Newington

2017 Newington College Regatta

Date: Sat 11th March, 2017
Venue: Hen & Chicken
Lane Draw
Options:    Show
Saturday 11th March, 2017

Race 11. SBYr8-6 4x+ : School Year 8 6th Coxed Quad ScullDivision 1
Start Time: 8:00 AM1000M
L101.07Shore Charlie Boyd, Cameron Elvy, Alex Knapman, Matthew Derbidge, Cox: Ethan Joel
L201.04Newington Gilbert Hogg, Ben Brady, James Davison, Zach Zoud, Cox: David O'Leary
L301.08St Ignatius 1 Sam Hayson, Nathan Gooley, Bray Downing, Max Wesley, Cox: Declan Elliott, Coach: Matt Brooks
L401.06Scots 2 Joshua Palframan, Alexander Tresidder, William Ingham, Harry Davis, Cox: Jak Evans
L501.03Grammar 3 Jock Henry, Remy Alonso, Ari Thangaraj, Kai Hastings, Cox: Charlie Bennett
Race 21. SBYr8-6 4x+ : School Year 8 6th Coxed Quad ScullDivision 2
Start Time: 8:05 AM1000M
L101.10St Josephs Luke Clarke, Harry Agar, William Tarlinton, Harry Bowden, Cox: Zac Sone, Coach: Susan Wannan
L201.05Scots 1 Frank Finlayson, Hugh Ricardo, William Nourse, Edgar Leung, Cox: Sheldon Mason
L301.01Grammar 1 Aidan Woo, Ari Hastings, Oscar Molloy, Angus Crafter, Cox: Michael Pogrebinsky
L401.09St Ignatius 2 Jayden Johnston, Patrick Egger, Tom O'Meara, Mason Pisani, Cox: Ryan Hogan, Coach: Madysen Elbourne
L501.02Grammar 2 Stuart Goldsack, Jake Harvey, Jack Morton, Oliver Duncan, Cox: Mitchell Cree
Race 32. SBYr8-5 4x+ : School Year 8 5th Coxed Quad ScullDivision 1
Start Time: 8:10 AM1000M
L102.03Newington Luke Dickinson, Rafferty Talbot, Oscar Swan, Lukas Tahmindjis, Cox: Nicholas Oliver
L202.06St Ignatius Thomas Hamer, Orlando Carr, Robert Shishoian, Tom Walker, Cox: Sam Acton, Coach: Matt Brooks
L302.05Shore Tomas Perez, Alex Yaffe, Ben Brunker, Lachlan Colquhoun-Thomson, Cox: Matt Affaras
Race 42. SBYr8-5 4x+ : School Year 8 5th Coxed Quad ScullDivision 2
Start Time: 8:15 AM1000M
L102.01Grammar Edward Meade, Tom Elphinstone, Hugo Mather, Jack Sproats, Cox: Jonathan Diamond, Coach: Simon Janssen
L202.04Scots Gus Burgess-Hoar, Jack Brann, Nicholas Wright, William Warner, Cox: Louis McCarthy
L302.02Kings Jason Lee, Angus Burton, Ryan Koh, Harry Loxton, Cox: James Hong
L402.07St Josephs Jack Daly, Xander Phillips, Oscar Ortolani, Xavier Houston, Cox: Tyson Woo, Coach: Susan Wannan
Race 53. SBYr8-4 4x+ : School Year 8 4th Coxed Quad ScullDivision 1
Start Time: 8:20 AM1000M
L103.08Sydney Boys High Leon Chai, Gilbert Win, Gabriel Booth, Fred Yan, Cox: Daniel Zheng, Coaches: Marguerite Pain, Angus Chilton
L203.06St Ignatius Joshua Maher, Max McKelvey, Lachlan Quinn, Hugo Kerr, Cox: Max de Carvalho, Coach: Tom Cavanagh
L303.05Shore Nicholas Donoghue, Sam Seabrook, Ashton Lyne, Kai Atkinson, Cox: Jock McClosky, Coaches: Warwick Payne, Oliver Hall
L403.03Newington Jack Purkis, Tom Cowdroy, Harry L'Orange, Sam Bristow, Cox: Julian Potkonjak
Race 63. SBYr8-4 4x+ : School Year 8 4th Coxed Quad ScullDivision 2
Start Time: 8:25 AM1000M
L103.04Scots Milo Atkinson, Toby Carvosso, Samuel McKid, Jackson McMahon, Cox: Conleth Corcoran
