Roseville

2017 Roseville College Regatta

Date: Sat 11th March, 2017
Venue: Iron Cove
Lane Draw
Options:    Show
Saturday 11th March, 2017

Race 11. SGYr8 2x : Schoolgirl Year 8 Double ScullDivision 1
Start Time: 8:00 AM1000M
L101.03MLC School 1 Cynthia Hu, Angela Trang, Coaches: Robert Glendenning, Andrew Patterson
L201.08PLC Sydney 3 Annabelle Englert, Madeleine Hardy, Coach: Sarah Parsons
L301.12Pymble Ladies 3 Abby Jackson, Talia Dunlop
L401.22Tara School 2 Isabella Moon, Annelise Juriansz, Coaches: Laura Brienesse, Graham Gardiner, Janine Lippi
L501.19Sydney Girls 4 Katrina Teoh, Ananya Hari, Coaches: Zoe Mackenzie, Luke Stait
L601.18Sydney Girls 3 Leila Rahme, Doris Zungar, Coaches: Zoe Mackenzie, Luke Stait
Race 21. SGYr8 2x : Schoolgirl Year 8 Double ScullDivision 2
Start Time: 8:05 AM1000M
L101.21Tara School 1 Yara Alhajali, Georgia Harrison, Coaches: Laura Brienesse, Graham Gardiner, Janine Lippi
L201.15St Catherine's 2 Harriet Amos, Connie Skeffington
L301.17Sydney Girls 2 Josephine Lim, Jacquie Ryan, Coaches: Zoe Mackenzie, Luke Stait
L401.07PLC Sydney 2 Cate Brady, Clare Racki, Coach: Sarah Parsons
L501.11Pymble Ladies 2 Emma Sullivan, Anna Hong
L601.04MLC School 2 Ava Lee, Ella Zohs, Coaches: Robert Glendenning, Andrew Patterson
Race 31. SGYr8 2x : Schoolgirl Year 8 Double ScullDivision 3
Start Time: 8:10 AM1000M
L101.06PLC Sydney 1 Sophie Rollason, Mia Pasin, Coach: Christopher McCarthy
L201.05MLC School 3 Natasha Gokcen-Nehme, Sarah Carvolth, Coaches: Robert Glendenning, Andrew Patterson
L301.14St Catherine's 1 Imogen Spense, Emma Higgins
L401.10Pymble Ladies 1 Mia Campbell, Penelope Wykeham-Fiennes
L501.16Sydney Girls 1 Sophia Murphy, Bianca Tzioumis, Coaches: Zoe Mackenzie, Luke Stait
Race 41. SGYr8 2x : Schoolgirl Year 8 Double ScullDivision 4
Start Time: 8:15 AM1000M
L101.02Loreto Normanhurst Emma Flaherty, Elizabeth Bolster
L201.13Pymble Ladies 4 Alexandra Johnson, Georgina Seymour
L301.20Sydney Girls 5 Amy Elliot, Nikhita Prabhakaran, Coaches: Zoe Mackenzie, Luke Stait
L401.09PLC Sydney 4 Lauren Thomas, Paris Tomaras, Coach: Izzy Hooton
L501.01Loreto Kirribilli Harper Gracie, Lily Foster, Coach: Zachary Scott
Race 52. SGYr8 1x : Schoolgirl Year 8 Single ScullDivision 1
Start Time: 8:20 AM1000M
L102.28St Catherine's 3 Eeshani Umayal Parameswaran
L202.22Pymble Ladies 3 Lucy Williams
L302.16PLC Sydney 6 Bianca Haron, Coach: Emma Vey-Cox
L402.39Tara School 4 Emelie Waugh, Coaches: Laura Brienesse, Graham Gardiner, Janine Lippi
L502.15PLC Sydney 5 Sara Fahey, Coach: Cassie Meyer
L602.33Sydney Girls 1 Sophia Dervenis, Coaches: Zoe Mackenzie, Luke Stait
Race 62. SGYr8 1x : Schoolgirl Year 8 Single ScullDivision 2
Start Time: 8:25 AM1000M
L102.17PLC Sydney 7 Heidi Osborne, Coach: Emma Vey-Cox
L202.30St Catherine's 5 Alydiira Price
L302.34Sydney Girls 2 Madeleine Fiene, Coaches: Zoe Mackenzie, Luke Stait
L402.13PLC Sydney 3 Georgie Whitford, Coach: Cassie Meyer
L502.20Pymble Ladies 1 Mikayla Arthur
L602.01Loreto Kirribilli 1 Jatali Brown, Coach: Zachary Scott
Race 72. SGYr8 1x : Schoolgirl Year 8 Single ScullDivision 3
Start Time: 8:30 AM1000M
L102.06MLC School 4 Inez Kritzler, Coaches: Robert Glendenning, Andrew Patterson
L202.18PLC Sydney 8 Claudia Thompson, Coach: Emma Vey-Cox
L302.23Pymble Ladies 4 Kelly Slater
L402.19PLC Sydney 9 Isabella Sheldrick, Coach: Emma Vey-Cox
L502.31St Catherine's 6 Nicole Chong
L602.40Tara School 5 Macayla Hole, Coaches: Laura Brienesse, Graham Gardiner, Janine Lippi
Race 82. SGYr8 1x : Schoolgirl Year 8 Single ScullDivision 4
Start Time: 8:35 AM1000M
L102.38Tara School 3 Lily Gavan, Coaches: Laura Brienesse, Graham Gardiner, Janine Lippi
L202.10PLC Sydney 11 Ellena Polly, Coach: Izzy Hooton
L302.11PLC Sydney 12 Eva Hopwood, Coach: Izzy Hooton
L402.27St Catherine's 2 Georgia Shearer
L502.25Pymble Ladies 6 Sophie Graham
L602.05MLC School 3 Sarah Carvolth, Coaches: Robert Glendenning, Andrew Patterson
Race 92. SGYr8 1x : Schoolgirl Year 8 Single ScullDivision 5
Start Time: 8:40 AM1000M
L102.08PLC Sydney 1 Jade Lim, Coach: Christopher McCarthy
L202.03MLC School 1 Elle Tamvakolos, Coaches: Robert Glendenning, Andrew Patterson
L302.29St Catherine's 4 Lucinda Edwards
L402.21Pymble Ladies 2 Emily Oppenheim
