AAGPS

2017 AAGPS Head of the River

Date: Sat 18th March, 2017
Venue: Sydney International Regatta Centre
Lane Draw
Options:    Show
Saturday 18th March, 2017

Race 11. SBYr10-4 8+ : School Year 10 4th EightFinal
Start Time: 10:00 AM2000M
L201.02Newington O.R. Linden-Smith, L.W.W. Dorrell, M.B. Gigg, S. Lemoto, B.C. Rose, Z. F. McGeechan, W.T. Creighton, N.V. Court, Cox: Z.J. Leung
L301.05St Josephs K.F. Hogan, R.J. Knox, J.W. Anderson, A.Y. Ward, M.J. Smith, J.H. Barry, F.T. Stackpool, L.J. Andrews, Cox: Z.P. Lawler, Coaches: J. Bokeyar, G. Davis
L401.04Shore D. Low, R. Heaney, N. Halliday, M. Lillyman, W. Roland-Smith, A. Colman, H. McMullen, C. Gregson, Cox: J. Richardson, Coach: H. Lane-Fox
L501.03Scots F.A.F. Dunsmore, M.T. Maquirang, B.A. Thomas, S.R. Horton, M.S. Ward, L.S.V. Teen, M.L. Phillips, H.O. Clyne, Cox: L.A. Medland, Coach: T.B. Starkey
Race 22. SBYr10-3 8+ : School Year 10 3rd EightFinal
Start Time: 10:08 AM2000M
L102.02Newington S.C. Hulks, N. Yule, E.J. O'Connor, A. Hassan, C.N. Fotopoulos, L.H. Rennie, B.M. Salmon, C.D. Stefani, Cox: T.R. Wadland
L202.03Scots H.C. Roberts, L.J. Cameron, L.J. Robinson, J.A. Veron, O.N. Stuart, M.M.R. Commander, B.J. Hooker, N.V. Campbell, Cox: J.A. Rose, Coach: K. Houston
L302.06St Josephs W.K. Dalton, M.J. Neilson, F. Calabro, A.J. Lunn, S.J. Browne, J.P. Gentile, A.B. Dermody, G.A. Scarf, Cox: M.J. Cullen, Coaches: J. Quinn, G. Davis
L402.04Shore J.L. Taylor, R.D. Salter, A.J.P. Hoffman, W. Erby, A.I.G. Greig, J.K. Kellahan, W.A. Bellotti, F.W. Beaney, Cox: N. McIntyre, Coaches: A. Tinworth, J. Beever
L502.01Kings Q.B. Trang, R.J. Bloxham, O.M. Passilier, N.A. Coulton, L.R. Stanford, T.J. Wickham, W.J.Z. Gribble, H.T.J. Doering, Cox: F.J.G. Friend, Coach: B.D. Richards
L602.05St Ignatius L. G. Stocks, M. J. Simmon, F. D. McDonald, J. G. Wotherspoon, H. C. O'Mally, C. A. O'Donnell, F. D. Regan, W. J. Dimoff, Cox: R. J. Burke, Coach: S. De Angelis
L702.07Sydney Boys High A. Ji, D. Wu, R. Mudaliar, A. Li, A. Jessup, M. Huh, K. Lin, A. NG, Cox: L. Flint, Coaches: A. Low, L. Hine, J. Johnson
Race 33. SBYr10-2 8+ : School Year 10 2nd EightFinal
Start Time: 10:16 AM2000M
L103.03Scots A.R. Bradfield, L.J. Mahoney, X.H. Lefebvre, J.M. Walker, A.J.J. Crawford, A.A.E. Swan, B.T. Wade, H.A. Walker, Cox: D.J. Farquhar, Coach: J.R. Swan
L203.07Sydney Boys High N. Shao, T. Schanzer, A. Thevathasan, M. Le, D. Tsai, E. Dorahy, M. Borscz, J. Zhou, Cox: K. Karanjia, Coach: J. Johnson