L203.02Kings Connor Bond, Lachlan Waugh, Ed Singleton, Digby Leahy, Cox: Morgan Bamford, Coach: Joshua Stubbs
L303.07St Josephs Charlie Hill, George Daley, Isaac Dermody, Ed Symons, Cox: Ryan Courtney, Coach: Daniel McElroy-O'Connell
L403.01Grammar Joshua Taleb, Jamie Penny, Damon Dyer, Henry Wilson, Cox: Jeremy Southwell, Coach: Clinton Boltman
Race 74. SBYr8-3 4x+ : School Year 8 3rd Coxed Quad ScullDivision 1
Start Time: 8:30 AM1000M
L104.06St Ignatius Sebastian Bellew, Hamish Evans, Nicholas Boyer, Mackenzie Thompson, Cox: Jack Brown, Coach: Tom Cavanagh
L204.05Shore Harrison White, William McRae, Max Deutsch, Bligh Walter, Cox: Ayden Robinson
L304.03Newington Renato Pane, Sam Sullivan, Leo Burkitt-Doyle, Aidan Beardmore, Cox: James Francis
L404.08Sydney Boys High Ray Li, Kalaish Stanley, Daniel Duan, Mihir Marathe, Cox: Kevin Chen, Coaches: Marguerite Pain, Angus Chilton
Race 84. SBYr8-3 4x+ : School Year 8 3rd Coxed Quad ScullDivision 2
Start Time: 8:35 AM1000M
L104.02Kings Sasha Wilsenach, Ryan Oschadleus, Jusde Henshaw, Hunter Gillies, Cox: Fletcher Scott, Coach: Henry Walkerden
L204.07St Josephs Jeremy Gould, Kai Paterson, Samuel Hannan, Ned Dalton, Cox: Xavier Horton, Coach: Daniel McElroy-O'Connell
L304.01Grammar Isander Mesimeris, Liam Rawlinson, Nick Wenzel, Henry Gayst, Cox: Julian Hervir, Coaches: Tom Molloy, Lewis Crawford
L404.04Scots Ben Scott, Louie Gu, Tom Baldry, Hamish Heron, Cox: Barnie Rule
Race 95. SBYr8-2 4x+ : School Year 8 2nd Coxed Quad ScullDivision 1
Start Time: 8:40 AM1000M
L105.05Shore John Houstone, Sam Atkinson, Henry Collins, Chris Cameron, Cox: Gus Gregg
L205.03Newington David Doust, Callum Latham, William Stormont, Hugo Hobbs, Cox: Benjamin Tahmindjis
L305.08Sydney Boys High Harry Wu, Marcus Dimitriades, Antoine Nguyen, Aaron Xu, Cox: Nicholas Giang, Coaches: Marguerite Pain, Angus Chilton
L405.06St Ignatius Jack Bowen, Liam Dempsey, Patrick Johnston, Charles Jewell, Cox: Edward Ryan, Coach: Thomas Birtwhistle
Race 105. SBYr8-2 4x+ : School Year 8 2nd Coxed Quad ScullDivision 2
Start Time: 8:45 AM1000M
L105.07St Josephs Dylan McCann, Shaun Hughes, Riley Murphy, James Powell, Cox: Henry Den, Coach: Kim Rudder
L205.01Grammar Will Hannelly, Sebastian O'Connell, Benjamin Duursma, George Summerhayes, Cox: Thompson Baxter, Coaches: Lewis Crawford, Tom Molloy
L305.04Scots Tom Baldry, Angus Campbell, Justin Garufi, David Campbell, Cox: James Rose
L405.02Kings Vincent Lee, Cameron Stanford, Noah Bradford, Ryan Turner, Cox: Doclan Jackson, Coach: Harrison Randell
Race 116. SBYr8-1 4x+ : School Year 8 1st Coxed Quad ScullDivision 1
Start Time: 8:50 AM1000M
L106.08Sydney Boys High Adrian Wong, Joseph Dar, Justin Lee Nonis, Andrew Huang, Cox: Ike Matsuoka, Coaches: Marguerite Pain, Angus Chilton
L206.06St Ignatius George Coates, Samuel Harrop, Joseph Meagher, Marcus Bambagiotti, Cox: Daniel Nelson, Coach: Thomas Birtwhistle