L502.14PLC Sydney 4 Madeline Panos, Coach: Cassie Meyer
L602.36Tara School 1 Sophia Kennaugh, Coaches: Laura Brienesse, Graham Gardiner, Janine Lippi
Race 102. SGYr8 1x : Schoolgirl Year 8 Single ScullDivision 6
Start Time: 8:45 AM1000M
L102.02Loreto Kirribilli 2 Indiana O'Loughlin, Coach: Zachary Scott
L202.41Tara School 6 Deveka Lingham, Coaches: Laura Brienesse, Graham Gardiner, Janine Lippi
L302.12PLC Sydney 2 Alexandra Vaughan, Coach: Cassie Meyer
L402.07North Sydney Girls Faye Tang, Coach: Michael Bernerius
L502.04MLC School 2 Olivia Codevelle, Coaches: Robert Glendenning, Andrew Patterson
L602.26St Catherine's 1 Amelia Cooper
Race 112. SGYr8 1x : Schoolgirl Year 8 Single ScullDivision 7
Start Time: 8:50 AM1000M
L102.09PLC Sydney 10 Summer Wanless, Coach: Izzy Hooton
L202.32St Catherine's 7 Chloe Munro
L302.37Tara School 2 Sarah Fahd, Coaches: Laura Brienesse, Graham Gardiner, Janine Lippi
L402.35Sydney Girls 3 Emmaline Britt, Coaches: Zoe Mackenzie, Luke Stait
L502.24Pymble Ladies 5 Clare Macpherson
Race 123. SGYr10 8+ : Schoolgirl Year 10 EightFinal
Start Time: 8:55 AM1500M
L303.01Loreto Kirribilli Mim Dixon, Charlotte Kearney, Molly Lennon, Samantha Conway, Isabella Meagher, Emma Greene, Isabella Helmich, Sophie McKelvey, Cox: Kathryn Melluish, Coaches: Elliot Hunt, James Montgomery
L403.02Loreto Normanhurst Lucy Illek, Caitlin Von Behr, Ainsley Woods, Laura Gourley, Georgia Bowditch, Grace Gillies, Anastasia Leaver, Charlotte Duff-Clarke, Cox: Hannah Cowap
Race 134. SGYr9-1 4x+ : Schoolgirl Year 9 Coxed Quad Scull Division 1Division 1
Start Time: 9:05 AM1000M
L104.02Loreto Normanhurst Heather Hanigan, Molly Pringle, Brahnie Mitchell, Charlotte Goldman, Cox: Elizabeth Bolster
L204.05PLC Sydney Natasha Tran, Abigail Edwards, Sienna Pasin, Phoebe Englert, Cox: Lucy Froggatt, Coach: Natalie Legge
L304.08St Catherine's Aimee Tainsh, Jamilla Ledet, Katarina Saravanos, Bianca Horrell, Cox: Piper MacNeall, Coach: Richard Coakley
L404.03MLC School Darani Gilchrist, Samantha Naayen, Lily Smith, Ava Heine, Cox: Uma Barrett, Coaches: Kathleen Hextell, Robert Glendenning
L504.09Sydney Girls Julie Kim, Caitlin McManus-Barrett, Doris Doyle, Josie Richards, Cox: Amy Wade, Coaches: Bryony Gerofi, James Gerofi
Race 144. SGYr9-1 4x+ : Schoolgirl Year 9 Coxed Quad Scull Division 1Division 2
Start Time: 9:10 AM1000M
L104.10Tara School Samia Bassal, Nicole Seraglio, Holly Hall, Tara Collins, Cox: Cate Crampton, Coaches: Laura Brienesse, Graham Gardiner, Andrea Millar
L204.04North Sydney Girls Cindy Sun, Linna Ma, Siluni Athauda, Ela Cimen, Cox: Catherine Huang, Coach: Michael Bernerius
L304.06Pymble Ladies Breanna Nicholls, Summer Hall, Sophie Wickins, Ella Cassin, Cox: Isabelle Hudson, Coaches: Michael Jenkins, Simon Pennington
L404.01Loreto Kirribilli Charlotte Tiffin, Lucy Owens, Emma Whineray, Josephine McDougall, Cox: Teresa Harris, Coach: Esther San Miguel
L504.07Roseville Isabelle Watson, Josette Pearce, Lucy McAlpine, Alex Brown, Cox: Hannah Clayton, Coach: Gonzalo Briones
Race 155. SGYr9-2 4x+ : Schoolgirl Year 9 Coxed Quad Scull Division 2Division
Start Time: 9:15 AM1000M
L105.03MLC School Olivia Debs, Tayla Kerpiniotis, Ellena Hartzenberg, Ella Woolbank, Cox: Imogen Kuah, Coaches: Kathleen Hextell, Robert Glendenning
L205.04PLC Sydney Aja Davidson, Grace Alleyn, Molly Davies, Lily Pacey, Cox: Angelina Kaleel, Coach: Georgia Campbell
L305.02Loreto Normanhurst Isabella Dodd, Lara Ciesiolka, Bridget Maguire, Grace Tassell, Cox: Zoey Hartshorne
L405.06Roseville Katie Ashworth, Carris Campbell, Tiffany Smith, Abby Lander, Cox: Lucy Thomsen, Coach: Brieana Monk
L505.08Sydney Girls Phoebe Loh, Ally Pitt, Emma Comninos, Lara Thurgood, Cox: Zoe Szeto, Coaches: Bryony Gerofi, James Gerofi
L605.05Pymble Ladies Stephanie Volos, Olivia Spanswick, Isobel Clift, Jessica Oppenheim, Cox: Hannah Maher, Coach: Claudia Lowe
L705.07St Catherine's Eia Hickey-Berry, Zoe Hall, Cecile Jin, Mia Warren, Cox: Brittany Duff, Coaches: Franc Gourlas, Lara Campbell
L805.01Loreto Kirribilli Emily Davidson, Isabella Nixon, Abigail Van Vliet, Abbie Walsh, Cox: Eliza Payne, Coach: Saskia Hartog
Race 166. SGYr9-3 4x+ : Schoolgirl Year 9 Coxed Quad Scull Division 3Final
Start Time: 9:20 AM1000M