L303.04Shore L.F. Phillips, S.W. Duckworth, D.T. Williams, W.G.N. Martin, S.W. Perryman, B.R.D. Shilling, D.M. Irving, J.J. Malcolm, Cox: N.M.D. Dunlop, Coach: W.B. Pienaar
L403.06St Josephs M.E. O'Malley, H.C. Skinner, N.T. Mirow, L.D. Ryan, A.M. Houston, M.C. Voulgaris, P.B. Bingham, N.H. Jackson, Cox: J.N. Power, Coaches: J. Reading, L. Dankbaar
L503.01Kings C.J. Farrington, J.K. Thomas, T.P.F. Nivison, M.H.J. Clarke, C.G. Monroe, E.J.E. Miller, L.P. Thierry, J.B. Usher, Cox: H.R. Dakin, Coach: J.M. Moore
L603.05St Ignatius M. S. Norton, T. I. Tucker, J. A. Steel, T. D. Benson, W. H. Metcalfe, J. Rose-Cummins, J. J. Fish, J. J. Carter, Cox: D. R. McGrath, Coach: C. Gorman
L703.02Newington A.C. Freiburg, H.J.D. Taylor, F.A. Rose, T.M. Sutton, B.L. Parker, L.O. Harvey, N.A. Stevens, R.E. Tran-Huynh, Cox: J.E. Huw
Race 44. SBYr10-1 8+ : School Year 10 1st EightFinal
Start Time: 10:24 AM2000M
L104.03Newington S.W.M. Latham, S.J. Boland, M.J. Parhash, O.R. Lynch, A.J. Wood, A.W.E. Webster, H.R. Janson, F.S. Tainsh, Cox: J.E. Khu
L204.02Kings J.B.L. Gavin, H.A. Watts, W.J.E. Dugan, N.A.S. Jones, I.R. Munro, T.H.M. Jarvis, W. Fulton-Kennedy, F.C.N. Weston, Cox: C.B.E. Parsons, Coaches: J.W. Wallington, S.E. Edwards
L304.07St Josephs J.J. Visalli, R.J. Matchett, L.E. Saar, J.R. Hewitt, E.M. Simpson, L.J. Easton, L.P. O'Shannessy, N.A. Rath, Cox: J.C. Lewis, Coaches: R.A. Shirlaw, A.P. Boyd
L404.06St Ignatius H. P. Ryan, G. J. Clark, J. A. Rooney, R. C. Wheelhouse, L. J. Doust, S. R. Kenderes, A. H. Collins, C. J. Clinton, Cox: J. T. Debus, Coach: S. Halsall
L504.05Shore B.G.P. Xifaras, M.R.B. Pearce, H.D.T. Elmslie, B.C.D. Henchman, H.J. Ohlsson, N.K.G. Thurgarland, A.L. Bogatez, D.B.C. Dight, Cox: N.I.M. Leijer, Coach: J.S. Wickenden
L604.04Scots B.J. Zucchiatti, B.C. Sanders, T.M. Aveyard, J.J. Brial, M.W. Rush, H.J. Moore, M.T. Emery, R.J. Batho, Cox: F.M. Rowlands, Coach: M.J. Probert
L704.01Grammar A.A. Ball, T.R. Quin, H. Gaspar, S. Mentzines, A.M. Danta, H.T. Ashley, B.D. Ringrose, D.H. Palmerlee, Cox: Y.J. Thai, Coach: P. Barr
L804.08Sydney Boys High A. Ow, C. Ta, R. Wu, J. Yu, J. Parsons, J. Appleton, L. Ye, R. Chong, Cox: C. Jin, Coach: L. Hine
Race 55. SB3 8+ : School Third EightFinal
Start Time: 10:32 AM2000M
L105.01Grammar M.C. Agiotis, H.M. Bradley, J.J. Furlan, E.M. Pridgen, L.J. McIntyre, J.W.S. Trimmer, S.A. Myers, A. Ng, Cox: D.R. Mekertichian, Coach: P. Stroud