L306.03Newington Hamish Danks, Karl Kovarik, Hugh Bell, Garth Bickford, Cox: Ben Dewhurst
L406.05Shore Nathan LeMaitre, Charles Dight, Thomas Livingstone, Joseph Walker, Cox: Oliver Wilson
Race 126. SBYr8-1 4x+ : School Year 8 1st Coxed Quad ScullDivision 2
Start Time: 8:55 AM1000M
L106.04Scots Thomas Scott, Harris Guerin, Connor McMullen, Max McCathie, Cox: Luka Mattani
L206.02Kings Austin Wallace, Lachlan Park, Mitchell Williamson, Will Johnson, Cox: Daniel McLachlan, Coach: Harrison Randell
L306.01Grammar Angus Crafter, Benjamin Wheen, Michael Campbell, Timothy Bae, Cox: William Smitton, Coaches: Lewis Crawford, Tom Molloy
L406.07St Josephs Thomas Bensley, Tom Conlon, Joe Phillips, Henri Mead, Cox: Nick Baksa, Coach: Kim Rudder
Race 137. SBYr9-7 4x+ : School Year 9 7th Coxed Quad ScullDivision 1
Start Time: 9:00 AM1000M
L107.07St Ignatius William Polich, Oliver Sheahan, Edward Lenehan, Rory Egan, Cox: Paul Kenderes, Coach: Robert Tucker
L207.06Shore Eric Nam, Jackson Knight, Lewis Brammal, Henry Robinson, Cox: Alex Peterson, Coaches: Sam Walker, Tim Morrison
L307.05Kings 2 Rylee Hazell, Alessio Meroi, Thomas Blatchford, Harrison Usher, Cox: Henry Williams, Coach: James Eaden
L407.02Grammar 2 Andrew Guest, Hugo Sinden, John Mentzines, William Michel, Cox: Bryson Keast, Coaches: Lucian John, Jesse Coyle
Race 147. SBYr9-7 4x+ : School Year 9 7th Coxed Quad ScullDivision 2
Start Time: 9:05 AM1000M
L107.01Grammar 1 Benjamin Lloyd-Hurwitz, Jamie Andrews, Adem Evecek, Andrei Agnew, Cox: Charles Lancaster, Coach: Jesse Coyle
L207.08St Josephs Aidan Kearns, Darcy Adams, Hugo Mangelsdorf, Tom Barrett, Cox: James Ryan, Coach: Joshua Flannery
L307.04Kings 1 Harry Prineas, Thomas Grover, Zachary Lee, Edward Morgan, Cox: Ethan Hanna, Coach: James Eaden
L407.03Grammar 3 Archie O'Connell, Fynn Penny, Peter Watson, Lawson Bartlett, Cox: Nicholas Farrow, Coach: Jesse Coyle
Race 158. SBYr9-6 4x+ : School Year 9 6th Coxed Quad ScullDivision 1
Start Time: 9:10 AM1000M
L108.05St Ignatius Harry Stannard, Max Petchell, Daniel Coates, Jake Goodrich, Cox: Nicholas Gunning, Coach: Robert Tucker
L208.03Newington Louis Miletto, James Evans, Jonty Carr, Jack Steele, Cox: Zak Harrison
L308.04Shore William Wallace, Will Hofman, Oliver Fox, Josh Lam, Cox: Lachlan Wilcox, Coaches: Sam Walker, Tim Morrison
Race 168. SBYr9-6 4x+ : School Year 9 6th Coxed Quad ScullDivision 2
Start Time: 9:15 AM1000M
L108.02Kings Matthew Kearney, Harrison Little Estens, Connor Sinclair, Harrison Stewart, Cox: Daniel Ho Shon, Coach: Oliver Harradine
L208.01Grammar Ethan Driussi, Douglas Cooney, George McEnearney, Fergus Fisher, Cox: Alex Evans, Coach: Christopher Iredale
L308.06St Josephs Massimo Fiore, Max Llyod, Joshua Noye, Joseph Porter, Cox: Oliver Burrows, Coach: Joshua Flannery
Race 179. SBYr9-5 4x+ : School Year 9 5th Coxed Quad ScullDivision 1
Start Time: 9:20 AM1000M
L109.03Newington Alec Willington, Peter Pontifix, Hudson Lund, Tane Blessington, Cox: Luke Maxwell