L106.03Pymble Ladies Philippa Buchanan, Eleanor Buchanan, Annabelle Webb, Brigitte Singarayar, Cox: Gabriella Chippeck, Coaches: Amelia Halley, Georgina Masters
L206.02Loreto Normanhurst Caitlin Spora, Ava James, Stephanie Arnold, Bridie Cooksey, Cox: Emma Flaherty
L306.01Loreto Kirribilli Grace Moore, Eleanor Marr, Eliza Dunlop, Emma Carey, Cox: Cate Carlson, Coach: Jack Brooks
L406.05Sydney Girls Amity Lorenz, Philippa Stokes, Sophie Merlo, Maddy Sloan, Cox: Nancy Su, Coaches: Bryony Gerofi, James Gerofi
L506.04Roseville Remi Hekimian, Darcey White, Annabelle Erby, Bridget Hunt, Cox: Sarah Gates, Coach: Alyssa Burke
Race 177. SGYr9-4 4x+ : Schoolgirl Year 9 Coxed Quad Scull Division 4Final
Start Time: 9:25 AM1000M
L107.01Loreto Kirribilli Charlotte Ross, Zoe Graham, Meg Lonie, Stephanie Martinus, Cox: Emily Kellick, Coach: Zachary Scott
L207.03North Sydney Girls Faye Tang, Kayna Fichadia, Anika Thind, Jessie Ye, Cox: Jamaica Sy, Coach: Michael Bernerius
L307.05Roseville Isabella Ryan, Samantha Reeves, Isabelle Harrison, Beatrix Jones, Cox: Hannah Clayton, Coach: Robert Wells
L407.02Loreto Normanhurst Audrey Madigan, Lauren Hession, Nicola Sherwood, Pollyanna Canty, Cox: Ella Dwyer
L507.04Pymble Ladies Tess Orton, Madeline Warden, Amelie Clarke, Sophie Renwick, Cox: Georgia Montgomerie, Coaches: Jasmine Hanley, Madeline Tanna
Race 188. SGYr9-5 4x+ : Schoolgirl Year 9 Coxed Quad Scull Division 5Final
Start Time: 9:30 AM1000M
L108.02Loreto Kirribilli 6 Emma Vizvary, Sophie Bateman, Olivia Olivieri, Caitlin Ell, Cox: Mia Willoughby, Coach: Saskia Hartog
L208.04Pymble Ladies Tara Narayan, Georgina Ericsson, Ava Mcclean, Claudia Braysich, Cox: Amber Cai, Coach: Karl Schmidt
L308.01Loreto Kirribilli 5 Josephine Barwick, Annabel Price, Matilda Holden, Erin Fisk, Cox: Lucinda Payne, Coach: Mia San Miguel
L408.05Roseville Sophie Brady, Alice MacKinlay, Emma Reading, Adelaide French, Cox: Lily O'Dwyer, Coach: Aimee Watson
L508.03Loreto Normanhurst Vivica Turnbull, Annabel Curran, Emma Davies, Samantha Parsons, Cox: Bridget Green
Race 199. SG Para 1x : Schoolgirl Para Single ScullFinal
Start Time: 9:35 AM1000M
L209.01PLC Sydney 1[LTA] Ruby Sutherland, Coach: Matthew Donnellan
L309.03PLC Sydney 3[LTA] Ishani Roy, Coach: Matthew Donnellan
L409.04PLC Sydney 4[LTA] Lauren Webber, Coach: Matthew Donnellan
L509.02PLC Sydney 2[LTA] Bronte Marshall, Coach: Matthew Donnellan
Race 2010. SG Para 1x 500 : Schoolgirl Para Single Scull Recreational 500Final
Start Time: 9:45 AM500M
L310.02PLC Sydney 1 Eleanor Taylor, Coach: Matthew Donnellan
L410.01PLC Sydney 2 Rosie Tunstall, Coach: Matthew Donnellan
Race 2111. SG 4+ : Schoolgirl FourFinal
Start Time: 9:50 AM1500M
L311.02St Catherine's Sophie Breznik, Tilly Hunt, Catherine Johnson, Matilda Borthwick, Cox: Imogen Heywood
L411.01Roseville Alexandra Bailey-Coleman, Georgie McArdle, Charlotte McBrayer, Louisa Ritchens, Cox: Sophie Sneyd, Coach: Gonzalo Briones
Race 2212. SG 4x+ : Schoolgirl Coxed Quad ScullDivision 1
Start Time: 9:56 AM1500M
L112.02Loreto Normanhurst 2 Erin O`Brien, Harriette Negline-Smyth, Sarah Henry, Chloe Bremer, Cox: Elisabeth Scharbach
L212.08North Sydney Girls 2 Linna Ma, Millie Zhou, Shivanee Gopal, Ming-Yee Sun, Cox: Sarah Lau, Coach: Michael Bernerius
L312.05Loreto Normanhurst 5 Lara Al Amri, Angeline Raggett, Sophie Bell, Ivana Ojurovic, Cox: Bridget Green
L412.04Loreto Normanhurst 4 Gabriella Whipps, Hannah John, Emma Carrigan, Antonia Tassell, Cox: Lara Kirkwood
L512.03Loreto Normanhurst 3 Arabella Barr, Imogen Whitnall, Sarah Maguire, Harriet Perosin, Cox: Dominique Rossell
L612.10Pymble Ladies Elizabeth Ward, Jessica Lee, Olivia Carver, Lauren Faahan-Smith, Cox: Sophie Angus
Race 2312. SG 4x+ : Schoolgirl Coxed Quad ScullDivision 2
Start Time: 10:02 AM1500M
L112.09PLC Sydney Lillli Glenn, Laura Brady, Isabella Dorigo, Lexe Meyer, Cox: Stella Shannon, Coach: Annie Achie
L212.13Tara School Cate Crampton, Ella Summers, Brianna Dwight, Gabriella Horton, Cox: Deveka Lingham, Coaches: Laura Brienesse, Graham Gardiner, Robyn Mackney
L312.06MLC School Fiona Paterson, Mia Caputo, Ellyn Sheehy, Lauren McLean, Cox: Madeleine Aitken, Coach: Robert Glendenning
