Race 53. MMHcp 1x : Men's Masters Handicap Single ScullDivision 1
Start Time: 9:10 AM1000M
E103.06Grafton 652 secs  Don Noble, Coaches: Kenneth Maughan, Michael Collins
E203.02Grafton 252 secs  Dennis Clancy, Coaches: Kenneth Maughan, Michael Collins
E303.10Murwillumbah 250 secs  Brett Boyd
E403.09Murwillumbah 12 secs  Michael Mills
E503.03Grafton 32 secs  Peter Mears, Coaches: Kenneth Maughan, Michael Collins
E603.04Grafton 4 Keith Wright, Coaches: Kenneth Maughan, Michael Collins
Race 63. MMHcp 1x : Men's Masters Handicap Single ScullDivision 2
Start Time: 9:20 AM1000M
F103.01Grafton 140 secs  Brenton Ford, Coach: Kenneth Maughan
F203.08Iluka25 secs  Daniel Faddy
F303.07Grafton 72 secs  Richard McLennan, Coaches: Kenneth Maughan, Michael Collins
F403.11Murwillumbah 3 Robert Meehan
F503.05Grafton 5 Karl Cooksley, Coaches: Kenneth Maughan, Michael Collins
Race 75. MN 1x : Men's Novice Single ScullFinal
Start Time: 9:30 AM1000M
G105.02Trinity Catholic 1 Indi Gambold
G205.01Lower Clarence Duncan Fischer, Coach: Betty Bogdanek
G305.04Trinity Catholic 3 Liam Moloney
G405.03Trinity Catholic 2 Luke Graham
Race 86. WMHcp 4x : Women's Masters Handicap Quad ScullFinal
Start Time: 9:40 AM1000M
H106.03Lower Clarence22 secs  Clare Millist, Joanne Meehan, Amanda Steel, Keryn Saunders, Coach: Keryn Saunders
H206.01Grafton10 secs  Jennifer Sneesby, Tracey Poynter, Penny Burgess, Katrina Heathcote, Coaches: Kenneth Maughan, Michael Collins
H306.02Iluka Gayle Armour, Linda Kratzmann, Betty Bogdanek, Yvonne Dunne
Race 97. WU17 2x : Women's Under 17 Double ScullFinal
Start Time: 9:50 AM2000M
I107.02Lower Clarence 2 Kate Behn, Kirilly Maxwell, Coaches: Harold Kratz, Clare Millist
I207.01Lower Clarence 1 Stephanie Hutton, Clara Samms, Coaches: Harold Kratz, Clare Millist
Race 1012. MixM 2x : Mixed Masters Double ScullFinal
Start Time: 10:00 AM1000M
J112.07Trinity Catholic1m:14s  Indi Gambold, Andrea Brushett
J212.03Iluka 258 secs [D] Daniel Faddy, Gayle Armour
J312.06Murwillumbah 348 secs [E] Mary Hunting, Robert Meehan
J412.05Murwillumbah 248 secs [E] Michelle Grimes, Scott O'Reilly
J512.04Murwillumbah 148 secs [E] Jenny Culley, Brett Boyd
J612.02Iluka 120 secs [G] Rosemary Boulton, Roger Elliott
J712.01Grafton[H] Margaret Wright, Nick Reeve, Coaches: Kenneth Maughan, Michael Collins
Race 1115. WU15/16 1x : Womens Under 15/16 Single ScullFinal
Start Time: 10:10 AM1000M
K115.01Lower Clarence 1[U16] Kate Behn, Coaches: Harold Kratz, Clare Millist
K215.02Lower Clarence 2[U16] Hope Baker, Coaches: Harold Kratz, Clare Millist
Race 1216. MU15/16 2x : Mens Under 15/16 Double ScullFinal
Start Time: 10:20 AM1000M
L116.01Grafton High[U15] Will Pope, Michael Luxton, Coaches: Adam Dewberry, Colin Lang
L216.02Lower Clarence[U15] Andre Kendall, Lachlan Maxwell, Coaches: Harold Kratz, Clare Millist
Race 1318. MixM 4x : Mixed Masters Quad ScullFinal
Start Time: 10:30 AM1000M
M118.04Lower Clarence38 secs  Stephanie Hutton, Kirilly Maxwell, Clara Samms, Logan Bolton, Coaches: Harold Kratz, Clare Millist
M218.03Murwillumbah/Lower Clarence12 secs [E] Jenny Culley [MURW], Joanne Meehan [LWRCL], Brett Boyd [MURW], Robert Meehan [MURW]
M318.02Grafton 212 secs [E] Tracey Poynter, Karl Cooksley, Rob Heathcote, Katrina Heathcote, Coaches: Kenneth Maughan, Michael Collins