L209.04Shore Declan Glendinning, Hugo Pruscino, Thomas Odell, Harry Nielsen, Cox: Michael Bartlett, Coaches: Sam Walker, Tim Morrison
L309.07Sydney Boys High Ethan Kwan, Edwin Zheng, Charlie Huang, Kevin Lam, Cox: Matthew Ye, Coaches: Terry Fong, Angus Chilton
L409.05St Ignatius Dermot O'Brien, Caspar Cairns, Edward Fleming, Angus Whiteing, Cox: Charles Alvarez, Coach: Robert Tucker
Race 189. SBYr9-5 4x+ : School Year 9 5th Coxed Quad ScullDivision 2
Start Time: 9:25 AM1000M
L109.01Grammar Benjamin Gayst, Sebastian Judge, Harvey Parmenter, Maxwell Wait, Cox: Max Griffin, Coach: Jesse Coyle
L209.06St Josephs Michael Purtle, Henri Ridal, Luca Cesta, Jimmy Watts, Cox: Kit Hartley, Coach: Joshua Flannery
L309.02Kings Rupert Douglass, Alex Cooke, Jack Witts, Thomas Whalan, Cox: George Massey, Coach: Oliver Harradine
Race 1910. SBYr9-4 4x+ : School Year 9 4th Coxed Quad ScullDivision 1
Start Time: 9:30 AM1000M
L110.05Shore Ryan Elvy, Ellis Barron, Lachlan Young, Hugo Kendrick-Little, Cox: Mitchell Parras, Coaches: Sam Walker, Zach Kosovich
L210.08Sydney Boys High Lawrence D'Mello, Jonathan Gu, Edmond Liang, Winston Wang, Cox: Toby Shi, Coaches: Terry Fong, Angus Chilton
L310.06St Ignatius Samuel Phillip, Charlie Beck, Dominic Marshall, Joseph Giffin, Cox: Nicholas Bunis, Coach: Jackson Garrels
L410.03Newington William Creighton, Oliver Lau, Dhruv Kumar, Zack McGeechan, Cox: Allen Ma
Race 2010. SBYr9-4 4x+ : School Year 9 4th Coxed Quad ScullDivision 2
Start Time: 9:35 AM1000M
L110.07St Josephs Angus Davidson, Oliver Scott, Carter Dombkins, Angus Websdale, Cox: Joey McEwen, Coach: Tiger Parker
L210.04Scots Alan Holten, Benjamin Coe, Richard Scarf, Charles Amos, Cox: Darcy Clifton
L310.02Kings Luke Irving, Callum Taylor, Marcus Malouf, Charlie Rutledge, Cox: Hugh Helps, Coach: Alexandra Cropley
L410.01Grammar Jack Holt, Ryan Gibson, Reuben Wilder, Connor Latham, Cox: Max Parker, Coach: Christopher Iredale
Race 2111. SBYr9-3 4x+ : School Year 9 3rd Coxed Quad ScullDivision 1
Start Time: 9:40 AM1000M
L111.06St Ignatius Alex Noble, Hamish Cressey, Harry Martin, Charlie Rossi, Cox: Dominic Gressier, Coach: Jackson Garrels
L211.08Sydney Boys High Timmy Huang, Kenaz Chan, Jonathan Tran, Robert Chan, Cox: Terry Zhai, Coaches: Terry Fong, Angus Chilton
L311.03Newington Samson Hulks, Elliott O'Connor, Abraham Hassan, Benjamin Salmon, Cox: Zachary Leung
L411.05Shore Matthew Madgwick, William Delaney, Oliver Chapman, Ben Sinclair, Cox: Saxon Vincent, Coaches: Sam Walker, Zach Kosovich
Race 2211. SBYr9-3 4x+ : School Year 9 3rd Coxed Quad ScullDivision 2
Start Time: 9:45 AM1000M
L111.02Kings Max Von Appen, Lachlan Roach, Gabriel Nicholas, Jack Verman, Cox: Kavin Gunashanhar, Coach: Alexandra Cropley
L211.04Scots Sebastian Kroon, Zac Jaques, Duncan Slater, Mack Beardsell, Cox: William Barber
L311.01Grammar Harrison Molloy, Sean Merriman, Henry Blackwell, Bennett Roebuck-Krautz, Cox: Lucas Evans, Coaches: Michael Kelly, Geoffrey Noonan