L412.01Loreto Normanhurst 1 Jessica McElroy, Meg Conlon, Lori Hunter, Eloise Ryan, Cox: Hannah Cowap
L512.12Sydney Girls Sara McDonald, Deborah Prospero, Kirrali Schofield, Charlotte Trent, Cox: Anastasia Dale, Coaches: Paul Coates, Timothy Hughes
L612.07North Sydney Girls 1 Ela Kos, Edwina Stephenson, Summer Menezes, Amelia Langley, Cox: Yan Zhai, Coach: Michael Bernerius
L712.11Roseville Sophia De Luca, Lucy Mills, Millicent Cook, Isabella Adams, Cox: Catherine Clarkson, Coach: Luke Gardner
Race 2413. SG2 8+: Schoolgirl Second Eight
14. SG1 8+: Schoolgirl 1st Eight
Final
Start Time: 10:08 AM1500M
SG2 8+
L213.02Pymble Ladies Arabella Hamilton, Charlotte Buckland, Phoebe Coles, Abigail Irving, Dominique Nash, Emily Clisdell, Alice Clifton, Jacqueline Ferry, Cox: Daisy Spence, Coaches: Richard Allsop, Karl Schmidt
L313.01Loreto Kirribilli Sarah Lowrey, Isabella Linschoten, Anna Sandford, Sophie Scholes, Katherine Hogg, Emily Marshall, Georgina Drinnan, Alexandra Pappas, Cox: Claudia Sayle, Coaches: Martin Gordon, Charles Marriott
SG1 8+
L414.02Loreto Normanhurst Alana Lawson, Rosalind Daly, Camille Morrison, Lauren Graham, Claire Hassall, Niamh Graham, Abbie McEvoy, Lucy Hassall, Cox: Hannah Cowap
L514.01Loreto Kirribilli Caitlin Goodman, Hannah Potts, Bridgette Peacocke, Olivia Jackson, Phoebe Halley, Eliza Sheldon, Sophie De Angelis, Elise Dixon, Cox: Niamh Mulveney, Coaches: Kendall Brodie, Tess Dixon
Race 2515. SGYr10 2x : Schoolgirl Year 10 Double ScullDivision 1
Start Time: 10:14 AM1500M
L115.12Sydney Girls Joyce Qian, Whitney Zhu, Coaches: Paul Coates, Timothy Hughes
L215.11St Catherine's Arabella Hammond, Rebecca Rosenberg
L315.08PLC Sydney 3 Anneka Graham, Esther Rutherford, Coach: Georgia Campbell
L415.10Pymble Ladies 2 Robyn Merrett, Samira Bagga
L515.01Balmain Maxine Franz, Zoe Reid, Coaches: Geoffrey Noonan, Malcolm Campbell
Race 2615. SGYr10 2x : Schoolgirl Year 10 Double ScullDivision 2
Start Time: 10:20 AM1500M
L215.09Pymble Ladies 1 Jamie Bell, Eleanor Nettleton, Coach: Claudia Lowe
L315.02Loreto Kirribilli Mim Dixon, Molly Lennon, Coach: Elliot Hunt
L415.05North Sydney Girls Kayna Fichadia, Anika Thind, Coach: Michael Bernerius
L515.06PLC Sydney 1 Sophie Montague, Lauren D'Addona, Coach: Sian Brown
Race 2715. SGYr10 2x : Schoolgirl Year 10 Double ScullDivision 3
Start Time: 10:26 AM1500M
L215.13Tara School Jessica Smith, Amelia Dickinson, Coaches: Laura Brienesse, Graham Gardiner, Robyn Mackney
L315.07PLC Sydney 2 Alexandra Louizos, Alannah Saad, Coach: Georgia Campbell
L415.04MLC School Claire McLelland, Sophie Newby, Coaches: Robert Glendenning, Kirsten Liljeqvist
L515.03Loreto Normanhurst Sophie Bell, Angeline Raggett
Race 2816. SGYr10 1x : Schoolgirl Year 10 Single ScullDivision 1
Start Time: 10:32 AM1500M
L116.12Pymble Ladies 2 Tara McIntosh
L216.01Burwood Girls High Jennifer Gainsford
L316.03Loreto Kirribilli 1 Sophie McKelvey, Coach: Elliot Hunt
L416.08PLC Sydney 2 Olivia Leckie, Coach: Jonathon Camp
L516.20MLC School Emily Osborne, Coaches: Robert Glendenning, Kirsten Liljeqvist
Race 2916. SGYr10 1x : Schoolgirl Year 10 Single ScullDivision 2
Start Time: 10:38 AM1500M
L116.07PLC Sydney 1 Marie Xistouris, Coach: Jonathon Camp
L216.14Roseville Erin McCabe, Coach: Erin Woodley
L316.19Tara School 3 Amelia Dickinson, Coaches: Laura Brienesse, Graham Gardiner, Robyn Mackney
L416.16Sydney Girls Sara McDonald, Coaches: Paul Coates, Timothy Hughes
L516.05MLC School Madeleine Murphy, Coaches: Robert Glendenning, Kirsten Liljeqvist
Race 3016. SGYr10 1x : Schoolgirl Year 10 Single ScullDivision 3
Start Time: 10:44 AM1500M
L116.15St Catherine's Tamzin Heywood, Coach: Jarrod Watson
L216.10PLC Sydney 4 Zara-Rose Santos, Coach: Jonathon Camp
L316.11Pymble Ladies 1 Maddison Everingham, Coaches: Carina Simpson, William Slattery
L416.17Tara School 1 Frances Juriansz, Coaches: Laura Brienesse, Graham Gardiner, Robyn Mackney
L516.02Barker College Eve Timms, Coach: Robert Glendenning
Race 3116. SGYr10 1x : Schoolgirl Year 10 Single ScullDivision 4
Start Time: 10:50 AM1500M
L116.06North Sydney Girls Ela Kos, Coach: Michael Bernerius
L216.13Pymble Ladies 3 Rebecca Jones
L316.09PLC Sydney 3 Heloise Arraj, Coach: Jonathon Camp
L416.04Loreto Kirribilli 2 Isabella Meagher, Coach: Elliot Hunt