M418.01Grafton 1[F] Margaret Wright, Penny Burgess, Keith Wright, Don Noble, Coaches: Kenneth Maughan, Michael Collins
Race 1420. MO 2x : Men's Open Double ScullFinal
Start Time: 10:40 AM2000M
N120.01Lower Clarence Duncan Fischer, Ethan Davis, Coach: Betty Bogdanek
N220.02Murwillumbah Blake Palmer, Scott O'Reilly
Race 1521. MHcp 1x : Men's Handicap Single ScullDivision 1
Start Time: 10:50 AM1000M
O121.01Grafton 145 secs  Brenton Ford, Coach: Kenneth Maughan
O221.06Lower Clarence 230 secs  Lachlan Maxwell, Coaches: Harold Kratz, Clare Millist
O321.09Trinity Catholic 120 secs  Indi Gambold
O421.10Trinity Catholic 212 secs  Luke Graham
O521.04Grafton High 210 secs  Michael Luxton, Coaches: Colin Lang, Adam Dewberry
O621.07Murwillumbah Michael Mills
Race 1621. MHcp 1x : Men's Handicap Single ScullDivision 2
Start Time: 11:00 AM1000M
P121.08South Grafton High44 secs  Caleb Barker, Coaches: Colin Lang, Adam Dewberry
P221.05Lower Clarence 130 secs  Logan Bolton, Coaches: Harold Kratz, Clare Millist
P321.03Grafton High 130 secs  Benjamin Luxton, Coaches: Adam Dewberry, Colin Lang
P421.02Grafton 215 secs  Richard McLennan, Coaches: Kenneth Maughan, Michael Collins
P521.11Trinity Catholic 3 Liam Moloney
P621.12Grafton High Keegan Pope, Coaches: Adam Dewberry, Colin Lang
Race 1724. WMHcp 2x : Masters Womens Handicap Double ScullFinal
Start Time: 11:10 AM1000M
Q124.05Lower Clarence 116 secs  Candice Jagoe, Keryn Saunders
Q224.06Lower Clarence 210 secs  Joanne Meehan, Amanda Steel, Coach: Keryn Saunders
Q324.01Grafton 18 secs  Tracey Poynter, Jennifer Sneesby, Coaches: Kenneth Maughan, Michael Collins
Q424.02Grafton 28 secs  Karin Mills, Katrina Heathcote, Coaches: Kenneth Maughan, Michael Collins
Q524.08Murwillumbah8 secs  Jenny Culley, Michelle Grimes
Q624.04Iluka 24 secs  Yvonne Dunne, Linda Kratzmann
Q724.07Lower Clarence 34 secs  Lisa Plummer, Clare Millist, Coach: Keryn Saunders
Q824.03Iluka 1 Betty Bogdanek, Julie Parlevliet
Race 1825. WHcp 1x : Women's Handicap Single ScullFinal
Start Time: 11:50 AM1000M
R125.03Trinity Catholic8 secs  Andrea Brushett, Coach: Peter Wallace
R225.01Lower Clarence 12 secs  Kirilly Maxwell, Coaches: Harold Kratz, Clare Millist
R325.02Lower Clarence 2 Irene San Andres, Coaches: Harold Kratz, Clare Millist
Race 1927. MMHcp 4x : Men's Masters Handicap Quad ScullFinal
Start Time: 12:00 PM1000M
S127.01Grafton 122 secs  Jeffrey Sneesby, Richard McLennan, Karl Cooksley, Brenton Ford, Coaches: Kenneth Maughan, Michael Collins
S227.03Grafton 315 secs  Earl Cruickshank, Anthony Gallagher, Adam Smith, Michael Collins, Coaches: Kenneth Maughan, Michael Collins
S327.04Grafton 410 secs  Rob Heathcote, Don Noble, Dennis Clancy, John Brien, Coaches: Kenneth Maughan, Michael Collins
S427.05Murwillumbah6 secs  Michael Mills, Brett Boyd, Robert Meehan, Robin Blanch
S527.02Grafton 2 Nick Reeve, Keith Wright, John Wainwright, Peter Mears, Coaches: Kenneth Maughan, Michael Collins
Race 2029. MHcp 2x : Men's Handicap Double ScullFinal
Start Time: 12:10 PM1000M
T129.02Lower Clarence6 secs  Benjamin Young, Logan Bolton, Coaches: Clare Millist, Harold Kratz
T229.01Grafton High Benjamin Luxton, Zachary Daniels, Coaches: Adam Dewberry, Colin Lang
Race 2130. MU15/16 1x : Mens Under 15/16 Single ScullFinal
Start Time: 12:20 PM1000M
U130.02Lower Clarence 1[U16] Lachlan Maxwell, Coaches: Harold Kratz, Clare Millist