L205.03Newington F.R. Finlayson, P.C. Kosmas, L.J. Fisher, M.V. Marchese, P. Kaloterakis, C. Icanovski, F.J. Thompson, A.J. Powell, Cox: J.S. Ly
L305.07St Josephs 1 B.S. McMorrow, J.T. Den, O.J. O'Kane, D.D. Chinnappa, T.C.C. Shanks-Anderson, P.R. Heilman, J.A. Castaldi, S.H. Glover, Cox: B.P. Horsley, Coach: K.C. MacRae
L405.05St Ignatius 1 M. T. Calderan, J. Gallardo, S. Phillips, J. D. Herschel, J. A. Calderan, E. I. Miller, L. D. Hulme, M. W. Russell, Cox: F. Antonelli, Coaches: J. De Angelis, T. Huttary
L505.04Scots L.J. Borham, N.J. Wright, L. Crossley, S.F. Galetto, T.P. Negus, A.K. Aitken, J.M. Hunter, H.A. Todd, Cox: H.A. Norburn, Coaches: J. Cody, P. Koster
L605.02Kings K.J. Takemoto, N.A.K. Patel, W.H. Grant, H.P.R. Inwood, N.P. Heanly, H.H. Coupland, T.N. Sampson, J.T.P. Bell, Cox: M.S.B. Cooke, Coach: T.S. Moore
L705.08St Josephs 2 J.J. Whineray, C.P. Lawler, B.G. Farmilo, L.J. Flannery, B.P. Webb, F.G. Gibson, F.X. Chow, J.M. Zambelli, Cox: T.M. Basha, Coach: D. McDonald
L805.06St Ignatius 2 E. G. Pagliaro, A. D. McGrath, J. K. Priest, W. T. Hancock, H. A. Tate, S. Byrne, S. M. Moloney, D. J. Freidman, Cox: J. M. Fitzgibbon, Coaches: L. O'Brien, T. G. Huttary
Race 66. SB4 4+ : School 4th FourFinal
Start Time: 10:40 AM2000M
L106.02Newington S. Danks, S.R. Maley, C.S. Dreves, J.R. Sullivan, Cox: R.M.J. Dive
L206.06St Josephs J.S. Langfield, H.J. Powell, E.P. Goldman, F.M. Monaghan, Cox: S. Bell, Coach: C. James
L306.05St Ignatius J. P. Masson, A. R. Siokos, J. A Siokos, M. J. Elbourne, Cox: T. E. Lee, Coaches: S. Glascott, W. Raven
L406.01Kings R.D. Leahy, H.J. Bamford, J.R. Taylor, T.G.W. Walsh, Cox: H.D. Collins, Coach: C.C. Quitzau
L506.04Shore J.P. Doyle, S.T. Broadley, H.R. Molinari, H.J. Sedgwick, Cox: S. Zhang, Coaches: G.P. Stewart, N. Collins
L606.03Scots R.T. Ali, C.W. Burns, H.C. Brouwers, S. Parks, Cox: D.J. Bullock, Coach: S.R. Johnston
Race 77. SB3 4+ : School 3rd FourFinal
Start Time: 10:50 AM2000M
L107.02Newington R.P. Miletto, D. Baykitch, S.A.C. Mills, R.D. Gigg, Cox: M.G. Dadd
L207.05St Ignatius J. G. Newey, H. D. Brock, F. M. Grady, J. R. Hogan, Cox: L. J. Fish, Coaches: S. Glascott, W. Raven
L307.04Shore W.H. Andrews, L.J. Cozzi, D.T. Fredericks, F.T.T. Blake, Cox: C.J. Purbrick, Coaches: G.P. Stewart, N. Collins
L407.01Kings C.A. Begg, Z.L. George, J.H. Prell, T.B. Ramsay, Cox: J.N. Vertzayias, Coach: C.C. Quitzau