L516.18Tara School 2 Demi Papasinos, Coaches: Laura Brienesse, Graham Gardiner, Robyn Mackney
Race 3217. SGYr10 4+ : Schoolgirl Year 10 Coxed FourFinal
Start Time: 10:56 AM1500M
L317.02St Catherine's May Pinnegar, Aisling Harrison, Isabella Plaisted, Abbey Gibbs, Cox: India Powell, Coach: Jarrod Watson
L417.01Loreto Kirribilli Samantha Conway, Annabel Drinnan, Isabella Helmich, Ruby Fitzgibbon, Cox: Freya Stephens, Coach: Nicholas Gowing
Race 3318. SGYr8-1 4x+ : Schoolgirl Year 8 Coxed Quad Scull Division 1Division 1
Start Time: 11:05 AM1000M
L118.07St Catherine's Georgia Shearer, Eeshani Umayal Parameswaran, Lucinda Edwards, Alydiira Price, Cox: Emilia (Pippie) Richardson, Coaches: Jarrod Watson, Matthew Carroll
L218.06Roseville Isabella Ryan, Annabelle Erby, Darcey White, Samantha Reeves, Cox: Lily O'Dwyer, Coach: Robert Wells
L318.02Loreto Normanhurst Ruby Booth, Maya Jones, Lillian Dean, Scarlett O'Kane, Cox: Elizabeth Bolster
L418.05Pymble Ladies Tara Narayan, Georgina Ericsson, Ava Mcclean, Claudia Braysich, Cox: Amber Cai, Coach: Karl Schmidt
L518.01Loreto Kirribilli Harper Gracie, Jatali Brown, Lily Foster, Indiana O'Loughlin, Cox: Eimear Harding, Coach: Zachary Scott
Race 3418. SGYr8-1 4x+ : Schoolgirl Year 8 Coxed Quad Scull Division 1Division 2
Start Time: 11:10 AM1000M
L218.09Tara School Yara Alhajali, Macayla Hole, Emelie Waugh, Lily Gavan, Cox: Cate Crampton, Coaches: Laura Brienesse, Graham Gardiner, Andrea Millar
L318.03MLC School Inez Kritzler, Natasha Gokcen-Nehme, Olivia Codevelle, Elle Tamvakolos, Cox: Madeleine Aitken, Coaches: Robert Glendenning, Andrew Patterson
L418.08Sydney Girls Madeleine Fiene, Emmaline Britt, Jacquie Ryan, Sophia Murphy, Cox: Christina Pham, Coaches: Zoe Mackenzie, Luke Stait
L518.04PLC Sydney Cate Brady, Clare Racki, Annabelle Englert, Madeleine Hardy, Cox: Phoebe Glenn, Coach: Sarah Parsons
Race 3519. SGYr8-2 4x+ : Schoolgirl Year 8 Coxed Quad Scull Division 2Division
Start Time: 11:15 AM1000M
L119.02Loreto Normanhurst Eliza Haire, Genevieve Hadwen, Simone Robinson, Olivia Colman, Cox: Emma Flaherty
L219.07Sydney Girls Josephine Lim, Bianca Tzioumis, Katrina Teoh, Leila Rahme, Cox: Amy Elliot, Coaches: Zoe Mackenzie, Luke Stait
L319.03PLC Sydney Amelie Larsen, Angie Rofail, Myeisha Taylor, Charlotte Guest, Cox: Jasmine Boyd, Coach: Sian Brown
L419.06St Catherine's Amelia Cooper, Imogen Spense, Nicole Chong, Chloe Munro, Cox: Lilli O'Driscoll, Coach: Georgia Bowd
L519.08Tara School Georgia Harrison, Isabella Moon, Sarah Fahd, Deveka Lingham, Cox: Ella Summers, Coaches: Laura Brienesse, Graham Gardiner, Janine Lippi
L619.05Roseville Beatrix Jones, Alice MacKinlay, Isabelle Harrison, Sophie Brady, Cox: Lucy Thomsen, Coach: Alyssa Burke
L719.01Loreto Kirribilli Emma Vizvary, Sophie Bateman, Olivia Olivieri, Caitlin Ell, Cox: Mia Willoughby, Coach: Saskia Hartog
L819.04Pymble Ladies Mikayla Arthur, Emily Oppenheim, Lucy Williams, Kelly Slater, Cox: Alice Walker, Coach: Amelia Halley
Race 3620. SGYr8-3 4x+ : Schoolgirl Year 8 Coxed Quad Scull Division 3Division
Start Time: 11:20 AM1000M
L120.02Loreto Normanhurst Eloise Carey, Tia Ranftl, Claire Evans, Brynnin Barr, Cox: Zoey Hartshorne
L220.04Pymble Ladies Emma Sullivan, Anna Hong, Abby Jackson, Talia Dunlop, Cox: Molly Mappin, Coaches: Gareth Deacon, Pravin Radhakrishnan
L320.03PLC Sydney Alexandra Reed, Monique Saad, Emma O'Dea, Ashley Hovilai, Cox: Mia Pasin, Coach: Matilda Fay
L420.01Loreto Kirribilli Sarah Christensen, Abigail Skinner, Isabelle Constantian, Chloe Robison, Cox: Dominique Conway, Coach: Mia San Miguel
L520.06St Catherine's Chloe Sassine, Connie Skeffington, Harriet Amos, Emma Higgins, Cox: Lara Sciberras, Coaches: Lara Campbell, Georgia Bowd
L620.05Roseville Sarah Gates, Emma Reading, Hannah Clayton, Adelaide French, Cox: Lily O'Dwyer, Coach: Aimee Watson
L720.07Sydney Girls Doris Zungar, Ananya Hari, Sophia Dervenis, Nikhita Prabhakaran, Cox: Nahrain Oshana, Coaches: Zoe Mackenzie, Luke Stait
Race 3721. SGYr8-4 4x+ : Schoolgirl Year 8 Coxed Quad Scull Division 4Final
Start Time: 11:25 AM1000M
L221.02Loreto Normanhurst Elizabeth Travers, Chloe Reeves, Brooke Symonds, Charlotte Cluff, Cox: Annika Shankar