L411.07St Josephs Luca Schmitt, Sebastian Melki, Hamish Campbell, Ethan Watmore, Cox: Rupert McEvoy, Coach: Tiger Parker
Race 2312. SBYr9-2 4x+ : School Year 9 2nd Coxed Quad ScullDivision 1
Start Time: 9:50 AM1000M
L112.08Sydney Boys High Angus Henningham, Felix Cao, Max Huh, Lachlan Ho, Cox: Aaron Martano, Coaches: Terry Fong, Angus Chilton
L212.03Newington Nicolas Yule, Lachlan Rennie, Christos Fotopoulos, Christian Stefani, Cox: Thomas Wadland
L312.05Shore Ben Maybury, Finn Hancock, Nicholas Lankow, Jack Faddy, Cox: Michael Mingay, Coaches: Sam Walker, Cameron Girdlestone
L412.06St Ignatius Thomas Jewell, Matthew Macey, Thomas Lacey, Henry Payne, Cox: James Casey, Coach: Madeleine Wallace
Race 2412. SBYr9-2 4x+ : School Year 9 2nd Coxed Quad ScullDivision 2
Start Time: 9:55 AM1000M
L112.04Scots Angus McKenzie-Tucker, James Van der Donk, Thomas Hart, Nicholas Solterbeck, Cox: Luka Mattani
L212.01Grammar Kiyan Jahromi, Amante Abela, Ryan Lum, Samuel Duckworth, Cox: Ollie Sholl, Coaches: Geoffrey Noonan, Michael Kelly
L312.07St Josephs Henry Hyde, Matthew Jarjoura, Henry O'Kane, Mack Davis, Cox: Alec De Vlieger, Coach: Samuel Clarke
L412.02Kings Laidley Rouse, Riley Taylor, Alexander Massey, Joseph Vitanza, Cox: Samuel Clemson, Coach: Jack Cook
Race 2513. SBYr9-1 4x+ : School Year 9 1st Coxed Quad ScullDivision 1
Start Time: 10:00 AM1000M
L113.03Newington Adrian Freiburg, Finn Rose, Luke Harvey, Simon Latham, Cox: James Huw
L213.05Shore Oliver Leslie, Jonathan Atkinson, James McArdle, William Austin, Cox: Tom Warburton, Coaches: Sam Walker, Cameron Girdlestone
L313.06St Ignatius Ned O'Rourke, Dally Bird, Lachlan Dalton, Ryan Pascuzzo-Bowditch, Cox: James Fitzgibbon, Coach: Madeleine Wallace
L413.08Sydney Boys High Kelvin Meng, Edward Yoon, Alan Jessup, Alan Ji, Cox: David Oh, Coaches: Terry Fong, Angus Chilton
Race 2613. SBYr9-1 4x+ : School Year 9 1st Coxed Quad ScullDivision 2
Start Time: 10:05 AM1000M
L113.01Grammar Henry Brumpton, Jarod Kim, Jason Zhu He, Thomas Green, Cox: Áedán MacNamara, Coach: Geoffrey Noonan
L213.07St Josephs Harry Curtin, Benjamin Kearney, Aymeric Moloney, Sam Greer, Cox: Bailey Searle, Coach: Samuel Clarke
L313.02Kings Teague Hall, Callum Conroy, Benjamin Irving, Alexander McClean, Cox: Henry Gilder, Coach: Jack Cook
L413.04Scots Franco Squillace, Ethan Lewis, Nicholas Wiggan, Jack Scott, Cox: James Rose
Race 2714. SBYr10-4 8+ : School Year 10 4th EightFinal
Start Time: 10:15 AM1500M
L114.03Shore Fraser Beaney, Reece Heaney, Charlie Gregson, Angus Colman, Nick Halliday, William Rowland-Smith, Max Lillyman, David Low, Cox: Joshua Richardson
L214.01Newington Oscar Linden-Smith, Lucas Dorrell, Mitchell Gigg, Sione Lemoto, Ben Rose, Zack McGeechan, William Creighton, Nicholas Court, Cox: Zachary Leung
L314.04St Josephs Kaylam Hogan, Ryan Knox, Jack Anderson, Angus Ward, Matt Smith, Jacob Barry, Francis Stackpool, Lucas Andrews, Cox: Zachary Lawler, Coach: Joe Bokeyar