L507.03Scots J.D. Chenoweth, J.S. Thompson, T.G. Watkin, T.C. Hodgson, Cox: J. Rush, Coach: S.R. Johnston
L607.06St Josephs N.J. Radford, L.A.A. Harper-Ross, M.A. Courtney, X.J. Ryan, Cox: J.L. Ridal, Coach: C. James
L707.07The Armidale School S.W. Warton, H.P. Worsley, A.D. Russell-Thomas, J.P. Murphy, Cox: S.A. George, Coach: B. Swan
Race 88. SB2 4+ : School 2nd FourFinal
Start Time: 11:05 AM2000M
L108.02Newington J.S. Payne, A.J. Brown, D. Nigro, A. Gillespie-Penny, Cox: B.J. Dewhurst
L208.05St Ignatius J. A. McLaughlin, Z. M. Marshall, L. A. Menzies, C. J. Gill, Cox: A. Afianos, Coach: D. Dillon
L308.04Shore C.A. Lee, J.J. Hondros, T.E. Burrow, D.P.T. Elmslie, Cox: J.D. Singer, Coach: G.O. Uebergang
L408.03Scots C.J.B. Taylor, B.A.B. Taylor, S.C. Martin, A.D. St John, Cox: W.J. Wright
L508.06St Josephs W.P. Burke, M.B. Corrigan, M.J. Campbell, T.W. Small, Cox: T.A. Morrell, Coach: G. Deacon
L608.01Kings A.J. Jackson, A.D.F. Wood, G.D.N. Grinham, G.P. Lefebvre, Cox: H.W. Gubbins, Coach: G.R. Morgan
L708.07The Armidale School N.J. Makeham, D.M. Lethbridge, B.H. Louis, S.G. Wright, Cox: H.J. Hine, Coach: A. Rainnie
Race 99. SB1 4+ : School 1st FourFinal
Start Time: 11:20 AM2000M
L109.02Newington O.J. Sheldrick, H.J.L. Johnson, J.W. Bowd, S.M.C. Graham, Cox: A. Gobran
L209.03Scots M.A. Moore, J.E. Forbes, T.A. Broinowski, J.A. MacLennan, Cox: W.B.J. Walker
L309.04Shore O.D. Fielke, M.R.C. Durham, J.R. Martin, A.M. Humphris, Cox: P.A. Bloore, Coach: G.O. Uebergang
L409.06St Josephs G.H. Hiatt, A.G. Elliot, T.I.J. Roberts, B.P. Timmins, Cox: M.Z. MacRae, Coach: G. Deacon
L509.05St Ignatius H. P. Dillon, S. L. Salter, O. G. Johnson, L. G. Anderson, Cox: P. D. Casey, Coach: D. Dillon
L609.01Kings H.K. Sylvester, W.J. Sylvester, J.S. Harris, T.A. Field, Cox: C.E.S. Davey, Coach: G.R. Morgan
L709.07Sydney Boys High D Lalwani, K. Shivakumaarun, K. Jin, E. Qi, Cox: J. Wei, Coaches: A. Chilton, A. Low
L809.08The Armidale School S.W.M. Hughes, M.D. Baldock, S.R. Scott, S.R.T. Cannington, Cox: H.K.S. Hughes, Coach: W.R. Caldwell
Race 1010. SB2 8+ : School 2nd EightFinal
Start Time: 11:35 AM2000M
L110.06St Ignatius S. E. Holmes, S. D. Gillies, R. L. O'Brien, M. L. Bickersteth, A. C. Pugh, H. W Graham, S. B. Rigney, M. A. Bird, Cox: P. R. Mainsbridge, Coach: P. Wawn
L210.02Kings D.E.J. Page, L.R. Connors, J.W.R. Staley, C. Cooke, H.L. Mac Smith, A.J.L. Gall, B.T.A. Hughes, H.J.N. Weston, Cox: A.T.A. Snaith, Coach: N.R.M. Garratt