L321.01Loreto Kirribilli Abigail Sage, Bella Hickey, Mia Sheffield, Olivia Kearney, Cox: Grace Harris, Coach: Marcus Greene
L421.03PLC Sydney Madeline Panos, Georgie Whitford, Alexandra Vaughan, Sara Fahey, Cox: Lauren Thomas, Coach: Cassie Meyer
L521.04Pymble Ladies Clare Macpherson, Sophie Graham, Alexandra Johnson, Georgina Seymour, Cox: Mia De Riz, Coach: William Newnham
Race 3822. SGYr8-5 4x+ : Schoolgirl Year 8 Coxed Quad Scull Division 5Division 1
Start Time: 11:30 AM1000M
L122.11Pymble Ladies Jasmine Chady, Haylee Turner, Claudia Hill, Niamh Bastow, Cox: Ella Atkins, Coaches: Georgina Jones, Jeff Paterson
L222.08PLC Sydney 1 Heidi Osborne, Claudia Thompson, Isabella Sheldrick, Bianca Haron, Cox: Jade Lim, Coach: Emma Vey-Cox
L322.03Loreto Normanhurst 1 Chelsea Tran, Molly Coe, Lucy Perosin, Xanthe Althofer, Cox: Audrey Madigan
L422.07MLC School Diane Wang, Freya D'Mello, Sarah Carvolth, Angela Trang, Cox: Ella Zohs, Coaches: Robert Glendenning, Andrew Patterson
L522.01Loreto Kirribilli 1 Bridget Daley, Chelsea Strickland, Emilie Harrison, Olivia Loadsman, Cox: Lucy Scholes, Coach: Matthew Grant
Race 3922. SGYr8-5 4x+ : Schoolgirl Year 8 Coxed Quad Scull Division 5Division 2
Start Time: 11:35 AM1000M
L122.04Loreto Normanhurst 2 Ella Dwyer, Clara Briggs, Chloe Pereira, Isabella Leonardi, Cox: Annabel Curran
L222.06Loreto Normanhurst 4 Pari Shah, Jemima James, Paris Redenbach, Annika Shankar, Cox: Caitlin Spora
L322.10PLC Sydney 3 Ishani Roy, Ruby Sutherland, Bronte Marshall, Lauren Webber, Cox: Lucy Froggatt, Coach: Matthew Donnellan
L422.05Loreto Normanhurst 3 Keeley Clarke, Piper Stenz, Zoey Hartshorne, Jemima Davison, Cox: Bridie Cooksey
L522.09PLC Sydney 2 Summer Wanless, Ellena Polly, Eva Hopwood, Paris Tomaras, Cox: Sophie Rollason, Coach: Izzy Hooton
L622.02Loreto Kirribilli 2 Olivia Cannane, Jessica Fitzgerald, Olivia Marshall, Emma Jones, Cox: Lucinda Payne, Coach: Anna Mateffy
Race 4023. SGYr9 2x : Schoolgirl Year 9 Double ScullDivision 1
Start Time: 12:20 PM1000M
L123.14Roseville 2 Bridget Hunt, Remi Hekimian, Coach: Gonzalo Briones
L223.10PLC Sydney 3 Tashiyana McCarthy, Lily Pacey, Coach: Georgia Campbell
L323.19Sydney Girls 4 Philippa Stokes, Amity Lorenz, Coaches: Bryony Gerofi, James Gerofi
L423.12Pymble Ladies 2 Annabelle Webb, Madeline Warden
L523.03Loreto Kirribilli 2 Abigail Van Vliet, Abbie Walsh, Coach: Saskia Hartog
Race 4123. SGYr9 2x : Schoolgirl Year 9 Double ScullDivision 2
Start Time: 12:25 PM1000M
L123.11Pymble Ladies 1 Sophie Wickins, Ella Cassin
L223.09PLC Sydney 2 Angelina Kaleel, Grace Alleyn, Coach: Georgia Campbell
L323.05MLC School 2 Uma Barrett, Ellena Hartzenberg, Coaches: Kathleen Hextell, Robert Glendenning
L423.16Sydney Girls 1 Josie Richards, Doris Doyle, Coaches: Bryony Gerofi, James Gerofi
L523.02Loreto Kirribilli 1 Emily Davidson, Isabella Nixon, Coach: Saskia Hartog
Race 4223. SGYr9 2x : Schoolgirl Year 9 Double ScullDivision 3
Start Time: 12:30 PM1000M
L123.15St Catherine's Katarina Saravanos, Bianca Horrell, Coach: Richard Coakley
L223.06MLC School 3 Samantha Naayen, Lily Smith, Coaches: Kathleen Hextell, Robert Glendenning
L323.17Sydney Girls 2 Lara Thurgood, Julie Kim, Coaches: Bryony Gerofi, James Gerofi
L423.07North Sydney Girls Siluni Athauda, Ela Cimen, Coach: Michael Bernerius
L523.01Balmain Miku Johnson, Zoe Reid, Coaches: Geoffrey Noonan, Malcolm Campbell
Race 4323. SGYr9 2x : Schoolgirl Year 9 Double ScullDivision 4
Start Time: 12:35 PM1000M
L223.04MLC School 1 Darani Gilchrist, Ella Woolbank, Coaches: Kathleen Hextell, Robert Glendenning
L323.08PLC Sydney 1 Aja Davidson, Molly Davies, Coach: Georgia Campbell
L423.13Roseville 1 Tiffany Smith, Katie Ashworth, Coach: Brieana Monk
L523.18Sydney Girls 3 Phoebe Loh, Ally Pitt, Coaches: Bryony Gerofi, James Gerofi
Race 4424. SGYr9 1x : Schoolgirl Year 9 Single ScullDivision 1
Start Time: 12:40 PM1000M
L124.15Pymble Ladies 2 Summer Hall
L224.08North Sydney Girls 1 Linna Ma, Coach: Michael Bernerius
L324.06MLC School 4 Olivia Debs, Coaches: Kathleen Hextell, Robert Glendenning
L424.12PLC Sydney 3 Sienna Pasin, Coach: Natalie Legge
L524.23Sydney Girls 3 Sophie Merlo, Coaches: Bryony Gerofi, James Gerofi
L624.27Tara School 3 Samia Bassal, Coaches: Laura Brienesse, Graham Gardiner, Andrea Millar