U230.04Trinity Catholic 1[U16] Liam Moloney
U330.06Grafton High[U16] Ryan Daniels, Coaches: Colin Lang, Adam Dewberry
U430.05Trinity Catholic 2[U16] Indi Gambold
U530.01Grafton High[U16] Michael Luxton, Coaches: Adam Dewberry, Colin Lang
U630.03Lower Clarence 2[U16] Andre Kendall, Coaches: Harold Kratz, Clare Millist
U730.07Grafton High[U16] Keegan Pope, Coaches: Adam Dewberry, Colin Lang
Race 2235. WU17 1x : Women's Under 17 Single ScullFinal
Start Time: 12:30 PM2000M
V135.02Lower Clarence 2 Stephanie Hutton, Coaches: Harold Kratz, Clare Millist, Keryn Saunders
V235.03Trinity Catholic Andrea Brushett, Coach: Peter Wallace
V335.01Lower Clarence 1 Clara Samms, Coaches: Harold Kratz, Clare Millist, Keryn Saunders
Race 2336. MU17 2x : Men's Under 17 Double ScullFinal
Start Time: 12:40 PM2000M
W136.03South Grafton High Lex Bagster, Scott Rose, Coaches: Colin Lang, Adam Dewberry, Kenneth Maughan
W236.01Grafton High Benjamin Luxton, Zachary Daniels, Coaches: Colin Lang, Adam Dewberry
W336.02Lower Clarence Duncan Fischer, Ethan Davis, Coach: Betty Bogdanek
Race 2437. MO 1x : Men's Open Single ScullFinal
Start Time: 12:50 PM2000M
X137.01Grafton Brenton Ford, Coach: Kenneth Maughan
X237.02Lower Clarence 1 Logan Bolton, Coaches: Harold Kratz, Clare Millist, Keryn Saunders
X337.05Murwillumbah 2 Blake Palmer
X437.03Lower Clarence 2 Benjamin Young, Coaches: Harold Kratz, Clare Millist, Keryn Saunders
X537.04Murwillumbah 1 Scott O'Reilly
Race 2538. WHcp 2x : Women's Handicap Double ScullFinal
Start Time: 1:00 PM1000M
Y138.01Lower Clarence Lisa Plummer, Irene San Andres, Coaches: Harold Kratz, Clare Millist
Y238.02Lower Clarence[U16] Hope Baker, Kate Behn, Coaches: Harold Kratz, Clare Millist
Race 2634. WM/WHcp 4+ : Masters Womens/Womens Handicap Coxed FourFinal
Start Time: 1:10 PM1000M
Z134.01Grafton[Mst] Jennifer Sneesby, Tracey Poynter, Katrina Heathcote, Karin Mills, Cox: Margaret Wright, Coaches: Kenneth Maughan, Michael Collins
Z234.02Murwillumbah/Lower Clarence[Mst] Jenny Culley [MURW], Clare Millist [LWRCL], Joanne Meehan [LWRCL], Michelle Grimes [MURW], Cox: Amanda Steel [LWRCL]
Race 2743. MU17 1x : Men's Under 17 Single ScullFinal
Start Time: 1:20 PM2000M
A143.05South Grafton High 3 Caleb Barker, Coaches: Adam Dewberry, Colin Lang
A243.06Trinity Catholic Luke Graham
A343.04South Grafton High 2 Scott Rose, Coaches: Adam Dewberry, Colin Lang, Kenneth Maughan
A443.03South Grafton High 1 Lex Bagster, Coaches: Adam Dewberry, Colin Lang, Kenneth Maughan
A543.01Grafton High Benjamin Luxton, Coaches: Colin Lang, Adam Dewberry
A643.02Lower Clarence Ethan Davis, Coach: Betty Bogdanek
Race 2847. MMHcp 2x : Men's Masters Handicap Double ScullFinal
Start Time: 1:30 PM1000M
B147.07Murwillumbah 220 secs  Robert Meehan, Scott O'Reilly
B247.05Iluka18 secs  Daniel Faddy, Roger Elliott
B347.03Grafton 315 secs  Karl Cooksley, Richard McLennan, Coaches: Kenneth Maughan, Michael Collins
B447.04Grafton 412 secs  Revee West, Adam Smith, Coaches: Kenneth Maughan, Michael Collins
B547.02Grafton 210 secs  Keith Wright, Don Noble, Coaches: Kenneth Maughan, Michael Collins
B647.06Murwillumbah 110 secs  Michael Mills, Brett Boyd
B747.01Grafton 1 Nick Reeve, Peter Mears, Coaches: Kenneth Maughan, Michael Collins
Croker OarsResults brought to you by Croker Oars