L310.05Shore J. Gresham, J.P. Hunt, S.T.D. Martin, T.H. Bakker, Z.M. Carboni, L.J.A. Stevenson, M.T. Grave, T.A. Woodworth, Cox: H.M. Keenan, Coach: B.K. Jenkins
L410.07St Josephs M.R. Blackmore-Cram, L.T.M. Morath, B.A. Lunn, J.H. Negline-Smyth, S.T. Abbey, O.R. Dermody, C.C. Urm, A.M. Bhindi, Cox: C.W. Nicholas, Coach: T.R. Minifie
L510.04Scots N.A.E. Trotter, H.R. Spillane, A.A. Meades, E.J. McDonald, J. Mahoney, C.A. Zylstra, N.J. Jenkinson, L.J. Masters, Cox: J.C.J. Lloyd, Coach: D.R. Neuhaus
L610.03Newington T.S. Blessington, J.F. Smith, R.J. Vaughan, J.P. Darwin, A.A. Martin, M.T. Della Marta, T.J. Langford, H.S. Stathis, Cox: C.A. Thomas
L710.08Sydney Boys High T. Xu, A. H. Chan, B. J. R. Kwan, S. Zhang, J. Y. Zhang, L. M. Han, W. Widyatamaka, A. B. Heriajnto, Cox: J. Feng, Coaches: S. Comninos, E. Shackcloth-Bertinetti
L810.01Grammar J.V. Armitage, L.B. Poier, N.W. Ward, L.Y. Febbo, A.P. Sakelariou, H.D. Pierce, J.E. Taleb, J. .Zafiropoulos, Cox: A.W. Schaffer, Coach: J. Russell
Race 1111. SB1 8+ : School 1st EightFinal
Start Time: 11:50 AM2000M
L111.03Newington R.J. Sear, M.J. Knox, L.R. Janson, L.A. Roncolato, A.M. Potter, A.L. Nichol, F.N. Kearns, H.O. Crouch, Cox: C.S. Nicholas
L211.06St Ignatius L.P. Thomas, R. J. Costello, W. S. Burns, D. M. Johnston, B. J Sullivan, J. J. McGuiness, Z. T Noble, L. B. Rossi, Cox: J. A Bryant, Coaches: M. Doyle, A. Gannon
L311.05Shore F.O.K. Ellis, M. Argent, T.M. Anderson, Z.J. Kosovich, O.H. Mackay, P.P. Bevan, J.A. Kench, T.J. Galloway, Cox: B. Booker, Coach: D.T. Jennings
L411.07St Josephs A.J. Patrielli, L.J. O'Malley, J.C. Walker, J.J. Rath, T.C. Flower, W.J. O'Shannessy, W.J. Darling, L.J. Champley, Cox: S.J. Nicholas, Coach: M. Lane
L511.04Scots J.T. Message, N.J.F. McGeoch, F.J. Kilby, Z.J. Ball, C.J. Moore, J.G. Williams, O.B.W. Mentink, M.J. Zylstra, Cox: J.W.I. Paterson, Coach: R.D. Williams
L611.02Kings C.W. Pittman, L.J. Ringrose, A.C. Stacy, B.J. Stewart, H.A. Mackenzie-Wood, A.J. Allen, A.C. Nicholls, J.D.A. McDonald, Cox: T.J. Weston, Coach: A.B. Cox
L711.01Grammar J.P. Yoon, S.F. Graham, L.J. Hempton, H.N. Bruce, M.S. Vogliotti, C.A. Bartlett, W.H. Batt, S. Myles, Cox: A.D. King, Coaches: J. Stride, M. Smith
L811.08Sydney Boys High T. X. Li, A. J. Leung, O. B. Gao, S. A. Merrick, M. E. Whittaker, L. A. Li, A. J. Fox, J. N. Ralph, Cox: D. P. Sanjoyo, Coaches: E. S. Shackcloth-Bertine, S. Comninos
Croker OarsResults brought to you by Croker Oars