Race 4524. SGYr9 1x : Schoolgirl Year 9 Single ScullDivision 2
Start Time: 12:45 PM1000M
L124.01Loreto Kirribilli 1 Josephine McDougall, Coach: Esther San Miguel
L224.11PLC Sydney 2 Phoebe Englert, Coach: Natalie Legge
L324.14Pymble Ladies 1 Breanna Nicholls
L424.05MLC School 3 Ava Heine, Coaches: Kathleen Hextell, Robert Glendenning
L524.21Sydney Girls 1 Caitlin McManus-Barrett, Coaches: Bryony Gerofi, James Gerofi
L624.09North Sydney Girls 2 Cindy Sun, Coach: Michael Bernerius
Race 4624. SGYr9 1x : Schoolgirl Year 9 Single ScullDivision 3
Start Time: 12:50 PM1000M
L224.24Sydney Girls 4 Maddy Sloan, Coaches: Bryony Gerofi, James Gerofi
L324.10PLC Sydney 1 Abigail Edwards, Coach: Natalie Legge
L424.26Tara School 2 Tara Collins, Coaches: Laura Brienesse, Graham Gardiner, Emma Poletto
L524.20St Catherine's 2 Jamilla Ledet, Coach: Richard Coakley
L624.04MLC School 2 Tayla Kerpiniotis, Coaches: Kathleen Hextell, Robert Glendenning
Race 4724. SGYr9 1x : Schoolgirl Year 9 Single ScullDivision 4
Start Time: 12:55 PM1000M
L124.13PLC Sydney 4 Natasha Tran, Coach: Natalie Legge
L224.02Loreto Kirribilli 2 Emma Whineray, Coach: Esther San Miguel
L324.22Sydney Girls 2 Emma Comninos, Coaches: Bryony Gerofi, James Gerofi
L424.17Pymble Ladies 4 Gabriella Chippeck
L524.07MLC School 5 Imogen Kuah, Coaches: Kathleen Hextell, Robert Glendenning
Race 4824. SGYr9 1x : Schoolgirl Year 9 Single ScullDivision 5
Start Time: 1:00 PM1000M
L124.25Tara School 1 Holly Hall, Coaches: Laura Brienesse, Graham Gardiner
L224.03MLC School 1 Briana Chapman, Coaches: Kathleen Hextell, Robert Glendenning
L324.18Roseville Isabelle Watson, Coach: Sally Macready
L424.19St Catherine's 1 Aimee Tainsh, Coach: Richard Coakley
L524.16Pymble Ladies 3 Georgia Montgomerie
Race 4925. SGY10-1 4x+ : Schoolgirl Year 10 Coxed Quad Scull Division 1Division
Start Time: 1:05 PM1500M
L125.06St Catherine's Rebecca Rosenberg, Arabella Hammond, Aisling Harrison, Isabella Plaisted, Cox: India Powell
L225.04Pymble Ladies Matilda Pennington, Madison Arthur, Onyinye Nwamadi, Olivia Hunt, Cox: Isabella Kernick-Wood, Coach: Karl Schmidt
L325.07Sydney Girls Josie Richards, Joyce Qian, Whitney Zhu, Doris Doyle, Cox: Anastasia Dale, Coaches: Paul Coates, Timothy Hughes
L425.02Loreto Normanhurst Caitlin Von Behr, Laura Gourley, Georgia Bowditch, Anastasia Leaver, Cox: Hannah Cowap
L525.03PLC Sydney Alexandra Louizos, Alannah Saad, Anneka Graham, Esther Rutherford, Cox: Jacqueline Divis, Coach: Georgia Campbell
L625.05Roseville Erin McCabe, Josette Pearce, Georgie McArdle, Alex Brown, Cox: Hannah Clayton, Coach: Erin Woodley
L725.08Tara School Amelia Dickinson, Frances Juriansz, Jessica Smith, Demi Papasinos, Cox: Annelise Juriansz, Coaches: Laura Brienesse, Graham Gardiner, Robyn Mackney
L825.01Loreto Kirribilli Isabella Meagher, Mim Dixon, Sophie McKelvey, Charlotte Kearney, Cox: Marielle Lemieux, Coach: Elliot Hunt
Race 5026. SGY10-2 4x+ : Schoolgirl Year 10 Coxed Quad Scull Division 2Final
Start Time: 1:11 PM1500M
L126.04Pymble Ladies Tara McIntosh, Samira Bagga, Robyn Merrett, Rebecca Jones, Cox: Fiona Parsons, Coaches: Lucie Holden, William Slattery
L226.02Loreto Normanhurst Lucy Illek, Ainsley Woods, Grace Gillies, Charlotte Duff-Clarke, Cox: Dominique Rossell
L326.03PLC Sydney Marie Xistouris, Heloise Arraj, Zara-Rose Santos, Olivia Leckie, Cox: Lani Bailey, Coach: Jonathon Camp
L426.01Loreto Kirribilli Jessica Colley, Molly Lennon, Emma Greene, Lucy Owens, Cox: Kathryn Melluish, Coach: James Montgomery
L526.05Roseville Abby Lander, Lucy McAlpine, Carris Campbell, Catherine Clarkson, Cox: Lucy Thomsen, Coach: Brieana Monk
Race 5127. SGY10-3 4x+: Schoolgirl Year 10 Coxed Quad Scull Division 3
28. SGY10-4 4x+: Schoolgirl Year 10 Coxed Quad Scull Division 4
Final
Start Time: 1:17 PM1500M
SGY10-3 4x+
L127.04Pymble Ladies Arielle Madew, Bethany Fisher, Caitlin Wartho, Alexandra Thompson, Cox: Lucinda Wykeham-Fiennes, Coaches: William Newnham, Carina Simpson
L227.05St Catherine's Brittany Duff, Zoe Hall, Cecile Jin, Mia Warren, Cox: Eia Hickey-Berry, Coach: Franc Gourlas
L327.03PLC Sydney Zoe Castorina, Sascha Smith, Sophie Montague, Lauren D'Addona, Cox: Jasmine Boyd, Coach: Sian Brown