L414.02Scots Marcus Ward, Samuel Horton, Maxwell Maquirang, Maximilian Philips, Levi Teen, Alexander Farfan, Andrew Dunsmore, Harry Clyne, Cox: Llewellyn Medland
Race 2815. SBYr10-3 8+ : School Year 10 3rd EightFinal
Start Time: 10:20 AM1500M
L115.04Shore Angus Greig, Riley Salter, James Kellahan, William Erby, Andy Hoffman, Hamish McMullen, Wyatt Bellotti, Jack Taylor, Cox: Nicco McIntyre, Coaches: Joshua Beever, Angus Tinworth
L215.05St Ignatius Seanan Byrne, Matthew Simmon, Finn McDonald, Joseph Wotherspoon, Harrison O'Mally, Christian O'Donnell, Fredrick Regan, William Dimoff, Cox: Rory Burke, Coach: Sam De Angelis
L315.02Newington Samson Hulks, Elliott O'Connor, Abraham Hassan, Finn Rose, Adrian Freiburg, Lachlan Rennie, Christos Fotopoulos, Nicolas Yule, Cox: Thomas Wadland
L415.06St Josephs Bill Dalton, Matthew Neilson, Francesco Calabro, Adam Lunn, Samuel Browne, James Gentile, Angus Dermody, George Scarf, Cox: Max Cullen, Coaches: James Quinn, George Davis
L515.01Kings Lachlan Clark, Rishi Ganeshan, Willem Gribble, Henry Doering, Nicholas Coulton, Lyal Stanford, Luke Thierry, Tom Wickham, Cox: Harry Dakin, Coach: Billy Richards
L615.03Scots Bailey Thomas, Loic Cameron, William Green, Harry Roberts, Lucas Robinson, Oliver Stuart, Blair Hooker, Nicholas Campbell, Cox: Flynn Rowlands
Race 2916. SBYr10-2 8+ : School Year 10 2nd EightDivision 1
Start Time: 10:25 AM1500M
L116.02Newington Adrian Freiburg, Henry Taylor, Finn Rose, Tom Sutton, Bradley Parker, Luke Harvey, Ned Stevens, Riley Tran-Huynh, Cox: James Huw
L216.05St Ignatius Michael Norton, Thomas Tucker, Joshua Steel, Thomas Benson, Will Metcalfe, Jaxon Rose-Cummins, Joshua Fish, Joseph Carter, Cox: Douglas McGrath, Coach: Conor Gorman
L316.07Sydney Boys High Nicholas Shao, David Tsai, Angus Ng, Amerthan Thevathasan, Marcus Borscz, Edison Dorahy, Thomas Schanzer, Rongxuan Chong, Cox: Kieren Karanjia, Coach: John Johnson
L416.04Shore Sam Duckworth, Louis Phillips, Daniel Williams, Wilton Martin, Sam Perryman, Ben Shilling, Max Irving, Jonathan Malcolm, Cox: Nicholas Dunlop, Coach: Werner Pienaar
Race 3016. SBYr10-2 8+ : School Year 10 2nd EightDivision 2
Start Time: 10:30 AM1500M
L116.01Kings Charles Farrington, Jack Thomas, Oscar Passilier, Hugo Clarke, Connor Monroe, Ethan Miller, Tom Nivison, James Usher, Cox: Fergus Friend, Coach: Joshua Moore
L216.03Scots Jack Veron, Lawson Mahoney, Xavier Lefebvre, Alexander Swan, James Walker, Archie Crawford, Benjamin Wade, Hugo Walker, Cox: Douglas Farquhar
L316.06St Josephs Matt O'Malley, Harry Skinner, Nick Mirow, Luke Ryan, Angus Houston, Max Voulgaris, Patrick Bingham, Nick Jackson, Cox: Jack Power, Coaches: John Reading, Lesley Dankbaar
Race 3117. SBYr10-1 8+ : School Year 10 1st EightDivision 1
Start Time: 10:35 AM1500M
L117.06St Ignatius Henry Ryan, George Clark, Jack Rooney, Rhett Wheelhouse, Lachlan Doust, Simon Kenderes, Archibald Collins, Cassius Clinton, Cox: James Debus, Coach: Stuart Halsall
L217.08Sydney Boys High Ashley Ow, Jason Yu, Jie Zhou, Matthew Le, Jack Parsons, James Appleton, Leo Ye, Christopher Ta, Cox: Christopher Jin, Coach: Lachlan Hine
L317.05Shore Ben Xifaras, Max Pearce, Henry Elmslie, Benjamin Henchman, Hugo Ohlsson, Nicholas Thurgarland, Austin Bogatez, Deuchar Dight, Cox: Nicholas Leijer, Coaches: Jessica Wickenden, Glenn Bates
L417.03Newington Simon Latham, Samuel Boland, Miles Parhash, Oscar Lynch, Alexander Wood, Angus Webster, Harry Janson, Finn Tainsh, Cox: Joshua Khu
Race 3217. SBYr10-1 8+ : School Year 10 1st EightDivision 2
Start Time: 10:40 AM1500M
L117.02Kings Jack Gavan, Hugh Watts, William Dugan, Nicholas Jones, Isaac Munro, Thomas Jarvis, William Fulton-Kennedy, Felix Weston, Cox: Chad Parsons, Coach: Jared Wallington
L217.04Scots Benjamin Zucchiatti, Billy Sanders, Thomas Aveyard, Joe Brial, Max Rush, Hamish Moore, Mostyn Emery, Ross Batho, Cox: James Rose, Coach: Michael Probert
L317.07St Josephs Julian Visalli, Robbie Matchett, Lachlan Saar, Joshua Hewitt, Elliot Simpson, Lucas Easton, Luke O'Shannessy, Nic Rath, Cox: Jack Lewis, Coaches: Robert Shirlaw, Anthony Boyd
L417.01Grammar Sebastian Carl, Anthony Ball, Hugo Gaspar, Sam Mentzines, Max Danta, Hugh Ashley, Ben Ringrose, Henry Palmerlee, Cox: Jacob Thai, Coach: Philip Barr
Race 3318. SB3 8+ : School Third EightDivision 1
Start Time: 10:45 AM1500M
L118.05St Ignatius 1 Marc Calderan, Juan Gallardo, Samuel Phillips, Jack Herschel, Jack Calderan, Edward Miller, Luke Hulme, Max Russell, Cox: Fabrizio Antonelli, Coaches: Joshua De Angelis, Thomas Huttary
L218.01Grammar James Furlan, Michael Agiotis, Erik Pridgen, James Armitage, Nicholas Ward, Samuel Myers, John Trimmer, Alexander Ng, Cox: Daniel Mekertician
L318.04Scots Darcy Clifton, Angus Aitken, Hamish Dunstan, Hamish Todd, Thomas Negus, Jack Hunter, Lochlan Crossley, Sebastian Galetto, Cox: Jack Davis
L418.08St Josephs 2 Joshua Whineray, Charlie Lawler, Brynn Farmilo, Liam Flannery, Benjamin Webb, Fiu Gibson, Francis Chow, James Zambelli, Cox: Thomas Basha, Coach: Dominic McDonald
Race 3418. SB3 8+ : School Third EightDivision 2
Start Time: 10:50 AM1500M
L118.02Kings Justin Takemoto, Nikhil Patel, Will Grant, William Lukabyo, Nicholas Heanly, Henry Coupland, Timothy Sampson, Jock Bell, Cox: Mackenzie Cooke, Coach: Toby Moore
L218.07St Josephs 1 Brendon McMorrow, Joseph Den, Oliver O'Kane, Daniel Chinnappa, Thomas Shanks Anderson, Patrick Heilman, Jordan Castaldi, Sean Glover, Cox: Ben Horsley, Coach: Ken MacRae
L318.03Newington Fergus Finlayson, Peter Kosmas, Lachlan Fisher, Massimo Marchese, Petro Kaloterakis, Chris Icanovski, Finlay Thompson, Angus Powell, Cox: Justin Ly, Coach: Alex Nichol
L418.06St Ignatius 2 Ernie Pagliaro, Angus McGrath, James Priest, Will Hancock, Harrison Tate, Seanan Byrne, Samuel Moloney, Daniel Freidman, Cox: James Fitzgibbon, Coaches: Luke O'Brien, Thomas Huttary
Croker OarsResults brought to you by Croker Oars