L427.01Loreto Kirribilli Samantha Conway, Annabel Drinnan, Isabella Helmich, Ruby Fitzgibbon, Cox: Freya Stephens, Coach: Nicholas Gowing
L527.02Loreto Normanhurst Sarah Henry, Chloe Bremer, Sarah Maguire, Harriet Perosin, Cox: Lara Kirkwood
SGY10-4 4x+
L628.03Pymble Ladies Katherine Goodman, Victoria Judson, Xhana Tishler, Gemma Campbell, Cox: Dominique Newman, Coaches: William Newnham, Carina Simpson
L728.01Loreto Kirribilli Izabella Rizzo, Georgia Potts, Charlotte Schmidt, Isobel Fuller, Cox: Isabella Couper, Coach: Claire Jansen
L828.02Loreto Normanhurst Erin O`Brien, Harriette Negline-Smyth, Imogen Whitnall, Arabella Barr, Cox: Emma Stenz
Race 5229. SG 2x : Schoolgirl Double ScullDivision 1
Start Time: 1:23 PM1500M
L129.10Tara School Rebecca Seraglio, Cate Crampton, Coaches: Laura Brienesse, Graham Gardiner, Robyn Mackney
L229.08Sydney Girls 1 Kirrali Schofield, Charlotte Trent, Coaches: Paul Coates, Timothy Hughes
L329.06Roseville 1 Alexandra Bailey-Coleman, Louisa Ritchens, Coach: Sally Macready
L429.04PLC Sydney 2 Lexe Meyer, Isabella Dorigo, Coaches: Annie Achie, Ashleigh Peppernell
L529.05PLC Sydney 3 Lillli Glenn, Laura Brady, Coaches: Annie Achie, Ashleigh Peppernell
Race 5329. SG 2x : Schoolgirl Double ScullDivision 2
Start Time: 1:29 PM1500M
L129.07Roseville 2 Millicent Cook, Lucy Mills, Coach: Luke Gardner
L229.09Sydney Girls 2 Georgia Duggan, Emily Appleton, Coaches: Paul Coates, Timothy Hughes
L329.03PLC Sydney 1 Illiana Polly, Molly Davies, Coach: Matthew Donnellan
L429.01MLC School Ellyn Sheehy, Mia Caputo, Coach: Robert Glendenning
L529.02North Sydney Girls Summer Menezes, Amelia Langley, Coach: Michael Bernerius
Race 5430. SG 1x : Schoolgirl Single ScullDivision 1
Start Time: 1:35 PM1500M
L130.07Pymble Ladies 2 Jacqueline Ferry
L230.08Pymble Ladies 3 Alice Clifton
L330.05Pymble Ladies 1 Lauren Faahan-Smith
L430.18Tara School 2 Ella Summers, Coaches: Laura Brienesse, Graham Gardiner, Robyn Mackney
L530.13Pymble Ladies 8 Charlotte Buckland
L630.15Roseville Charlotte McBrayer, Coach: Gonzalo Briones
Race 5530. SG 1x : Schoolgirl Single ScullDivision 2
Start Time: 1:41 PM1500M
L130.12Pymble Ladies 7 Phoebe Coles
L230.02MLC School Lauren McLean, Coach: Robert Glendenning
L330.09Pymble Ladies 4 Emily Clisdell
L430.03North Sydney Girls 1 Edwina Stephenson, Coach: Michael Bernerius
L530.06Pymble Ladies 10 Tahire Wijetilaka
L630.01Burwood Girls High Imogen Gainsford
Race 5630. SG 1x : Schoolgirl Single ScullDivision 3
Start Time: 1:47 PM1500M
L130.14Pymble Ladies 9 Arabella Hamilton
L230.17Tara School 1 Brianna Dwight, Coaches: Laura Brienesse, Graham Gardiner, Robyn Mackney
L330.11Pymble Ladies 6 Abigail Irving
L430.16Sydney Girls Deborah Prospero, Coaches: Paul Coates, Timothy Hughes
L530.04North Sydney Girls 2 Shivanee Gopal, Coach: Michael Bernerius
L630.10Pymble Ladies 5 Dominique Nash
Race 5731. SGY10-5 4x+: Schoolgirl Year 10 Coxed Quad Scull Division 5
32. SGY10-6 4x+: Schoolgirl Year 10 Coxed Quad Scull Division 6
Final
Start Time: 1:53 PM1500M
SGY10-5 4x+
L131.01Loreto Kirribilli Grace Moore, Eleanor Marr, Eliza Dunlop, Emma Carey, Cox: Cate Carlson, Coach: Jack Brooks
L231.02Loreto Normanhurst Elisabeth Scharbach, Dominique Rossell, Hannah John, Antonia Tassell, Cox: Lara Ciesiolka
SGY10-6 4x+
L332.04Loreto Normanhurst 3 Emma Davies, Nicola Sherwood, Samantha Parsons, Pollyanna Canty, Cox: Vivica Turnbull
L432.01Loreto Kirribilli Charlotte Ross, Zoe Graham, Meg Lonie, Stephanie Martinus, Cox: Emily Kellick, Coach: Zachary Scott
L532.02Loreto Normanhurst 1 Lara Al Amri, Ivana Ojurovic, Gabriella Whipps, Emma Carrigan, Cox: Laura Woods
L632.03Loreto Normanhurst 2 Caitlin Spora, Ava James, Bridie Cooksey, Stephanie Arnold, Cox: Annabel Curran
Race 5833. SGY10-7 4x+ : Schoolgirl Year 10 Coxed Quad Scull Division 7Final
Start Time: 1:59 PM1500M
L333.02Loreto Normanhurst 1 Heather Hanigan, Brahnie Mitchell, Molly Pringle, Charlotte Goldman, Cox: Audrey Madigan
L433.01Loreto Kirribilli Josephine Barwick, Annabel Price, Erin Fisk, Matilda Holden, Cox: Eliza Payne, Coach: Mia San Miguel
L533.03Loreto Normanhurst 2 Lauren Hession, Isabella Dodd, Lara Ciesiolka, Bridget Maguire, Cox: Eliza Haire
Croker OarsResults brought to you by Croker Oars